Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lek na lęk

(1)
Pomoc w spłacie kredytów hipotecznych: w czasie kryzysu przyda się każda pigułka na uspokojenie
  • 2009-03-05 21:27 | boena

Re: Lek na lęk

Jednakże najgorsze, co może spotkać człowieka po podjęciu pracy( po okresie bezrobocia) to obowiązek spłaty dwóch pożyczek: tzw. pomocowej i drugiej - hipotecznej.
    Poza tym autorka artykułu zupełnie pominęła fakt, że większość kredytów hipotecznych jest ubezpieczona od różnych ryzyk , w tym przede wszystkim od utraty pracy. Podpisałam 4 umowy o kredyt zabezpieczony hipoteką ( refinansowałam ten sam kredyt w 4 różnych bankach, poszukując lepszych warunków ) i każda z umów zawierała postanowienie o przedmiotowym ubezpieczeniu bez żadnych ograniczeń. Składka roczna z tego tytułu jest wysoka i wlicza się ją do kapitału. Zakład ubezpieczeń przejmuje na okres mojego bezrobocia obowiązek spłaty kredytu, a ja jestem zwolniona bez żadnych konsekwencji finansowych. Praktycznie wszystkie kredyty hipoteczne były na tych warunkach udzielane. Skąd więc ten pomysł, by udzielać pożyczek z kasy państwowej? Nasuwa się podejrzenie, że to banki wszczęły alarm. Są powiązane finansowo z firmami ubezpieczeniowymi( ja nigdy nie miałam wolnego wyboru zakładu ubezpieczającego kredyt i o czym to świadczy?). Wypłaty odszkodowań uderzą po kieszeni właśnie kredytodawców.