Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czas tropicieli

(14)
Zaczął się nowy etap oczyszczania życia publicznego. Od tropienia korupcji przeszliśmy do tropienia konfliktu interesów, a potem już do tropienia wszystkiego.
 • 2009-03-26 07:44 | zet01

  Re: Czas tropicieli

  Dojdzie do tego .ze bedzie sie urzadzac lapanki na przypadkowych przechodniow (bo jedynie oni wedle prawa beda czysci) ,nastepnie wsadzac do "Nysek" i pod przymusem zmuszac
  ich do zasiadania w lawach semowych
 • 2009-03-26 09:27 | Bejotka

  Re: Czas tropicieli

  Do paranoi jeden krok, jeden jedyny krok, nic więcej...
 • 2009-03-26 10:05 | vdm

  Re: Czas tropicieli

  W kraju Kargula i Pawlaka klocic sie, oskarzac, sponiewierac i niszczyc jest tradycja. Dlatego Polska zostala rozebrana w przeszlosci.

  Obecnie nie ma zadnego przyzwodztwa politycznego, krore potrafilo by zjednoczyc norod i cos atualnie osiagnac w przyszlosci. O przyszlosci nikt nawet nie mowi. Poza zebraniem od Uni nie ma zadnej strategii na przyszlosc. A partie jak PIS reprezentuja nieodwracalne zwyrodnienie wszystkiego co cywlilizacja osiagnela.
 • 2009-03-26 10:17 | tokaj

  Re: Czas tropicieli

  Powierzyć p. Kononowiczowi władzę absolutną i "nic nie będzie", za to będzie święty spokój
 • 2009-03-26 11:52 | MW

  Jest jeszcze jedna rzecz do zrobienia i będziemy wiedzieć w jakim kraju żyjemy. Parlamentarzyści uchwalą prawo, z którego wynikać będzie, że dotychczasowe przepisy są tylko atrapą, a reguły prawdziwego życia społecznego ogłaszane będą na codziennych konferencjach prasowych, a obywatele wybiorą sobie z tego galimatiasu co im pasuje. A teraz poważnie - hipokryzja staje się naszą coraz bardziej utrwalającą się cechą narodową. Wartości muszą być zapisane, choć ich przestrzeganie nikogo już nie interesuje, aborcja zakazana prawnie, a to, że wcale nie mniej zabiegów - nie ważne, religia dla młodzieży w szkole, bo wartości, a jakie występki młodzieży każdy widzi, można mnożyć przykłady. A wszystko sprowadza się do przyzwoitości, czy tak trudno o to? Żadne prawo nie spowoduje, że będziemy uczciwi, sprawiedliwi, tolerancyjni i mądrzejsi życiowo. Do tego trzeba być po prostu człowiekiem. I póki rządzący nami nie wbiją sobie do głów, że naród sprawuje władzę, że każdy z nas nie może być traktowany przez jakikolwiek szczebel władzy, samorządowej czy państwowej, jako kłamca, złodziej, oszust, będziemy mieli do czynienia z festiwalami oskarżeń, rozwiązań problemów co pięć minut itp. Na razie społeczeństwo ma wzory do naśladowania /a wzorami stają się ci co najczęściej wyzierają z ekranów/, które nie wiele mają z przyzwoitością. A gdzie są ci do naśladowania? Myślę,że w Polsce ich nie brakuje. Ale zarządzającym ekranami i pchającym się do władzy nie po myśli te osoby, zresztą dużo zrobili, żeby zniszczyć autorytety, a elity intelektualne zagonić do narożnika, bo to oni teraz będą wyznaczać co słuszne,dobre,wskazane, co prawda, a co fałsz, kto uczciwy, a kto oszust i tak by można jeszcze wyliczać. Nadzieja w tym, że społeczeństwo sobie poradzi, w końcu jesteśmy w dobrym towarzystwie, tylko czasu szkoda.
 • 2009-03-26 19:33 | Art

