Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Generał. Zamach na Gibraltarze

(23)
Alternatywna wersja katastrofy Sikorskiego
  • 2009-04-03 14:00 | alfredo

Re: Generał. Zamach na Gibraltarze

Pełna zgoda, Panie redaktorze. Tylko dlaczego PISF współfinansuje taką tandetę ?
    A TVN producentem ? Musi Pan mocno zaakcentować w TVP Kultura, że jest to antyfilm
    i niech pani reżyser na przyszłość robi takie filmidła za swoje prywatne pieniądze.
    A tu " regułka " PISF, który mieni się... mniejsza z tym.

http://pisf.pl/index.php?kategoria=441&tresc=a91607a82e2bdc1
  • 2009-04-04 19:36 | Lidka

Pełna zgoda z recenzentem.
    To skandal, że PISF coś takiego dotuje.
    Ta pani nigdy więcej nie powinna dostać więcej żadnej dotacji z PISF-u.
    Film jest po prostu żenująco głupi, prymitywny, traktujący widza jak głupa.
  • 2009-04-05 08:31 | stefan

Firma o nazwie TVN znów robi z nas idiotów myśląc że ciemny lud to kupi.Kto wyłącza myślenie jest łatwiejszy do sterowania.A myślenie wyłącza się oglądając TVN(Big Brother,Wojewódzki,Majewski ogólnie większość ramówki).Nawet "Fakty "sa już programem publicystyczno-interwencyjnym typu "Sprawa dla reportera " a nie informacyjnym.
  • 2009-04-05 22:45 | Agnieszka

bardzo zły film

bardzo, ale to naprawdę bardzo zły film
    w ogóle nie wiem po co powstał
    ani to ciekawe ani interesujące
    robota filmowa żenująca po prostu
  • 2009-04-06 16:45 | Kania

Najlepsza produkcja ostatnich lat

Film doskonały. Po pierwsze ma niesamowity klimat, wywołujący ogromne emocje. Po drugie mówi o kwestiach bardzo ważnych, nawet jeśli nie do końca prawdziwych to kreujących jak najbardzij pozytywne wzorce postaw i zachowań- mam tu na myśli Sikorskiego oczywiscie, ktory powinien sluzyc na archetyp. Poza tym film ciekawie zrealizowany, oryginalny montaż i przekonująca gra aktorów. Polecam.
  • 2009-04-08 09:22 | Karina

Brawo dla Jadowskiej

Film, który aktywuje widza do uważnego obserwowania akcji, do śledzenia zachowań i poczynań postaci. Film po którym chyba każdy wychodzi z lekkim mętlikiem i zastanawia się jak to było naprawdę- i chyba to jest największy sukces! Abyśmy zaczęli trochę myśleć na temat naszej narodowej przeszłości, nie tylko w kategorii : 1410-bitwa pod Grunwaldem...
  • 2009-04-08 15:11 | gru

A mnie sie tak zdaje, ze Polityka nie lubi Baliszewskiego. Oj, nie podoba sie On Wam Panowie, to widać.
  • 2009-04-09 12:31 | oladzem

Dobrze zagrany z cikawą hipotezą

Uważam, że to ciekawy film, jest wiele inny o bardzo błachej tematyce, ten ma wszystko co potrzeba. Szczególnie podoba mi się pan Pieczyński, naprawę dorze zagrał, odpowiedni człowiek w odpowiedniej roli.
  • 2009-04-10 12:16 | Martyna

Pieczyński zagrał fatalnie.
    Reżyserka "wyreżyserowała" (celowy cudzysłów - bo trudno tu mówić o jakiejkolwiek reżyserii) jeszcze gorzej.
    TVN wyprodukował nie wiadomo po co.
    A PISF dotując strzelił sobie w stopę.

