Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ojciec Rokita

(29)
Rokita twierdząc, że alternatywą dla katolicyzmu Polaków jest ich zeszmacenie się i budka z piwem, mówi zatrważające głupstwa
  • 2009-04-02 00:35 | z daleka

Re: Ojciec Rokita

przeciez ten facio to jest zasciankowy, zapyzialy fundamentalista katolicki, taki ktory to maskuje ale od czasu do czasu to wylazi. Mieszkam daleko i kiedys czytalem tego typy chamska propagande ktora puszczal pewien ksiadz katolicki do Polakow mieszkajacych w Japonii. Wedlug niego Japonczycy nie sa w stanie przyjac katolicyzmu tzn. maja z tym trudnosci poniewaz reprezentuje on tak niebotycznie wysoki poziom moralny ze nie sa w stanie mu sprostac. Rokicie i temu ksiedzu mozna polecic nastepujacy eksperyment zostawic walizke na dworcu w Warszawie i na dworcu w Nagoya i po 10 minutach wrocic na miejsce.Na 80% w Nagoya walizka moze stac na swoim miejscu i na 80% napewno zniknie w wWarszawie.Wlasnie tacy zapyziali moralisci jak Rokita degeneruja ten narod.
  • 2009-04-02 08:20 | Filemon

Czy po raz pierwszy JMR wygaduje głupstwa? Czy należy zaliczać Go do autorytetów intelektualnych? Zdaniem wielu ludzi, kreowanie przez niektóre media JMR na guru polskiej inteligencji - to wielki błąd tych mediów. Podobnie jest z innymi politykami, którzy są marginesem naszego życia politycznego (Miller, Marcinkiewicz, Oleksy, Lepper...) i nie są akceptowani przez większą część społeczeństwa biorącego udział w wyborach.
  • 2009-04-02 09:53 | vdm

Nie wyobrazam sibe zeby moglobyc gorzej. Na religi KK lobuzerstwo, ladjactwo i lapownictwo kwitnie. Postawowe charakterystyki ludzkosci juz zniknely lub ulegly zwyrodnieniu. Religia przeksztalca polakow w zrodlo taniej sily roboczej, w ludzi bez charakterow i bez ambicji. Tzn poza ambicja niszczenia sie na wzajem. Widac to wszedzie. Przykald IPN.
    Pozatym o jakiej religii my tu mowimy. Tylko w USA jest ponat 3000 versji chhrzescijanstwa.
  • 2009-04-02 09:55 | PIRS

RATUJCIE MNIE! ROKITA MNIE OBRAŻA! RATUJCIE MNIE!
  • 2009-04-02 11:37 | POLONIA-SAWA

Re: Na zdrowie !

To jest chyba ten Rokita ,co uzywa glowy do noszenia kapelusza ?
    Po takim wystapieniu polskiego "intelektualisty" jestem gotowa natychmiast sie upic
    pod budka z piwem ,niezaleznie od "zeszmacenia " .
    Panowie macie jeszcze piwo zywieckie ,to ja przyniose kielbaski francuskie i belgijskie
    pommes?
    Salute
  • 2009-04-02 12:20 | Levar

Pana Rokite ostatnio "pobili" Niemcy.
    Moze jeszcze nie oprzytomnial?
  • 2009-04-02 16:03 | jerzy

O roli Kościoła w okresie zaborów mam pozytywne zdanie.
    Wypowiedzi tego jegomoscia są niczym innym jak ścieleniem sobie poparcia, bo pisanie bzdetów w tej gazecie pewnie mu już nie wystarcza. Teraz marzy o powrocie do rządzenia, ale mnie osobiscie go nie brakuje. Taki zaściankowy mędrek.
    O roli budki z piwem w PRL mogą mówić ludzie dorośli, a nie tacy maminsynkowie jak on czy "wychowani w domu" bracia o znanym nazwisku.
  • 2009-04-02 16:08 | Bywalec2

