Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie czekać na katastrofę!

(20)
Rozmowa z Robertem A. Mundellem, ekonomistą, laureatem Nagrody Nobla, współtwórcą euro o nowej światowej walucie
  • 2009-03-12 18:11 | Optymista

Re: Nie czekać na katastrofę!

Nie byłem dotąd wyznawcą teorii spiskowych ale ta idea kojarzy mi sie własnie z takimi teoriami .
    Łańcuszek : Irak,9/11,kryzys,pieniadz światowy ,rada światowa,kryterium przydatnosci,chipy pod skórę ... brrrr.
  • 2009-03-12 21:27 | Maryla

Re: czy Mundell kuzyn Madoffa ?

Gdzie będzie drukarnia ? To jest pytanie zasadnicze , bo jak do tej pory to właśnie "drukarnia" od 1913 jest łapeczkach tych którzy odpowiadją za obecny kryzys.
    To wirtualny pieniądz jest przyczyną kryzysu i teraz trwają targi , jak ten dług "sprawiedliwie" rozłożyć na niewinnych.
    Wspólny pieniądz bedzie w folwarku Orwellowskim , czyli w PGR globalnym o którym marzą nobliści .
  • 2009-03-13 17:22 | przytomny

Nie pitol dziecino ... od roku 1913 było już ok. 10 kryzysów, w tym ten największy z lat 1929 - 33 ... a świat nie jest aż taki prosty jak się Małemu Józiowi wydaje. Przyczyną kryzysów nie jest jedna mennica ...
  • 2009-03-13 17:24 | przytomny

Powymyślaj sobie jeszcze i popodniecaj się jeszcze trochę ... wyraźnie się nudzisz ...
  • 2009-03-13 19:12 | Neosofista

Nom. Dokładnie... :|
  • 2009-03-13 19:15 | pro i anty

"Re: czy Mundell kuzyn Madoffa ? [1]"

Dla rozumnych inaczej nie ma różnicy. Podobnie jak z krzesłem i krzesłem elektrycznym.
  • 2009-03-13 22:12 | galazka

A może zamiast Bancor czy Inter wprowadzić nam bliżej sercu : Pierwyj Internacjonalnyj Dular tzw. PIERDOL . Przekręt goni przekręt, muszą cos wymyslić ponieważ za dużo państw powierzyło im większa lub mniejszą kasę, ale chodzi przede wszystkim o Chiny, nie po próżnicy Hilary Clinton rozpoczeła pierwsza pielgrzymkę zagraniczną własnie w Chinach , które to mają w USA ponad 2 biliony dolarów , z tego więcej aniżeli połowa w obligacjach, spory procent w akcjach różnych korporacji i które niebawem będą tyle warte co aktywa Lehman Brothers, reszta to gotówka , ale chyba wirtualna . Banki amerykańskie gwarantują wypłatę do depozytów do 50 tys US dol. Chiny mogą być zaniepokojone takim wielkim wpompowaniem kasy w gospdarkę USA w ramach new deal Obamy. Nie ma wątpliwosci ,że to za ich pieniądze. Ale jakie maja wyjscie, odebrać swoje i gwarantowane 50 tys dol.?
  • 2009-03-14 20:05 | gagata

A myślałam, że ten cały "Zeitgeist" to ściema.
  • 2009-03-15 13:11 | odd

zeitgeist to półprawda ,cała prawda jest w apokalipsie św.Jana.Jedna waluta,jeden światowy rząd,jeden chip dla każdego ,a na czele antychryst[cytat]
    zeitgeist to półprawda
    [/cytat]
  • 2009-03-15 15:58 | Wojciech

Re: Wspólna waluta uwłaszczy tych co nakradli

To jest marzenie tych co najwięcej nakradli wirtualnych pieniędzy. Wspólna waluta by ich uwłaszczyła czyniąc ze sztucznie wygenerowanych pieniądzy legalny "Inter".
    To jest ten "oczekiwany" cud globalizacji pod parasolem ich "Intera". Kto by nie realizował ich polityki ten by był przykładnie karcony.
  • 2009-03-16 15:26 | El Es

Nie dawać dodatkowych uprawnień MFW!!!

