Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ścieżka nad urwiskiem

(5)
Nie jest prawdą, że w dobie kryzysu stoimy wobec prostego politycznego wyboru: tniemy lub zwiększamy wydatki publiczne. Jedno i drugie trzeba robić jednocześnie: w różnych miejscach i wyważonych proporcjach piszą były wicepremier Jerzy Hausner i były minister finansów Mirosław Gronicki.
 • 2009-02-26 09:38 | w_u_j_e_k

  Re: Ścieżka nad urwiskiem

  Dla księgowego ważnym jest zrównoważenie budżetu. Wydatki musza równać się wpływom. Poziom na jakim zrównoważy się budżet jest bez znaczenia. Szczęście księgowego niesie zero – wyniku odjęcia wydatków od wpływów. Ten niewątpliwie godny polecenia, ostrożny sposób postępowania dobry jest w czasach prosperity. Czy dobry jest na kryzys? Czy kryzys można wygrać stoickim spokojem czy ryzykowna grą?
 • 2009-02-26 11:01 | Say

  Re: Ścieżka nad urwiskiem

  Autorzy pisza:
  "Oszczędność byłaby wówczas, gdyby na przykład zlikwidowano część szkół oficerskich i korpusu oficerskiego."

  Ciekawy pomysl, Stalinowi juz sie to raz udalo
 • 2009-02-26 15:50 | Włodek

  Bardzo dobry tekst. Rzeczowo i kompetentnie wyjaśniający skomplikowane meandry życia gospodarczego. Tak się składa, że w wolnej Polsce to ludzie lewicy potrafią panować nad gospodarką kraju, a prawica trwoni i grabi dorobek kraju, tak jakby wychodziła z założenia, że ma prawo do dysponowania dobrami narodowymi. Ale ile się wymądrzali jak byli w opozycji, ile krytyki pod adresem lewicy. A co pokazali jak są u władzy? Żadnej strukturalnej reformy jakiejkolwiek dziedziny życia społecznego. Natomiast lekką rączką budżet pozbawili kilkudziesięciu miliardów zł. I to PiS z PO. Ubabrali nas w rozliczanie, ale po swojemu przeszłości. Wciągnęli w jakąś nie do zdefiniowania walkę z korupcją przy pomocy policji politycznej pt CBA. Najwyższy czas uświadomić społeczeństwu jakiego dokonało wyboru.
 • 2009-02-26 17:24 | Kuba

  Boze jaki komentarz "Stalinowi juz sie to raz udalo" nie ma to jak wyciagnac zdanie z kontekstu a potem sie szybko do niego przyczepic. Say, to byl przyklad praktyczny, zeby ktos taki jak Ty mogl zrozumiec procedure teoretyczna podana wczesniej. Powodzenia.
 • 2009-02-26 17:25 | ewand

  KNB wyjęto spod nadzoru prezesa NBP I włączono do KNF pod nadzór premiera 01.01.2008r. To wtedy rządził PiS czy PO?