"Nica albo smierc", oto madrosci wszelkiej kwintesencja. Konserwatysci typu Rokity nigdy nie mieli rzadnej idei oprocz oglupiania pospolstwa i gdyby owo pospolstwo nie bylo takie chamskie i durne, to jak mozna bylo by je odroznic od konserwatywnej elity typu Rokity
  • 2009-04-02 17:02 | Marianna

Re: to co mówi Rokita jest prawdą

Czegoś się trzeba trzymać aby nie być bydlakiem. Jak się zabrało ludziom wiarę w sprawiedliwość społeczną, to rzeba nam zostawić wiarę w sprawiedliwość boską.
    Wiara w sprawiedliwość bankierów przestała być wiarą nawet najgłupszych żuli.
    Dziesięć przykazań jest cały czas aktualne.
  • 2009-04-02 17:58 | basia

Podczas zaborów kościół walczył przede wszystkim o swoje przetrwanie,z jednej strony-protestantyzm z drugiej prawosławie.To było dla KK być ,albo nie być,gdyby zaborca był katolicki nie jestem pewna,czy by się starał.
  • 2009-04-02 18:25 | MW

Jakie to szczęście, że Rokita w polityce to przeszłość. Jest specjalistą od niemądrych wypowiedzi i głupich zachowań. Ten zatrważający brak zaufania do człowieka, który reprezentują tacy katolicy jak Rokita, niestety jest ich za dużo jak na nasz kraj. A tyle lat pontyfikatu JP II....
  • 2009-04-02 20:02 | Jarek

Panie Janie Mario Stanisławie, kończ waść wstydu oszczędź sobie i nam. Taki z Pana intelektualista jak ze mnie biskup. Biorąc poważnie to co pan napisał to wszystkie kraje skandynawskie sa zeszmacone a ich mieszkańcy wystają pod budkami z piwem. Tylko to nie Szwedzi zrywają u nas truskawki. Może nie mają czasu bo piją piwo ? Takie dyrdymały to pan możesz Nelly opowiadać.
  • 2009-04-02 21:08 | jotka

Nie wygląda pan J.M. Rokita na rozsądnego /sepleni -słaba wymowa- krzywy uśmiech/ ale okazuje się ,że jak chodzi o kasę to wie komu się przypodobać by znów być wybranym i latać biznes klasą.Jeśli Naród gdziekolwiek Go wybierze to znaczy ,że ON ma rację.
  • 2009-04-02 21:22 | senior

Nie ma żadnych dowodów na umoralniajacy wpływ religii. Bardzo często ateiści i agnostycy są uczciwsi od faryzeuszowskich świętoszków, nienawidzących swoich bliżnich.Wystarczy posłuchać debat naszych polityków żeby się o tym przekonać.
  • 2009-04-02 21:24 | JSN

A dlaczego przejmuje się Pan Rokitą? jedna z wielu bezbarwnych osob (nie licząc kapelusza).
  • 2009-04-02 22:19 | Nina Nina

Pan Rokita nigdy nie był dla mnie wyrocznią.Znam wielu niewwierzacych o tak wysokim morale,jakiego .zyczyłabym niejednemu gorliwemu katokikowi.. Po obu stronach są ludzie i bardzo wartościowi i nic nie warci.
  • 2009-04-03 10:15 | Bejotka

W zaborze austriackim starał się nie bardzo.
  • 2009-04-03 10:32 | Tomasz Piątek

Budka z piwem jest częścią katolicyzmu i kultury katolickiej. Czy Pan Rokita się zastanawiał, dlaczego Francuzi mają edukację i debaty, Niemcy posłuszeństwo, a Anglicy wspólnotowy obyczaj? Bo Francuzi mieli Kalwina, Niemcy Lutra, a Anglicy - Wiklefa i wielu innych biblijnych teologów. Alternatywą dla panującego w naszym kraju świństwa jest protestantyzm. I Polska się nie podniesie kulturowo, dopóki nie przyjmie chrześcijaństwa (czyli wiary opartej na Słowie Bożym, a nie na widzimisię tzw. papieży). Niech Pan Rokita zobaczy, jak funkcjonują kraje katolickie, a jak protestanckie i gdzie jest większe zeszmacenie.
  • 2009-04-03 12:53 | Krakus53

