Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bieda: nie zamiatać!

(19)
Samorządy nie mają pomysłu na przeciwdziałanie biedzie i patologii
  • 2009-04-15 20:08 | jjawor

Re: Bieda: nie zamiatać!

Nikogo nie można zmusić do nie picia, terapii itp. Co w sytuacji, kiedy mieszkania socjalne dostają nie najbardziej potrzebujący np biedni bezrobotni, samotne osoby, których nie stać na opłacenia 'normalnego czynszu' a pijacy, którzy zdewastują mieszkanie, sterroryzują mieszkańców i przez długi czas nie będzie ich można wyeksmitować?

Proszę wybaczyć ale jakoś nie mogę ulitować się nad skończonym alkoholikiem, przepijającym pieniądze na dzieci... jestem nauczycielką, wielokrotnie w szkole pomagaliśmy dzieciom z patologicznych domów i co.... mamusie robiły awantury, bo dzieci nie dostały nowych książek, ale używane, jogurty, które dostawały dzieci w szkole koleżanki (tzw szkoła specjalna) lądowały rozgniecione na chodnikach, bo dzieciaki uznawały je za świetny przedmiot do zabawy.... kurcze może w niektórych przypadkach poprostu skończyć ten socjal i postawić warunek idziesz się leczyć, albo won! Mieszkania w blokach komunalnych dla faktycznie potrzebująch ludzi... Może wtedy ich stan będzie lepszy? Bo to nie tylko kwestia urzędników, prawda jest taka, że dopiero jak coś jest faktycznie 'nasze' to oto dbamy.
  • 2009-04-15 20:51 | wiechu

Też mnie Drążniom takie gadki .
    Ojejku teraz się zaczęli przejmować jak kurka totalna masakra się stała .

Ja nie wiem jak ten problem rozwiązać, bo jestem głupi .
    Może niech ktoś z nich powie ze też nie wie i tez jest głupi
    a znajdzie się ktoś kto zajmie się tym na prawdę
    bo poczuje ze problem nie jest rozwiązany.

Bo po co coś robić czy brać sie za coś skoro w koło sami Fachowcy
    którzy wiedzą wszystko i nigdy sie nie mylą .

Po co ?
  • 2009-04-15 20:55 | El-ka

Samorządy nie mają pomysłu... A czy jest ktoś, kto ma sensowny pomysł i go przedstawi?
  • 2009-04-15 22:28 | momo

Szanowna Pani Redaktor , wpisałem się już po art. p. Stasiaka . Problem patologii jest nie do rozwiązania dla ŻADNEGO państwa demokratycznego . Bogate państwa mogą tylko zasypywać swą głupotę KASĄ i pierdołowatymi programami integracji . W biedniejszych problem będzie rozwijał się sam , aż kolejny kryzys / a te nam grożą - choćby emerytalny / nie pchnie ludzi w kierunku jakiejś formy faszyzmu / najlepiej z ludzką twarzą i bez holocaustu - bo co Żydzi winni / . Bo tych którzy płacą podatki bedzie coraz mniej ! Jeden tylko problem - poruszony przez Panią i jjawor -nauczycielkę ! Podobno nie do rozwiązania ??? Osoby biedne i uczciwe sa mieszane w domach socjalnych z patologią . Dom taki , z miejsca jest ruinowany . / Dziś TVN pokazała coś takiego we Wrocławiu/ . Utrzymanie jego , staje się coraz kosztowniejsze . Baby patologiczne , z miejsca zaczynaja rodzić kolejne dzieci , czym pogarszają sytuację swoją i powodują depresje u swych konkubentów / kolejny bachor k....a ! / , więc ci zaczynaja chlać coraz wiecej i /lub znikają ! Już po miesiącu dom taki przy[pomina chlew po bombardowaniu . Zwykle ma na koncie kilka małych pożarów ! Nastoletni bandyci w dresach z lampasami , opanowuja sąsiedztwo . Jak przychodzi tragedia - media maja newsa , a reporterzy idioci p....ą o systemach p.poż . Pytanie do nich - w którym normalnym bloku , poza prawdziwymi apartamentowcami z portierem jest coś takiego ??? Juz drugiego dnia po zainstalowaniu węże gaśnicze i gaśnice byłyby sprzedane na wódę ! Wyjście jest jedno - ale bez szans na realizację przy tzw. prawach człowieka . Szybka interwencja policyjno - karna . Pijak po pierwszym ochlaju z tzw. interwencją jest natychmiast eksmitowany z mieszkania socjalnego do wieloosobowego baraku z nadzorem M łodsza patologia / z problemami akoholowymi / do czasu uzyskania stabilizacji ??? i / lub wyleczenia ma podwiązywane jajowody/nasieniwody , aby sie nie mnożyła ! Wszyscy lokatorzy tych domów MUSZĄ uczestniczyć w pracach porządkowych wokół domu i dalej , pod grożbą cofnięcia zasiłku . Problem patologii domów socjalnych ZNIKA ! Tylko kto się odważy !!! Bo pamietajcie tysiące ludzi płacących za siebie mieszka w Polsce w znacznie gorszych i palniejszych domach jak ten spalony ! Motto ..... Demokracja liberalna musi zginąć !
  • 2009-04-16 10:16 | obarex

