Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zbigniew Religa nie żyje

(19)
W wieku 70 lat walkę z chorobą nowotworową przegrał prof. Zbigniew Religa, kardiochirurg, minister zdrowia w latach 2005-2007.
  • 2009-03-08 20:56 | if

Re: Zbigniew Religa nie żyje

spoczywaj w pokoju
  • 2009-03-08 21:08 | rass

To byl bardzo porzadny czlowiek. Mimo ze nie wierzyl w Boga - wierze ze trafi do nieba -czymkolwiek i gdziekolwiek by nie bylo.

[*]
  • 2009-03-08 22:32 | jaga474

Zbigniew Religa nie zyje... czesc jego pamieci tacy ludzie zdarzaja sie bardzo rzadko.szkoda ze odchodza .
  • 2009-03-08 22:42 | maria

Dobry człowiek odszedł i bardzo mądry szkoda że nie wszyscy podzielali jego zdanie a było warto.
  • 2009-03-08 22:48 | halina jabluszko

wieczny oczpoczynek racz mu dać Panie a Światlość Wiekuista Niechaj mu Świeci niech odpoczywa w Pokoju
    Wiecznym Amen
  • 2009-03-08 22:48 | joanna

Niech spoczywa w spokoju.
  • 2009-03-08 22:58 | Jerzy

Szacunek dla Jego heroicznej walki, chociaż od kilku miesięcy wiadomo już było, że przegranej. Odeszła wielka, teraz już historyczna postać polskiej medycyny, jeden z wielu setek polskich lekarzy wyedukowanych przez stypendia PRL na Zachodzie.
  • 2009-03-08 23:05 | ciekawa

Ogromna strata Ojca wielu chorych którym darował życie przeszczepiając im serce. Walczył o życie innych i wygrywał swoją walkę przegrał...
    http://ciekawa.com/2009/03/zbigniew-religa/
  • 2009-03-08 23:06 | fk

Od kiedy publicznie wyznał, że zmaga się z rakiem, bardzo mu kibicowałam. Wierzyłam, że wygra, naprawdę. To straszne, że odszedł. Postaram się rzucić palenie, na jego cześć. :(
  • 2009-03-08 23:08 | Iza

Szacunek dla Wielkiego człowieka, odszedł Profesor który tyle zrobił dla kardiochirurgi polskiej. Zapaliłam znicz ku pamięci Prof. Religi
    http://odeszli-pamietamy.pl/Odeszli/3134/Zbigniew_Religa
  • 2009-03-09 00:02 | stozek1985

wielka szkoda taka strata osobiscie operował moja babcie jest to ogromna strata
  • 2009-03-09 00:19 | Michał P

Osobiście znałem pana profesora Zbigniewa Religę to wielka starta dla kardiologi Polskiej jak i sceny politycznej ,był wybitną postacią nietylko jako lekarz , ale jako również polityk
  • 2009-03-09 01:06 | boena

Nie chciałam psuć nastroju i pochodu komentarzy z pięknym epitafiami. Długo z sobą walczyłam , ale przegrałam, gdy przeczytałam na stronie tvn24 wypowiedź Zbigniewa Nawrata z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Wspominając Profesora Religę nazwał go Johnem Waynem polskiej kardiochirurgii i polityki. Przesadą to nazwać, stanowczo za mało. Przecież to wprost zniewaga. Legenda amerykańskiego westernu podobno nie wiedział dokładnie gdzie jest koński zad, a gdzie łeb. To nie żart, miał bardzo niski IQ i był takim Forestem Gampem Hollywood. Profesor mimo szeregu potknięć na arenie politycznej naprawdę na takie porównanie z Johnem Waynem nie zasłużył.
  • 2009-03-09 15:02 | mama

wielki smutek i ogromny żal

składam kondolencje na ręce rodziny, przyjaciół i wszystkich tych , którym niósł nadzieje

z sercem w serce ...
  • 2009-03-09 15:07 | S K

Żegnaj dobry i mądry Człowieku-ogromna strata.
  • 2009-03-11 18:12 | sabina

Czytam te wszystkie posty gloryfikujące postać profesora Religi i przyznaję rację jednemu z internautów, który na forum tvn24 napisał, że jesteśmy zaściankowym krajem i dowartościowujemy się , pisząc dużymi literami o kimś, kto tak naprawdę nie był doskonały zarówno jako lekarz, jako człowiek i polityk. Np. w USA byłby jednym z szeregowych medyków parających się w młodości transplantologią. Dodaję od siebie, że Profesor miał ogromny wpływ tak na rozpoczęcie jak i na bieg sprawy przeciwko doktorowi G. Wszystko wskazuje, że regres w polskiej transprantologii serca, który miał miejsce w ostatnich latach, to jego dzieło . "Szeryf " Z. został wykorzystany, co go oczywiście nie usprawiedliwia. W tej sytuacji tworzenie hagiografii jest nadużyciem, a nazywanie ulic i szkół jego imieniem uznaję za co najmniej niefortunne.
  • 2009-03-12 14:05 | Maada

Mam nadzieję, że ta śmierć przyczyni się do tego, żeby środowisko medyczne w końcu zauważyło konieczność PROFILAKTYKI ZDROWIA rozumianej nie tylko jako badania okresowe ale przede wszystkim aktywną walkę z papierosami, zanieczyszczeniem środowiska, podłą jakością współczesnej żywności, która jest "dobra" tylko dla kieszeni przemysłu spożywczego. Może taka śmierć takiego człowieka otworzy w końcu oczy decydentom, którzy debatują nad przeznaczaniem kolejnych milionów na nieskuteczne i szkodliwe chemioterapie a mają zamknięte oczy i uszy dla postulatów prawdziwej medycyny ekologicznej, która wie, że epidemia nowotworów (ok. 300% wzrost zachorowań wśród młodych ludzi w ciągu ostatnich 40 lat) nie bierze się z niczego, ale z coraz bardziej zdegenerowanych warunków środowiska, w którym żyjemy, z żywności,w której więcej jest wzmacniaczy smaku i innych świństw niż naturalnych składników i rozpasanego przemysłu farmaceutycznego... Ile jeszcze śmierci znanych i wartościowych ludzi trzeba, żeby coś realnie zaczęło się zmieniać w naszej świadomości... żeby pieniądze przestały wygrywać ze Zdrowiem i Życiem..
  • 2009-03-12 23:26 | Nika

Wyrazy wspolczucia dla Rodziny Profesora Religii.Byl napewno nietuzinkowym czlowiekiem,ale nigdy nie wybacze mu przejscia do PIS-U.Przypuszczam,ze Kaczynscy /podli Ludzie/,majac pod swoja wladza IPN i BBN zaszantazowali Profesora dokumentami ,ktore tam znalezli.Musial pewnie grac tak jak oni chcieli,musial oskarzac dr.Garlickiego,nazywac go swinia bo w innym wypadku by jego zeswinili.Przykre,ze dal sie tak sponiewierac przez maluczkich! Ale z drugiej strony to moze i dobrze ,ze poznalismy prawdziwa twarz "Uwielbianego" Profesora.Sam na wlasne zyczenie zniszczyl swoj HONOR
  • 2011-06-06 12:27 | stokroteczka89

leczenie raka

nowotwory to niszczące ludzkość choroby cywilizacyjne.sprawdź leczenie raka
    http://tojefura.com/leczenie-raka.html