  Re: Czas tropicieli

  Chyba ma pani redaktor racje. W tropieniu takich skandali i czy wogule mowic o konflikcie interesow. W Kanadzie co drugi parlamentrarzysta moze byc oskarzony o konflikt interesow, pare osob dla przykladu: Belinda Stronach, Liberal, byly minister w rzadzie Paul Martin, ma tez pozycje CEO w Magna International, drugi przyklad: posel z mojego okregu Mississauga West-Streetsville mial udzialy w jednym salonie samochodow a w drugim jest wlascicielem. Tak wiec parlamentarzysci graja na gieldach, robia inwestycje, ale nikt ich nie "gnoi" za to ze maja dochody uzyskane z innych legalnych zrodel. Jesi by byli zamieszani w handel narkotykow lub z grupami mafijnymi to juz inna sprawa, to w tedy bylaby reakcja odpowiednich organow. Tak wiec w Polsce dosilismy to paranoi na tym punkcie, jesli facet chce miec dodatkowe dochodzy, niech ma, tylko zeby byly z legalnego pochodzenia.
 • 2009-03-26 21:04 | Zofia

  Re: W imię dobra Rzeczposplitej , wybory konieczne

  Trzymanie liberałów z Platformy , którzy nic nie robią , to znaczy robią tylko to aby utrzymać się przy korycie, należy odsunąć tę koalicję / fikcyjną / od władzy.
  PSL okazało się partią konformistów , a Pawlak kunktatorem. Trzeba dążyć do odsunięcia Jarosława Kaczyńskiego, aby prawica polska mogła być konkurencją dla liberałów , którzy są partią w permanentnym stanie nieważkosci.
  Krajobraz polityczny w Polsce jest obecnie nijaki. To jest korzystne dla neokoloniastów z UE.
 • 2009-03-26 21:52 | Rakoczy

  Re: Czas tropicieli

  Nie szanuję pana Waldemara Pawlaka.

  Jak taki "mały człowiek", niby katolik, teraz konkubent, jest drugium wicepremierem mojego rządu i od lat niegodnie decyduje o ochotniczym strażactwie. ?

  Wstydzę się , że niby inżynier, a taki nieuczciwy ?

  Od lat wystraszony, a teraz wiem, że ma powody, aby nie patrzec lidziom prosto w oczy.

  Pan Waldemar Pawlak nie jest człowiekiem honorowym ?

  Cóż, wiele osób z kręgów polskiego zawodowego i ochotniczego pożarnictwa patrząc na pana Pawlaka i jemu podobnych, staje się konkubentami.

  Jak to się ma do aksjomatów dekalogu polskiego chrześcijaństwa ?

  Czy Marcinkiewicz i Pawlak są symbolami polskiej obłudy ?

  Hipokryzji i nie szanują swych byłych już żon i gromady dzieci ?

  Panie Pawlaku, panie Waldemarze Pawlaku, kiedy zrezygnuje pan z premierowskiej

  i prezesowskiej posady ?

  Jest pan honorowym Polakiem ?

  Oby Benedyk t XVI, nie sankcjonowal nowego związku Pawlaka i Marcinkiewicza.

  Czy to nie byłaby aberracja ?

  Panie Pawlaku. proszę pana o opamiętanie.


  Rakoczy
 • 2009-03-26 23:28 | Wombat

  Pani Redaktor,
  Mysle ze nadchodzi czas, aby w Polsce powstala lista PPwP (Polacy Poza wszelkimi Podejrzeniami).Jestem przekonany ze po weryfikacji przez wszystkie partie , dziennikarzy, koscioly ,organizacje sledcze i bezstronne osby zyczliwe bedzie to krotka lista.Moze bedzie wystarczajaco duza aby zapelnic lawy poselskie.