Wszystko dobrze, ale gdyby brac przyklad z "bogatych" panstw UE, to po pierwszym ostrzezeniu, za drugim razem pozbawia sie degeneratow (oboje) praw rodzicielskich. Nawet jesli rodzi sie kolejne dziecko jest odbierane rodzicielce i kierowane do adopcji. Choc oczywiscie lepiej byloby sterylizowac obie plcie...
  • 2009-04-16 13:53 | Rudy Rydz

Zmienic przepisy dotyczace pomocy spolecznej tak aby nierobom oplacilo sie pracowac , a nie siedziec na zasilku:wszystko za darmo, podreczniki dla dzieci szkolnych, obiady dla calej rodziny, ubranie, produkty zywnosciowe, mieszkanie, doplata do czynszu i wiele wiecej. Zaproponuj im prace , odpowiedz jest jedna mnie sie tam nie oplaca pracowac bo strace zasilki .Lepiej siedziec w domu, chlac wode i plodzic dzieci. Panstwo nam da bo nie robi laski.Oczywiscie nie dotyczy to wszystkich bo sa rozne sytuacje w zyciu i panstwo jest od tego aby pomagac potrzebujacym, ale my czesto hodujemy patologie.
  • 2009-04-16 14:00 | Rudy Rydz

momo zgadzam sie w 100%
  • 2009-04-16 14:16 | maerose

momo ma rację jak najbardziej. ja boję się nie płacić rachunków chociaż czasami jest trudno, ale może powinnam iść do miasta i zażądać darmowego lokum z wygodami ? Jeżeli ktoś nie szanuje tego co dostał darmo WON od zasiłków, ubezpieczenia i podobnych profitów z moich podatków.
  • 2009-04-16 14:49 | przytomny

Ja mam i go od 11 lat realizuję ....
    ...w 1998 założyłem z żona rodzinę zastępczą dla dwójki chłopców pochodzących z rodziny patologicznej, samemu rezygnując praktycznie z kariery naukowej. Na dziś obaj są po skończonym gimnazjum, po czteroletnich pobytach za granicą w dwóch krajach europejskich (przy okazji moich wyjazdów służbowych, które zaowocowały u nich praktyczną znajomością trzech języków obcych), jeden z nich za 3 tygodnie będzie zdawał maturę a drugi, jeśli zechce, za rok zdobędzie zawód fotografa. Te ostatnie dziesięć lat to nie była dla nas sielanka ale przynajmniej nie mam motywacji, żeby na jałowym biegu pieprzyc o niczym w tej witrynie tak jak Ty. Gdyby wszyscy, którzy w tej witrynie jęczą nad losem "biednych dzieci" ruszyli d...ę i zrobili połowę tego to na dziś ie byłoby problemu bo tzw "margines" by znikł na skutek wymiany pokoleniowej.
  • 2009-04-16 16:02 | Bejotka

Pomysły pojawią się w samorządach razem z pieniędzmi. Ani o sekundę szybciej. A poza tym: dlaczego ktoś, kto za nic nie płaci, ma mieszkać bezpieczniej, niż ten, który zgrzyta zębami, ale płaci za wszystko, choć mu ledwo starcza? Nie na wszystkim wypada zarabiać wierszówkę!
  • 2009-04-16 20:37 | wiechu

Fajnie ze napisałaś Bejotka :-)

Wiesz kiedyś gdy byłem mały i cos miałem nie lubiłem sie tym dzielić i pare razy zjadłem to sam :-)
    No ale nie wiedzieć czemu później miałem z tego powodu wyrzuty.
    Wiedz następnym razem sie dzieliłem bo sobie pomyślałem ze juz wole przecierpieć to ze dziele sie ta fantastyczna rzeczą niż przeżywać te wyrzuty .
    No i tak starając sie trzymając tej zasady wszedłem w dorosłość. I ostatnio ktoś mi powiedział "po co sie dzielisz jak oni sie z tobą nie dzielą "..
    Oczywiście juz jestem starszy ,w gadkach obyty wiec odpowiedziałem.
    Są tacy ludzie co dzieląc się z innymi czerpią satysfakcje i są tacy którzy z tego powodu satysfakcji nie mają .
    Wiec gdy sie dziele to czuje sie lepiej i dla tego tak postępuje
    ,tak samo jak ci co sie nie dziela bo czuja sie lepiej gdy tak postępują .

Teraz powiedz do której ty grupy należysz ,tych co sie dzielą i czuja sie lepiej czy tych co sie nie dziela i czuja sie lepiej.

