Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Generał Nil

(21)
O postaci, która była przez prawie cały czas PRL tematem tabu
  • 2009-04-16 12:13 | taktak

Re: Generał Nil

Bugajski zamiast IPN!!!
  • 2009-04-16 19:36 | rocks

Na film się nie wybieram, obawiam się, że to kolejna prawicopisowska propaganda. Poza tym chyba bym zwymiotował na kolejnym seansie martyrologicznym. Mam nadzieję, że nikt na to nie pójdzie. Lepiej, żeby ludzie lasowali mózgi na Lejdis niż pałowali się takimi rzeczami.
  • 2009-04-17 01:33 | ossa

Rocks wyhamuj. Bugajski to nie IPN, a generał Nil to najprawdziwszy bohater.
  • 2009-04-18 12:46 | gość

A powinieneś się wybrać.Idzie wyczuć że jesteś człowiekiem któremu komuniści mózg wyprali....Tym bardziej powinieneś poznać prawdę o tych ludzkich śmieciach którzy wymordowali tylu prawdziwych patriotów.Dziwie się tylko że nikt tych parszywych sadystów nie rozliczył.....Może kiedyś Ty albo ktoś z Twojej rodziny był po tamtej stronie...?w takim razie powinieneś się wstydzić a złość jest w tobie bo skończyły się dla was lata sielanki.Utrata władzy i wpływów powoduje takie reakcje jak twoja.....
  • 2009-04-18 18:28 | widz

Właśnie obejrzałem film. Recenzja zamieszczona w Polityce jest trochę przesłodzona, ale nie jest źle. Film lepiej się ogląda niż Katyń.
    A co do wpisu kolegi rocks to lepiej słuchać dody niż czegoś ciekawczego. Nie da się wszystkiego zaszufladkować na peowskie, pisowskie, eseldowskie itd.

Film ciekawy, choć traktuję go bardziej jako część odtwarzania naszej historii.
  • 2009-04-18 19:18 | Sprawiedliwym

Współczuję Ci ciasnoty umysłowej Panie prowokatorze. Nie wypowiadaj się mały człowieku o gen. Fieldorfie bo mu nawet do pięt nie dorastasz. Gdybyś był w jego sytuacji, torturowany i niewinne skazany wyłbys jak wieprz a nie wykluczone, że po podpisaniu współpracy z oprawcami sprzedałbys przyjaciół i własna matkę. Nie powiem Ci bierz przykład z Genereła bo to nie dla takich ludzi jak Ty. Dziwić się że w Kraju mamy jak mamy... eh... szkoda slów
  • 2009-04-19 08:50 | spawedliwosc

Film jest super opowiada nam historie prawdziwego bohatera których w tamtych czasach bylo nie wielu tylko zaluje ze ci komuniści do tej pory biora największe renty emerytury ciekawe jak by się tłumaczyli to ludzie bez serca co teraz siedze w kościele w pierwszych ławkach wierzący a ten Rocks to zelowany Guguś co w mózgu ma dodę i lejdis i chodzi z tapetowanymi dziewczynami o pokroju własnym gość żałosny o korzeniach komunistycznych
  • 2009-04-19 16:29 | elis

film bardzo wartościowy, wzruszający

płakałam tak samo, kiedy w IV klasie liceum przeczytałam "Kolumbowie rocznik 20"
  • 2009-04-19 19:29 | marcin87

Do Rocks:
    posłuchaj człowieku, to własnie przez takich ludzi jak Ty nasze społeczeństwo wygląda tak a nie inaczej, większośc młodzieży nie ma pojęcia o swoim ogromnym dzidzictwie narodowym bo własnie oglądają pierdoły a porpo lejdis itp itd.
  • 2009-04-19 20:06 | agg