  Z tropicielstwa zyje w Polsce bardzo duzo organizacji i instytucji tak jak IPN, CBA...,Prasa, TV,itd. Prosze sobie wyobrazic ze nagle przestana tropic.. to musialy by sie rozwiazac ,zwolnic doswiadczonych pracownikow, przyznac ze sa zbedne...To jest z punktu widzenia instytucji niemozliwe jakakolwiek by ona nie byla.Kazda Instytucja planuje 10% rocznie zwiekszenie budzetu, wiec musi wytropic 10% podejrzanych wiecej.
  By podkreslic ta kwadrature kola, prosze zauwazyc ze Pani tez ma "profit" napietnujac zawodowych poszukiwaczy zla, jakkolwiek Pani tezy nie bylyby sluszne.
  Wombat
 • 2009-03-27 12:44 | ewka

  Re: Czas tropicieli

  Gdzie są szumnie zapowiadane efekty pracy p. Pitery? czym się ta kobieta za nass -wcale nie małe- pieniądze zajmuje? Od dwóch lat relacjonuje doniesienia prasowe i o wszystkim mówi,jak cała platforma - w czasie przyszłym. Co do pani artykułu to wszystko dzieje się za waszym - dziennikarzy - przyzwoleniem. Na całe plugastwo PO i PSL przymykacie oko bo to plugastwo wg was lepsze, zeby Boże broń tylko nie PiS. To wy debatę publiczną zamieniliscie , zapraszając do programów Niesiołowskiego, Palikota, Nowaka, HGW w prymitywne pyskówki. A dlaczego Misiak tak drastycznie został potraktowany? bo może jest za bardzo umoczony w inne sprawki, o których PO nie chce by ujrzały światło? Chłoniecie każdeg bąka Palikota, jakby nic ważnego poza tym nie działo się.
 • 2009-03-27 12:57 | Przedsiębiorca

  W Kanadzie nie ma problemu, tam dobrze działają odpowiednie służby i jako się rzekło parlamentarzysta nie robi interesów z mafią. U nas bywa inaczej , przypadkiem firma Pana senatora M. z partii o nowych wysokich etycznych standardach bezprzetargowo dostaje kilkudziesięciomilionowe kontrakty podczas gdy inne nawet w przetargach ich nie dostaną. To oczywiście zbieg okoliczności. Tak jak zbiegiem okoliczności są kontrakty da bliskich przyjaciółek, rodziny etc. W Polsce wszyscy się modlą by przez przypadek mieć przyjaciela z rządzącej partii, bo wtedy los dziwnym trafem przynosi lukratywne kontrakty. A teraz mioło być tak pięknie i uczciwie .
 • 2009-03-27 19:53 | karul

  O czym tutaj mowic?

  Obluda, demagogia i pozoranctwo to trzy nogi tej "niepodleglej" Polski od momentu jej nieczystego poczecia przez czarne sily Watykanu i swiatowego kapitalizmu.

  Jak wmowisz masom, ze "zwiazek zawodowy" wywalczyl restauracje kapitalizmu, ze Ronald Reagan az spac nie mogl bo sie martwil o polskiego robotnika i ze miniaturowa monarchia absolutna z poludnia Europy nie zarobila miliardow na puczu przeciw PRL, wtedy nie powinienes sie dziwic.
 • 2009-03-27 20:10 | obarex

  Re: Czas tropicieli

  Tusk zgłupiał. Chce być bardziej ziobrowaty od samego Ziobry. Jeśli wydaje mu się, że tym sposobem dojdzie to prezydentury to się właśnie z ... koniem na główki pozamieniał. Zamiast publicznie zrugać Piterę i dać jej termin na szybkie przedstawienie rozwiazań minimalizujących potencjalne konflikty interesów polityków i innych osób z kręgów decyzyjnych (w sektorze publicznym) bawi się w licytację populistyczną. Nawet biorąc pod uwagę super-cwaniactwo Misiaka wystarczylo go zawiesić w prawach członka partii i poczekac na ustawowoe rozstrzygnięcie problemu. Mam nadzieję, że premier już się przekonał, że w licytacji na ziobro-kaczenie zawsze przegra z oryginałami. Jeśli zaś tego nie zauważył, to trudno - na nic więcej w życiu publicznym nie zasługuje!
 • 2009-03-27 20:13 | obarex

  Listy PPWP nie da się zaludnić Poakami. Gwarantuję absolutnie i bezwzględnie, że z pomocą życzliwych rodaków na KAŻDEGO coś znajdę!!!