Bo fakt ze tak inni postępują wcale nie oznacza ze ty musisz tak postępować poniewasz
    moze byc tak ze gdy ty nie będziesz tak postępować to poczujesz sie lepiej.
  • 2009-04-17 09:33 | Bejotka

@ wiechu. Zachodzi subtelna różnica między dzieleniem się z kimś, komu brakuje na chleb, i dzieleniem się z kimś, komu brakuje na wódkę. Mam nadzieję, że w tym jesteśmy zgodni. Pozdrowienia.
  • 2009-04-17 11:31 | Bejotka

@ wiechu. Zachodzi istotna różnica między dzieleniem się z kimś, komu brakuje na chleb, i dzieleniem się z kimś, komu brakuje na wódkę. W tym chyba jesteśmy zgodni. Pozdrowienia.
  • 2009-04-17 12:12 | lillith

troche popatrzylam w strony internetowe i np. w Kamieniu Pomorskim w 2006 roku ten hotel socjalny mial byc rozebrany. W tym samym roku rozpoczal sie remonta kosciola katolickiego. W dniu 25.10.09 byl biskup na kosegracji kosciola. Z wielka pompa.
    Nie chce wypominac, ile katedr, domow parafialnych, ktore teraz pusto stoja, bo religia jest w szkole wybudowano w Polsce za pieniadze parafian. Tych porzadnych ludzi, katolikow, ktorzy sie gorsza pijakami i chca udawac, ze tych ludzi nie ma. Sa i bedzie ich jeszcze wiecej, poniewaz nigdy juz nie wyjda z tego blednego kola. Dlaczegos glupi? bobiedny! Dlaczegos biedny? bo glupi! Przerazaja mnie ci nieletni rodzice, bo to jeszcze potrafia.
    Zaloba narodowa! Jeszcze pare dni i sprawa przycichnie, a bieda bedzie dalej sie mnozyla.
  • 2009-04-17 19:33 | wiechu

Po co komus dawac na wodke?!
    Ja bym nie dał ..

Wystarczy byc aktywnym społeczie i siecic przykładem
    wyznaczajac nowe nie znane do tej pory Trendy !! :-)
  • 2009-04-18 22:28 | ItsmeItsme

Widziałem, jak zresztą wiele osób toaletę domu w K. Pomorskim przed jego spaleniem. Brak drzwi, brak deski sedesowej, brak pokrywy sedesu do tego sedes
    umazany wiadomo czym.
    Jak ja mam pomagać komuś kto sam sobie nie chce pomóc.
    A może za moje pieniądze ktoś posprząta toaletę po mieszkańcu tzw. domu socjalnego. Niedoczekanie jego. Uważam,że śr. masowego przekazu ten temat powinny drążyć bez przerwy. Dlaczego bieda w Polsce musi być połączona z zamiłowaniem do brudu, niechlujstwa, pijaństwa. Taka sytuacja stawia pod znakiem zapytania istnienie w Polsce klasy wiodącej, czyli inteligencji.
  • 2009-04-19 08:37 | wiechu

Mam na myśli coś takiego !

Firma informatyczna o wysokim morale pracowniczym , bedąca pionierem we wprowadzaniu nowinek technicznych i wymyślaniu nowych rozwiązań ułatwiających zycie .
    Będąca liderem w branży (jakiej tam )
    Współpracująca z takimi firmami jak ,miastami i panstwami
    W tylu i tylu panstwach swiata .
    Podnosząc standardy człowieczeństwa i zysku ,finasujac działania aktywnej pomocy ,wspierania kultury i nowych technologi ułatwiający wyrównywanie szans .
    I szerzenia pokoju na świecie…
    Dająca o ochronne środowiska i wspierająca organizacje ekologiczne jak i dbajaca o zysk.

Poszukuje ludzi dobrej woli i szerzenia pokoju na swiecie .

Szanujaca uczciwość i kultywująca go wsrot pracowników w dobie kryzysu zaufania .
    Będąca naturalnie dobra firma i uczciwą ,w kraju wysokiej stabilności kredytowej i wielkich inwestycji związanych z euro 2012 .
    Nowy rodzaj Standarów
    w pomysłowości i moralności.
    Zachowując przy tym zdrowy rosadek i darzenie do celu .

Naturalnie Dobry znaczy uczciwy
    Naturalnie Nastawiony na darzenie do celow i wsposub uczciwy.

Polska pionier uczciwości
  • 2009-04-19 09:26 | wladimirz

A dlaczego ich mieszać!Patologią przejmować się juz nie warto,a biednym można umiejętnie pomóc!!!

>Tych najbiedniejszych oraz tych już spatologizowanych.
  • 2009-04-20 11:53 | Kamykiewicz

Brzydka para

Bieda i patologia to brzydka para, która w naturze społecznej występuje często.
    Bieda może wzruszać (biedaki), patologia jest na ogół zwyczajnie odrażająca (degeneraci).
    Bieda występuje wszędzie* na różną skalę, takowoż patologia:
    można ją odziedziczyć i kręcić się razem nią w kółku bardzo błędnego koła.
    Jest też bieda mentalna - wyłazi razem z miotłą, murem i gazem.
    Bieda mentalna jest też naturalna.

Rozwiązania ostateczne są niebezpieczne.
    Lepsze są rozwiązania cierpliwe.

*Mogę się mylić.