Nihilizm spod budki z piwem i magla panuje od wielu lat w Sejmie PR i nikt się tym nie przejmuje pomimo, że ponoć większość w sejmie to katolicy i do tego jako tako wykształceni.
  • 2009-04-04 12:23 | tez z daleka;)

Zgadza sie, tez obserwuje kraj gdzie nie tylko nie ma katolicyzmu czy chrzescijanstwa ale wrecz zadnych publicznych debat na temat religii.
    Religia jest sprawa osobista obywateli. Porownanie morale Polakow i Japonczykow na przykladzie walizki pokazuje jak tepe i ograniczony jest strach przed systemem wartosci, wspolnym dla calego spoleczenstwa ale innym niz system oparty na religijnych przykazaniach.
  • 2009-04-04 13:10 | gosc

Panie redaktorze po co Pan sie ustosunkowuje do wypocin Rokity.Kim jest dal sie poznac w samolocie.Dla mnie jest przynajmniej mniej niz zero.Czy swym debilizmem chce znow zaistniec.Przeciez to media kreuja glupcow na mezow stanu.Swietnym przykladem jest tu Kokonowicz.
  • 2009-04-04 21:38 | Kogo-co

Rokita to typ czlowieka o chorobliwej ambicji,arogancki .wywyzszony i po co i dlaczego.Katolicyzm to w Polsce dzielo zniszczenia.Od wiekow ropiejacy wrzod na ciele narodowym-przeszkoda w jego rozwoju.
  • 2009-04-05 03:05 | bubu

Jak sie juz do niczego nie nadaje, to zawsze moge zostac moralista.
  • 2009-04-05 14:02 | elsby

Mały Jasio z Krakowa

nie ma wstydu ,a powinien się nie pokazywać po air-show from Gemany. Racja, ta wypowiedź, jej /nie bardzo/ ukryty. pogardliwy i poniżający charakter są banalnie emblematyczne dla tej formacji, za którą - dla mnie-zawsze ciągnąl się - i ciągnie - jakiś koszarowy fetor. Paranoiczne skłonności kompesowane są zawsze przemocą, tym paskudniejszą , że ubieraną , jak u Rokity, w pseudowytworne łamańce językowe prowincjonalnego mędrka.pzdr
  • 2009-04-05 14:02 | sem18

Rokita się myli, ta "budka z piwem i zeszmacenie" współistnieje z katolicyzmem w Polakach od zawsze (w dużem cześci przynajmniej). I właśnie ten fakt był jednym z powodów mojego odejścia od Kościoła, który od dziecka jawił mi się jako współnota hipokrytów, oszustów, grzeszników, szukających dla siebie usprawiedliwienia w prostej spowiedzi; ludzi nie rozumiących podstaw swej religii. Chyba nie ma żula z pod sklepu, który nie nazywałby siebie katolikiem. Rokita myli się też, jeśli uważa, że wśród Polaków nie ma osób odrzucających tego stanu rzeczy, konsekwentnych ateistów, czerpiących swój antywzór zachowań od wspomnianej wyżej "tłuszczy", czy choćby PRAWDZIWYCH wierzących.
  • 2009-04-05 18:12 | Henryk K

Myslalem, ze Rokita jest madrzejszy H.
  • 2009-04-05 21:13 | kociewiak

jeszcze jeden lot liniami innymi niz LOT i naprawde bedziemy opluwani przez juz cala Europe, a tak tylko opluwamy sie sami panie Rokit-tka a moze Boruta albo Diabelku itp..
  • 2009-04-05 21:20 | 1963

Ratunkuuuuu! Biją mnie Niemcyyyyy! Ratujcieee! Polacyyyyy!!!! I wszystko jasne. A dla red. Janickiego chyba jeszcze nie?
  • 2009-04-05 21:24 | 1963

Dla mnie również, a scena w samolocie utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie błądzę.