Mam nadzieję, że przynajmniej widzowie będą na tyle mądrzy, że z daleka będą omijać ten film.
  • 2009-04-10 22:11 | drakko

Oryginalny

Mi się bardzo podobała własnie gra aktorska. Wielkie ukłony dla Pieczyńskiego, bo jest to trudna rola. Brawo za scenariusz i pokazanie innej perspektywy, pokazanie podziałów i wewnętrznych sporów, pokazanie że w pewnych chwilach Polska była sama, samiusieńka... Dobry film- nie koniecznie historyczny- raczej film fabularny z nutą napięcia.
  • 2009-04-11 14:40 | Fernando

Film na pewno daje do myslenia, nie tylko nad historia ale nad zyciem w ogole, trzeba nam wiecej takich impulsow w spoleczenstwie konsumpcji...
  • 2009-04-13 00:26 | yugo

Wreszcie coś ambitniejszego niż głupie komedyjki.

Nie ma co nabierać pewności, że akurat ta wersja jest prawdziwa, ale myślę, że to dobrze, że pokazali i ją w filmie.

Brawa dla pana Pieczyńskiego.
  • 2009-04-13 20:47 | chilli

Film pewnie rozpocznie społeczną dyskusję o śmierci Generała. Myślę, że to dobry efekt, zwłaszcza, że to ostatnia szansa na wysłuchanie świadków tej historii.
  • 2009-04-13 22:31 | info

A ja uważam, ze dobrze się stało, że ta instytucja dofinansowała ten film. Warto poznać historię wielkiego człowieka, świetnie zagranego przez Pieczyńskiego. Polecam!
  • 2009-04-14 17:06 | Jarek

Dobry film

To wciągający film ukazujący interesujący kawałek polskiej historii. Postać Sikorskiego wywarła na mnie duże wrażenie- silna osobowość , ale nie bezskazitelny człowiek. Film, który intryguje i sprawia, że człowiek zaczyna myśleć o tych wszystkich paktach alianckich, ugodach i poparciach- na ile były prawdziwe i jak realnie to wyglądało. Warto zobaczyć dla samego siebie.
  • 2009-04-14 22:14 | oladzem

A ja ciesze się , że Krzysztof Pieczyński powrócił na ekrany. Lubie tego aktora i uważam ,że role Generała Sikorskiego odegrał naprawdę dobrze.
  • 2009-04-15 14:08 | Łucia

Podoba mi się ostatnie zdanie "Warto zobaczyć dla samego siebie", i z takim nastawieniem należy iść do kina.
  • 2009-04-15 14:17 | Łucia

Realistyczna hipoteza

Jeśli hipoteza postawiona przez Baliszewskiego nie zawierałaby chociaż odrobiny prawdy, to prawdopodobnie film w ogóle nie został by nakręcony. Może i jest kontrowersyjny ale przez to postać Sikorskiego utrwali mam się na dłużej.
  • 2009-04-18 18:33 | Vicky

Ogląda się super

Jeden z nielicznych filmów o historii, który ogląda się z przyjemnością. Jest ciekawy, muzyka dobrze dobrana, efekty i sceny bardzo realistyczne, dobre dialogi i interesująca fabuła! Jestem bardzo zaskoczona, że coś takiego udało się stworzyć. Dlatego polecam zobaczyć
  • 2009-04-22 21:35 | GM

A po co powstają inne filmy ?. Każdy ma swoje preferencje co do kina, ja nie mam swojego określonego gatunku filmu, po prostu musi mieć coś w sobie, ten to ma.
  • 2009-04-22 21:44 | GM

Też byłam mile zaskoczona po seansie, mnie najbardziej spodobał realizm. Film jest tak przekonująco zagrany że możemy wczuć się w klimat tamtych lat
  • 2009-05-19 20:53 | Marek Prengel

...quo vadis Rzeczpospolito 1943 roku?!...

...film porusza do saamej głębi, nie zależnie od tego, jaka jest - na dzień dzisiejszy jeszcze nie znana - pełna prawda historyczna na temat tego zdarzenia... porusza już chociażby, dlatego że nasuwa się po nim refleksja - quo vadis sponiewierana przez wrogów i sojuszników Rzeczpospolito 1943 roku?!...
  • 2010-11-26 14:23 | piotrek

Re:Generał. Zamach na Gibraltarze

komentarz sponsorowany? :)