Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Nie mogłem przewidzieć ..."

(7)
Benedykt XVI nie wyjaśnia przekonująco, jak doszło do błędów, do których się przyznaje w głośnym liście do biskupów.
  • 2009-03-13 20:13 | Bogumił

Re: "Nie mogłem przewidzieć ..."

Witam p. Adamie!
    Zastanawiam się w kontekście dogmatu o nieomylności Papieża w sprawach wiary kto był nieomylny? JPII nakładający exkomunikę czy Benedykt anulujący ją. Nie słyszałem o skrusze. Może to głupie hasło "więcej Hellera- mniej bajera".
    Dotyczy to również dyskusji o naturalnym poczęciu i nienaturalnym trwaniu. Może zawieszamy ludzi w próżni między życiem i śmiercią.
    Więcej pytań niż sensownych odpowiedzi. Pozdrawiam-Bogumił
  • 2009-03-13 21:56 | pxl666

czy kk sie kiedykolwiek do czegos przyznal? jedynie chyba do tego ze jest biedny uciskany i traci wyznawcow...
  • 2009-03-14 08:30 | PIRS

Piękny tekst, Panie Redaktorze. Najdelikatniej jak można powiedział Pan papieżowi żeby nie traktował nas jak durniów.
  • 2009-03-14 20:57 | chlabicz

Widocznie "wielkie instytucje śledzące prawomyślność katolików całego świata" to zwykli ludzie, którzy popełniają błędy. Z jednej strony wszyscy krytykują sam fakt, że papież może nałożyć na kogoś lub coś ekskomunikę, a potem wszyscy się oburzają, że ją zdejmuje. Najpierw Pan krytykuje Watykan za wyciągnięcie ręki do lefebrystów, a teraz za to, że papież przyznaje się do błędów we własnych instytucjach. Jak Barack Obama wyciąga rękę do talibów, to mnie ciekawi jakie oni mają poglądy na temat holocaustu. Bo przecież trudno uwierzyć, by administracja Obamy była tak niekompetentna lub tak antysemicka.

Nie twierdzę, że Obama czy Benedykt XVI postąpili źle. Wyciąganie ma w sobie coś z chrześcijaństwa. Różna ocena w zależności od nastawienia do osoby ma w sobie coś z człowieczeństwa.
  • 2009-03-15 01:48 | michrich

Dogmat o nieomylnosci i przeprosiny papieza to dowod tego ze nalezy odrzucic dogmaty. Dogmat to nie prawda tylko zdanie bez uzasadnienia.
  • 2009-03-15 22:34 | momo

Ujął mnie powściągliwy ton postu @chlabicza . Mylimy się bowiem wszyscy . Natomiast ciekaw jestem , czy podobna / a powinna być większa / wrzawa bedzie po encyklice BXVI nt. pazerności kapitału w nawiązaniu do kryzysu. Dla mnie to temat znacznie ważniejszy . Papież już wygłosił kazanie w w/w sprawie do proboszczów . Jakoś o nim cicho ! Ciekawe co bedzie po encyklice ??? Przy okazji , żaden bank kierujący się prawem koranicznym nie "umoczył " na derywatach . Bo ich prawo zabrania spekuły i lichwy ! Natomiast na poważnym portalu finansowym / blog Piotra Kuczyńskiego - polecam / jednen z internautów przytoczył kazanie Williamsona nt. ognia piekielnego który dotknie niewiernych , tzn. nas za pazerność i odejście od wiary . Jestem agnostykiem , ale wieści z USA są bliskie pojawienia się owego ognia i końca naszego świata . Włos się jeży . Zwłaszcza , ze część inwestorów z USA podziela to przekonanie .
  • 2009-03-16 21:37 | edilis

Panie Redaktorze, ten list Ojca Świętego Benedykta XVI został napisany do Biskupów Kościoła katolickiego, więc nie dziwię się, że Pan nie rozumie argumentacji Papieża. Trzeba do tego wiary.