Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie będziemy płacić za wasz kryzys

(8)
Czy związków zawodowych kryzys rzeczywiście nie dotyczy?
  • 2009-04-01 09:07 | pxl666

Re: Nie będziemy płacić za wasz kryzys

kiedy wreszcie policja uzyje gumowych kul i armatek wodnych????dla niektorych komuna sie nie skonczyla jak widac...
  • 2009-04-01 09:09 | lorkiewicz

Nareszcie sensowne postawienie sprawy !!!
    W ostatnim roku najgłośniej było wokół deficytowych molochów, z których przynajmniej zagrożone upadłością stocznie poszły po części po rozum do głowy, co umożliwi przeprowadzenie upadłości stoczni w Szczecinie i w Gdyni w sposób kontrolowany oraz zminimalizowanie kosztów. Niestety branży węglowej i zbrojeniowej jeszcze daleko do takiego otrzeźwienia.
    Nadal nie rozumieją, że to jest jak najbardziej również ICH kryzys a wymuszone przez nich w ciągu ostatnich lat koncesje płacowe zdecydowanie pogorszyły szanse ich zakładów na przetrwanie przy ich niskiej konkurencyjności.
  • 2009-04-01 12:06 | POLONIA-SAWA

Re: Czy polscy zwiazkowscy spowodowali kryzys bankowy?

To chaslo maja ludzie we wszystkich czesciach Europy ;Londyn ,Paris,Berlin itp.
    Szukac zwiazkow ze zwiazkami ,to chyba jeszcze jedna polskie ,tlumaczenie ,
    oni to robia ,bo chcieliby.....i itp. itd.
    Ustepowali ,poki widzieli perspektywy i nie ustepuja kiedy ich nie ma ...
    Szuka Pani winnego ? Ktos musi zaplacic komus pieniadze ktorych NIGDY nie bylo !!!
    Z tych 70 bilionow $ ktore "zniszczono" w wyniku krysyzu 35 bilionow nigdy nie istnialy
    i byly wynikiem sztucznych " spekulacji i dziadostwa bankowego " ...........

Tak jak polscy dzialacze postepowala wiekszosc dzialaczy w Europie ,a teraz niech
    protestuja ! Oni zgodzili na ustepstwa bo chcieli za to miec miejsca pracy i pieniadze,
    a nie kryzys !!
    ------------------------------------------------------
    A jesli koalizja rzadowa jest beznadziejna ,to na to istnieje demokracja ,zeby jej dolozyc !
    Protesty nie sa szkodliwe ,szkodliwe sa glupie rozwiazania problemow!
    A Pani to sobie wymyslila w srodku Europy wies POLSKA !
    Salute
  • 2009-04-01 15:21 | jerzy

Stanowisko jakie pani prezentuje jest zdroworozsądkowe i dlatego nawet populistyczni zwiazkowcy, przynajmiej niektórzy to też widzą.
    To co pisze Polonia-Sawa to jakiś bełkot.
    Najwięcej protestują ci którzy korzystają z pieniedzy podatników czyli pozostałości po molochach państwowych.
  • 2009-04-01 16:52 | zorro_blues

Ja tam bym zalozyl biale miasteczko, dawal protestujacym kwiaty, czestowal bezami i filmowal wszystko kamerami TVN24. Fajne wywiady na goraco z protestujacymi przeciwko polityce rzadu tez bylyby jak namilej widziane.

Odsylam wszystkich do archiwow aby sprawdzic jak Polityka i GW komentowaly protesty pracownikow sluzby zdrowia dwa lata temu. Porownania moga byc dosyc zabawne.

Z wesoloscia pozdrawiam.
  • 2009-04-01 20:26 | Teresa Stachurska

Pani Redaktor,

jest Pani pewna, że znajduje się i będzie znajdować po tej stronie linii demarkacyjnej której daleko by być poniżej minimum (niech tam) socjalnego za to z ratami za mieszkanie albo cokolwiek, co sprowadza sytuację do mniej niż minimum egzystencji?

Jakże to? Umowa zbiorowa? A gdyby tak ustalić dziennikarzom stawki odgórnie na identycznym poziomie: połowa pensji plus połowa zasiłku dla bezrobotnych? Co tu się rozwodzić, jest źle. Rząd proponowanym prawem umywa ręce. Mam nadzieję, że policzone zostały mniejsze dla budżetu podatki (od wynagrodzeń, ale i vat, i akcyza), składki na ZUS itd, z tyt. obniżenia wynagrodzeń. To równia pochyła.
  • 2009-04-01 22:09 | wlodek352

To wszystko o czym piszecie to tylko półprawdy. Jestem, tak krytykowanym, byłym górnikiem. Emerytem. Nie prosiłem się o tę emeryturę. Zmuszono mnie do niej. Dziś, po przekroczeniu dochodu powyżej 250% średniej, nie potrąca się składki na ZUS. Ja tego przywileju nie miałem. Miałem w pracy kilka sytuacji z których szczęśliwie uszedłem z życiem. Teraz są tacy, którzy obijając się przez życie, bezczelnie krytykują górników! (Związki takie jak sierpień czy solidarność 80 to margines)
  • 2011-12-15 19:18 | Anna

Re:Nie będziemy płacić za wasz kryzys

Ludzie dajcie nam żyć politycy żyja jak w niebie a biedni ludzie umierają z głodu""