Panie Żakowski?!!! Nie czytał pan u Naomi Klein, co MFW wyprawia na świecie?!
    Wszyscy, i lewica i prawica - poza neoliberałami - są krytycznie nastawieni do MFW!!!
    Żadnych dodatkowych uprawnień dla nich!
    Globalna gospodarka, globalne państwo, nawet globalna redystrybucja - można o tym pomyśleć.
    Ale nie we współpracy z tymi ludźmi!!!
  • 2009-03-17 14:48 | blakot3

jak zwykle red. Żakowski prezentuje problem rozważnie-dyskusyjny,bo kto może jednoznacznie stwierdzić że nie należy tego podnieść do rangi rozważań.Ja nie wiem czekam do18go!
  • 2009-03-19 12:46 | eusebio

Szanowny Noblisto "kto nie chce mógłby - musiałby tylko". Jak nie chce to nic nie muszę, jestem wolnym obywatelem tego Świata. Chyba, że jest inaczej. Więc noblista niech nie ściemnia, że chce mojego dobra kiedy chce tylko swojego.
  • 2009-03-19 15:36 | realista

precz z globalizacja
  • 2009-04-02 20:01 | symulant

Proponuję przemyśleć sprawę: dzisiaj chcą usztywnić kursy walut (lub zrobić jedną walutę), kto wie czy jutro nie wpadną na genialną w swej prostocie analogię i usztywnią kursy akcji, itp. Wtedy jednostki, które spekulowały walutą lub grały na giełdzie będą mogły spokojnie ulokować pieniądze w banku - bo "zarobić" będzie można tylko na lokacie, wszytko inne będzie sztywne. Normalnie wydam wszystkie moje pieniądze by się stąd wynieść, już nie tylko z Polski ale z tej planety.. choćby na Marsa...
  • 2009-05-07 23:18 | aq

Przerazajace klamstowo. Oczywiscie maszynka do drukowania nowej switaowej wlauty bedzie w starych rekach lichwiarzy, FED etc.
  • 2009-05-08 16:04 | ORLICA 27

FED, MY JUŻ WIEMY O WAS WSZYSTKO!!!

SWOJĄ UNIĘ EUROPEJSKĄ MOZECIE WSADZIĆ DO EGIPSKICH PIRAMID BO TAKIE MA ZAŁOŻENIA: NIEWOLNICTWO

AMERYKANIE TEŻ JUŻ OTWIERAJĄ OCZY CZYJA JEST OBECNIA ZAKICHANA FED I PRZYJDZIE DZIEŃ ZE BANKIERZY ZAWISNĄ ALBO PÓJDĄ Z WORECZKIEM NA KIJU, NIC NIE DADZA PANDEMIE GŁUPOTY I PROPAGANDY, BO DO NICH JUŻ PRZYŁĄCZYLI SIĘ LONDYN, BERLIN, PARYŻ, PRZYJDZIE CZAS I NA GDAŃSK, WARESZAW Ę I KRAKÓW, BĘDĄ I CZECHY I FRANCJA, HISZPANIA I GRECJA.

LUDZIE JUŻ OTWIERAJĄ OCZY.
  • 2009-07-16 22:13 | jerry1

Od dawna banki w USA (FDIC members) w pelni ubezpieczaja wklady do wysokosci 100 tysiecy dolarow USA.
    A teraz maja to podniesc do 200 tysiecy...

P.S. Suma ta dotyczy indywidualnych kont bankowych - to nie jest to zupelnie to samo co "depozyty bankowe"!
  • 2009-11-24 12:07 | Raf

Re:Nie czekać na katastrofę!

Jak widać, NWO nadchodzi.
  • 2011-06-21 21:23 | moura

Re:Nie czekać na katastrofę!

facet belkocze. A po cichu montuje katastrofe. Bedzie ciekawie.