Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Garnitur z teflonu

(9)
Czy Kazimierz Marcinkiewicz wróci jeszcze do czynnej polityki? Romans, zwłaszcza publicznie demonstrowany przed telewizyjnymi kamerami, to kompromitacja – orzekła część komentatorów. Marcinkiewicz jest skończony – pisano – a dobić go miały częstochowskie rymowanki narzeczonej Isabel, prawdziwy internetowy hit. Ale czy pamiętają Państwo, żeby coś na trwałe skompromitowało polskiego polityka?
  • 2009-03-13 23:59 | Wojciech

Re: Ta polska klasa próżniacza nie ma wstydu ?

Marcinkiewicz , jak Pinokio stworzony z patyczków, zaczął mówić jak polityk. Teraz się zakochał. Być może w następnym "wcieleniu" politycznym będzie nowym Wallenrodem ?
    Mizeria obecnych figur w polityce przewyższa tamtych których ja pamiętam z PRL-u.
    Można doznać wstrząsu alergicznego ogladając w TV tych nowych wasali , bez porównania bardziej bezczelnych od tamtych z lat 70 -tych. Czy oni nie mają odrobiny wstydu ?
    Czy politykowanie polega na tak bezwględnym zakłamaniu siebie, że mając świadomość bezkarności, robimy to, co aprobuje grupa gwarantująca nam życie próżniacze.
  • 2009-03-14 08:00 | WojtekWojtek

Re: Garnitur z teflonu

To co ogladamy przez ostatnie lata to komedia dela arte . I idzie ku gorszemu. Odbywa sie to za nasze pieniadze w ostatnim roku kosztowalo to NAS ponad 400 mln. zl. Jestem przekonany ze wprowadzenie okregow jednomandatowych ograniczyloby wystepy cyrkowe panow politykow. Politycy mieszkajacy razem z elektoratem wstydziliby sie sasiadow i wlanej rodziny. A tak hulaj dusza. Jednoczesnie partie polityczne okaza sie niepotrze bne.
  • 2009-03-14 09:52 | Z.O.

Niestety, wnioski raczej smutne. Tę "klasę bez klasy"chroni konstytucja i ordynacja. Dość powiedzieć, że w ostatnich wyborach miałem w swoim okręgu: Piterę, Szymanek - Deresz, Jasińskiego i Pawlaka. Ręce opadają
  • 2009-03-14 12:30 | micjur

Nie wiem,czy okręgi jednomandatowe to wyjscie z tej sytuacji.Bardzo chciałbym zobaczyc ,usłyszec,przeczytac prawdziwą dyskusje madrych politologów ,z której wynikaly by nie tylko diagnoza tej smutnej rzeczywistosci ale przede wszystkiem propozycje/scenariusze poprawy.Wykluczam oczywiscie politologów kryptopartyjnych ,których pełno w mediach .
  • 2009-03-14 14:40 | POLONIA-SAWA

Re: Garnitur ,czy mundurek niepelnolata ?

Polacy zacznijcie szanowac samych Siebie ,bo tego nikt dla Was nie zrobi !!!
    Albo Wy ,albo staniecie sie ofiara wlasnej POBLAZLIWOSCI ,.
    !
    Oni nie beda tego robic jesli Wy ,tego nie bedziecie tolerowac !/zaleznosc dwustronna/
    Nie ,nie ,nie ,nie ,nie ....................male slowo i... obojetnosc !!!!
    / Pani Paradowska to jedyny "mezczyzna" w tym kraju ,Brawo! Brawo!Brawo!/
    Salute
  • 2009-03-14 16:03 | effendy

Co do Pawlaka, to zawsze uważałem go na szemranego businessmana, ale zawsze mu to uchodziło. Bardzo mi sie nie podobał jego pretensjonalny ton w stosunku do dziennikarki, gdzie powiedział, że "przepraszam, że mam mame". To tak jakby ukradł i powiedzaił - przepraszam, że mam ręce.
  • 2009-03-14 21:18 | MW

A ja sobie myślę, że politycy tak jak inni przedstawiciele są po prostu tacy jak my-polskie społeczeństwo. Pełne hipokryzji,rad dla innych, malutkich cwaniaczków, itp. Ale podejrzewam, że inne społeczeństwa też nie składają się z aniołów. Różnica polega tylko na tym,że gdzieś tam jest elita, w tym bardzo pozytywnym znaczeniu, która wyznacza pewne standardy, jak zabiera głos, to znaczy dzieje się coś ważnego, a dziennikarze szczególnie telewizyjni starają się przekazywać pozytywne sygnały, które kształtują mentalność. Posługuję się tu z wiadomych względów skrótami. Mam nadzieję, że tak jak wyborcy odsunęli od władzy rok temu najgorszych psujów standardów, tak wyłoni się jakaś grupa, ktora zacznie mozolną pracę na rzecz kształtowania pozytywnych zachowań społeczeństwa, które już będzie wiedzieć jakich polityków należy wybierać .
  • 2009-03-15 11:07 | asieńka

Z większością dziennikarzy jest POdobnie albo jeszcze gorzej! TyPOwym przykładem jest Janina POradowska produkująca mantalny beton dla ochrony POstkomuchów.
  • 2009-03-17 01:06 | zly

Obawiam sie,ze MW ma racje,takich mamy politykow jakich sobie wybralismy.zachowania podobne do Rokity mozna zaobserwowac w samolocie Ryanaira trasa Warszawa-Londyn,a casus Marcinkiewicza tez jest dosc typowy..No moze z wyjatkiem czestochowskich rymow wybranki serca:)
    ale nie wiem,dlaczego autorka najezdza na Palikota,ja go uwazam za bardzo uczciwego i porzadnego czlowieka,choc dosc ekscentrycznego.Ot,taki ma styl bycia i zachowania,odswiezajacy nieco nasz Sejm.ciesze sie,ze podobne zdanie ma wielu internautow.
    Coz,trzeba czekac,az elita sie uksztaltuje ponownie..