Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Marchewka na dachu

(2)
Miasta ogrody, ekomiasta, miasta zeroemisyjne i miasta postwęglowe – dziesiątki projektów z całego świata próbują na nowo zdefiniować miejską przestrzeń.
  • 2009-04-18 06:11 | Obcy

Re: Marchewka na dachu

Przedstawiony tu na obrazku "Flower Tower" jest zapewne jedynie animacja komputerowa. Ja mialem nieprzyjemnosc mieszkac w podobnym kompleksie, gdzie budynki wyrastaly pieknie wsrod zieleni. W trakcie projektowania i realizacji nie zastanowiono sie nad jednym - "a jak sie bedzie ludziom mieszkac w takim projekcie". Krzaki i drzewa zabieraly mieszkancom swiatlo i w mieszkaniach stale (i w dzien) musialo byc zapalone swiatlo. Po paru latach zielen zostala wycieta i mieszkancy odetchneli z ulga. Podobny projekt ekologiczny to tzw. biopaliwo, gdzie w biednych krajach zamiast upraw roslin spozywczych promowano uprawy roslin przemyslowych - z fatalnymi konsekwencjami.
  • 2009-04-18 16:04 | malgo

wlasny eksperyment

mieszkam na 7 pietrze, ostatnim, moje mieszkanie jest orientowane wschod-poludnie. moge powiedziec, ze jest ogrzewane przez slonce, ale latem bywa goroco mimo zainstalowania wentylatora na suficie. Od trzech lat zainstalowalam sobie "ogrod" na parapetach okiennych, automatycznie nie tylko temperatura sie zmienila w mieszkaniu, w zimie kwiaty, krzewy tworza bariere wobec niskich temperatur, czy rowniez wobec wilgosci a latem nie wpuszczaja nagrzazanego powietrza. Ale rowniez zauwazylam, ze moje mieszkanie jest mniej narazone na kurz uliczny! musze dodac , ze maiszkam we Francji i mam kwiaty caly rok !