to film o czymś, co jest niepojęte, jak absurd stał się normalnością..., jak można stworzyć pozory procesu..., jaka niepojęta skala zakłamania...., w ogóle jak to się mogło stać; to były czasy niewiarygodne, ja nie wiem, czy my potrafimy jakkolwiek to ogarnąć, dla przykładu, masz ojca, który jest żołnierzem na froncie zachodnim, nagle się okazuje, że jesteś wrogiem ludu, tracisz wszystko, nie rozumiesz, co się dzieje wkoło, każdą ci mówić kłamstwa i znęcają się nad tobą, być może nawet to, co się działo wcześniej nie bardzo cię obchodziło, ale zaczynasz rozumieć jedno, żywy nie wyjdziesz, nie masz już przyszłości, jest ból, strach, upokorzenie, i jakaś szalona mistyfikacja, skatowany człowiek jeśli potrafi zachować jeszcze odrobinę poczucia prawdy i realności w takiej sytuacji jest nadczłowiekiem
    gdy ktoś taki jak rocks, nieważne czy pisze serio czy prowokuje, w ogóle wypowiada się w ten sposób- to oznacza, ze nie tylko mało wie, to jeszcze można z trudem nadrobić, ale co gorsza nic nie wiedząc - zabiera głos; jeśli nic nie wiesz i niewiele cię obchodzi, a wyobrazić sobie nie potrafisz, bo niby jak i za pomocą czego - to proponuję oglądać lejdis od rana do nocy, już bardziej ci nie zaszkodzi, przynajmniej będzie adekwatnie- taki film jaka osobowość- żadna.
  • 2009-04-20 20:28 | choco

Film jest przejmujący i wzbudzający emocje, ale przyznam, że na wyjście do kina lepszy był Generał-zamach na Gibraltarze, jakoś lepiej mi się go oglądało , był bardziej wciągający. Niby podobna tematyka filmów, ale jednak zupełnie w inny sposób zrobione.
  • 2009-04-22 11:40 | alfredo

Niecałe 42 tysiące widzów obejrzało "Generała Nila " w I weekend w kinach.
    Pozwolicie Państwo, że nie skomentuję.
  • 2009-04-22 12:01 | Ben

Panie rock widać po tobie ,że z wiedzą historyczną i inteligecją to tobie nie po drodze. Film był naprawde nie zły i pokazuje cząstkę naszej historii ja go polecam tym wszystkim którzy interesuja sie nią i chcą obejrzeć kawałek nie złego kina historycznego. Ciekawy jestem czy byłeś na filmie che?
  • 2009-04-22 17:29 | klon

Mi się też bardziej zamach na Gibraltarze podobał. Oczywiście jako film. Nie porównuje samych bohaterów.
  • 2009-04-25 11:09 | eee

Nie jest winą PiS-u, że się zajął pamięcią o historii, którą wszyscy inni mieli w d... . Oficjalnie bohaterowie PRL-u to Kiszczak i Jaruzelski jak możnaby mylnie odnieśc wrażenie czytając niektóre ale wiodące media.

Gdyby inaczej się potoczyła historia pierwszych lat po 1989 r. - po 20 latach nikt by nie musiał walczyc o pamięc i narażac się na takie idiotyczne zarzuty jak twój. Dlaczego tak się nie stało to widac patrząc dziiaj na tzw. "autorytety".
  • 2009-04-25 23:43 | kropka

[cytat]
    Na film się nie wybieram, obawiam się, że to kolejna prawicopisowska propaganda. Poza tym chyba bym
    zwymiotował na kolejnym seansie martyrologicznym. Mam nadzieję, że nikt na to nie pójdzie. Lepiej, żeby
    ludzie lasowali mózgi na Lejdis niż pałowali się takimi rzeczami.
    [/cytat]
    Masz pusty łeb jak flacha po piwie.
  • 2009-04-27 06:58 | queen

Ja też wolę Zamach na Gibraltarze, G. Nil jakoś mi się pasuje.
  • 2009-05-17 16:44 | ciotka klotka

rocks, jak miałbym wymiotować to tobie prosto na twarz. żeby takiego filmu nie doceić to żal mi ciebie
  • 2009-05-18 15:26 | topolowka

Bardzo dobry, wzruszajacy, powsciagliwie zrobiony film. Dziekuje Ryszardowi Bugajskiemu, producentom i aktorom za przypomnienie o tym bohaterskim czlowieku i jemu podobnym, mordowanym w stalinowskich wiezieniach.
  • 2009-08-03 15:28 | Miroslaw

Bardzo slusznie. Kto dzis z mlodego pokolenia pamieta o Nilu, Lupaszce, Pileckim czy Ponurym?
  • 2010-06-04 20:27 | echhhhh

Re:Generał Nil

Dbalosc rezysera o szczegoly*? przeciez w rzeczywistosci nei bylo widzenia z zoną i corkami!!!