Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Siła przewodnia

(9)
Spór między zwolennikami systemu wielo‑ i dwupartyjnego tak mocno się zadomowił w polskiej polityce, że nie zauważyliśmy, kiedy zaczął się tworzyć system jednopartyjny.
 • 2009-03-23 04:41 | Adalbert

  Re: Nie ma istotnej różnicy między PO , a PiS ...

  Nie ma istotnej różnicy między Po , a PiS czego dowodem jest minister Sikorski i inni ministrowie, którzy powielają metody, cele, i styl zachowania się PiS. Decyduje Unia Europejska , a elementem rozrywkowym pozorującym samodzielność, są deklaracje ministra Sikorskiego, dziwnie zbieżne z opiniami prezydenta . To tylko potwierdza , że nie ma znowu czegoś takiego jak polska racja stanu. Nie było suwerenności w PRL-u i nie ma jej również teraz.
  Polacy przyzwyczaili się do nowej formy rządów i doskonale sobie zdają sprawę , że jak się pozbyto narodowej własności i kontroli nad bankami, to się zrezygnowało z suwerenności.
  Politycy polscy są kiepskimi aktorami i nawet nie potrafią udawać , że mówią w imieniu polskiej racji stanu. Nie ma też co liczyć na zmiany w najbliższej przyszłości. Trzeba się tylko pocieszać , że UE będzie mądrzejsza. Ta forma neokolonializmu jest osładzana gadżetami i kupowana przez ludzi młodych jako dopuszczalna forma niewolnictwa.
 • 2009-03-23 14:26 | Anro

  Różnica jest oczywista. PiS, to partia lewacka o zabarwieniu nacjonalistyczno - zaściankowo - populistycznym i antyeuropejskim. PO to partia liberalna, proeuropejska i otwarta na rozsądek. Choć zdarzają się jej populistyczne wpadki.Twierdzenie o neokolonializmie, to brednia pasująca do LPR i utopijnego izolacjonizmu.
 • 2009-03-23 17:07 | Optymista

  No właśnie.Strategiczny zwrot dziejów Polski dokonał się - jak zawsze - poza nami.Kolejni krajowi wyzwoliciele (II,III ,IV RP) zabrali sie na bufory wagonu zmieniąjacego tor jazdy.
  Chwała historii,że tym razem tak mało zostało ofiar na torach.Wagon jedzie wg rozkładu zewnetrznego.Wolnośc to jest poznanie koniecznosci.PiS tego nie rozumie .Mam nadzieję ,że PO tak.
 • 2009-03-23 17:26 | senior

  Sila Platformy wynika ze slabości PIS - u, nikt rozsadny nie będzie głosował na skompromitowaną obskurancką partię Braci. Platforma nie musi specjalnie zabiegać o poparcie wyborców, przestraszonych poerspektywą odrodzenia Kaczyzmu.
  Zagrożenie dla Platformy moglaby stanowic jakaś nowa partia - nowoczesna i zdecydowana na prawdziwą modernizację państwa, ale takiej partii nie widac.
  Pozycja Tuska w Platformie zależeć będzie od sprawności w walce z kryzysem i od realizacji
  ważnych inwestycji modernizacyjnych. Obecnie Tusk nie ma w Platformie poważnego rywala.
 • 2009-03-23 19:00 | mw

  Re: Siła przewodnia

  Mmmmm. Platforma jest jak Kanada. Albo jak Volkswagen.
  W każdej dziedzinie jest ktoś lepszy niż Kanada, w każdej dziedzinie jest ktoś lepszy niż Volkswagen.
  Ale gdy podsumuje się wszystkie plusy i minusy: nie ma nikogo lepszego.
  Pełen komfort...
 • 2009-03-23 22:00 | Zofia

  Re: Neokolonializmu to jest nowa forma

  Neokolonialzm - to zjawisko globalne. Nawet Stany , to kolonia tutejszych bankierow.
  Kto ma banki ten przejmuje kontrole nad innymi, a banki to teraz -kolonizatorzy .
  To jest tak oczywiste -ale trudne do akceptacji dla ludzi oligarchii , oraz dla ich wasali.
 • 2009-03-24 18:33 | Andrzej54

  Re: Siła przewodnia

  Po przeczytaniu tego co Pan napisał mogę powiedzieć tylko jedno:
  jak ja się cieszę,że nie jestem dziennikarzem.
 • 2009-03-25 18:32 | MaliNeo

  Re: Siła przewodnia

  Jak miło dla odmiany przeczytać oryginalny tekst, który nie powiela bezkrytycznie kilku utartych banałów o słabościach polskiej sceny politycznej. Zastanawiam się tylko, czy Pan Redaktor nie przecenia siły PO. Jest coś, na czym jeszcze może się ona przejechać: niska frekwencja wyborcza. PO rozbudziła wielkie nadzieje. Jeżeli przyniesie wielkie rozczarowania, to ludzie mogą po prostu przestać głosować. A na tym wiele może zyskać PiS. Dlatego partia Kaczyńskich może się nie martwić sondażami popularności - na jej korzyść działa każda wpadka PO nawet jeśli nie przekłada się to na migrację głosów do PiS.

  Pozdrawiam!
 • 2009-03-26 11:29 | Mikler Paweł

  Re: Siła przewodnia

  Komentuje ,Kochani Polacy moi Rodacy czy Wy nie widzicie,co się dzieje w Polsce ?Komoniśći upadli ale nie całkowicie,to są potomkowie ,to jest dalsza rodzina ten sam korzeń z gnity ,to są ludzie którzy nie kochają Ojczyzny Naszej Kochanego Kraju Polski która tak wiele wycierpiała ,przez różne sytuacje ,zawieruchy Polityczne ,biedna jeszcze łzy nie obeschły , a rany nie zabliżniły się ,a znowu zadają Jej Rany tyle Ludzi zwalnianych z zakładów demonstracje w Warszawie ,prywatyzacje złużbyzdrowia .przepraszam nie mogiem dalej pisać ponieważ zły mi nie pozwalaja ,wiek już poważny przed wojna urodzony w stalinowskich wiezieniach przez woskowe sądy torturowany ,brak wykszałcenia przepraszam za błędy i kończę słowami z Panem Bogiem Paweł nie wiem czy mi to wydrukują ?