Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szczepionka usypia

(6)
Rak szyjki macicy: koncerny farmaceutyczne skutecznie walczą o wielkie pieniądze, ale co z pacjentami?
  • 2009-03-25 19:28 | POLONIA-SAWA

Re: Szczepionka usypia

Napisala Pani ;
    Do czynników zwiększających ryzyko raka szyjki należą: otyłość, wielość kontaktów seksualnych, alkohol, nikotyna, bieda .
    Tutaj na zachodzie mowi sie tez o.........Braku higieny osobistej !..../bakteryjne podloze !/
    /Prosze sprawdzic ! tak czytalam ?/
    Salute
  • 2009-03-25 20:31 | ewelinek

NFZ i profilaktyka tylko z nazwy

Nie tak dawno temu postanowiłam skorzystać z NFZ-owego zaproszenia i zapisać się na darmowe badanie cytologiczne. W rejestracji powiedziano mi, że jeśli robiłam badanie w ciągu 3 ostatnich lat, to mogę się zapisać, ale już tylko odpłatnie." Okazuje się więc, że darmowa profilaktyka przysługuje mi tylko raz na jakiś czas, czyli stanowczo za rzadko.

Gorzej jeszcze: na "zaproszeniu" z NFZ napisane było nawet, "Jeśli robiła pani badanie w ciągu ostatnich 3 lat, NIE MA POTRZEBY GO POWTARZAĆ". Co to znaczy, że nie ma potrzeby, jak można wmawiać kobietom coś takiego?! Uważam, że krzewienie takiego poglądu jest szkodliwe, bo w ciągu 3 lat można sobie tak zaawansowanego raka wyhodować, że hej.

Jak ostatnio zauważył jeden mój znajomy, samochód oddajemy obowiązkowo do przeglądu raz do roku, ale okazuje się że zdrowie mniej nam się przecież zużywa, niż samochód...

Pozostaje pytanie: czemu ma służyć "profilaktyka", którą proponuje NFZ? Ma być udawaniem, że coś robi, czy SKUTECZNYM dbaniem o społeczeństwo?
  • 2009-03-26 08:54 | jjawor

Wczoraj w niemieckiej telewizji (chyba VOX) odbyła się dyskusja dotycząca skutków ubocznych stosowania tej szczepionki, zanotowanao bowiem kilka przypadkówm powikłań, w tym jedno ze skutkiem śmiertelnym (choć na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia związku szczepionki ze zgonem). Jestem jak najbardziej za walka z HPV, ale prawdą jest, że nie do końca wiemy jak długo szczepionka działa (czy jedno zaszczepienie wystarczy na całre życie czy też trzeba się doszczepiać), jaka jest skuteczność (badania prowadzone sa dopiero od 6 lat a to wg ekspertów zbyt krótki czas do wyciągnięcia wniosków). Jak każdy preparat szczepionka niesie ze sobą ryzyko powikłań. Prawdą jest natomiast, że wzór powinniśmy brać z zachodnich krajów, ale niekoniecznie w kwestii finansowania szczepień a podejścia kobiet do cytologii i regiuarnego badania ginekologicznego. Niestety strach i wstyd przed wizytą u lekarza jest nadal nie do pokonania, co dla nie jest objawem bezmyślności. Każda mama powinna w pewnym wieku np 16-17lat zabrać córkę do ginekologa i pokazać, że nie taki diabeł straszny jak go malują...
  • 2009-03-26 09:00 | Sewcia

Z tego co jestem zorientowana to są 3 dawki szczepionki i jedna kosztuje 500 zł a nie 1500zł
  • 2009-03-26 21:17 | ewelinek

To przemnóż 500 przez 3 i zoabcz, co Ci wyjdzie.
  • 2009-03-27 15:21 | Sewcia

oczywiście 3 x 500zł wychodzi 1500zł, ale to jest już suma za 3 dawki a nie za jedną jak podaje Pani Solska :)