Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cały ten zgiełk

(17)
Poważną odpowiedzią PiS na kongres Europejskiej Partii Ludowej byłoby zorganizowanie podobnego kongresu własnej frakcji, ale PiS niezbyt ma kogo zaprosić
  • 2009-05-05 18:10 | POLONIA-SAWA

Re: Zgiełk?

"Robotrnicy w kazdym krajú swiata uderzaja we wlasne piersi"""" ,niech Pani i
    inni to wreszcie zrozumia ,oni chca PRACOWAC ,i do naszych psich obowiazkow
    jako " inteligencji" "polskiej jest ,"probowac"!!!!!!!!! im to zapewnic .
    O nie ,ktos tu popelnil tak duzo bledow ,ze zwalanie to na stoczniowcow to
    po prostu HIPOKRYZJA !.
    Pani kocha moze PO ,ja niestety kocham Polakow ! A moze sie Pani "zauroczyla" PO?
    I niech mi Pani pierdol nie opowiada ,bo slyszalam je juz w socjalizmie !
    Ogromna masa dyletantow od 10 lat zajmuje sie stoczniami ,a teraz winni sa stoczniowcy!
    Pani naprawde wierzy ze ludziom ktorzy traca swoje ostatnie zrodlo utrzymania ,
    chodzi naprawde o tó ,aby dolozyc rzadowi ?ale z pani ludzki dyletant !
    A to sobie pani wymyslila !?
    To myslicie Wy ,polska inteligencja /bez inteligencji / ,ale ci ludzie na dole sa bezbronni !
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    Biedna bezbronna masa zdana na polskich demagogow !
    CYTAT ;
    Tradycyjnie, po naszemu, z przytupem, ale głupio.
    Ach jaka Pani cholernie madra ,bo sie dziwi ze INI chca tez kawalek chleba !
    Gratuluje ! I do tego mogl tych ludzi kazdy manipulowac !!!!!!!!!!!
    Znamy ,Polska glupote i to powiedzenie ; POLSKA NIERZADEM STOI !
    chodzi o rzad ,czy o kawalek chleba ??????? A moze Pani przyzwyczaila sie ,ze u nas
    jak w Rosji, tych mniejszych kopie sie pod stolem ,Car sie klania !!!!
    Pani jest dowodem ; Tradycyjnie, po naszemu, z przytupem, ale głupio!
    I niech nareszcie uderzy w wasze glowy ,to nie "zwiazki zawodowe" decyduja w jakimskolwiek kraju o przyszlosci zakladu ,tylko wlasciciel ,w tym wypadku KTO?????
    ....ktos tutaj wykorzystuje nieszczescie ludzi i manipule ,a Pani co ????
    wydaje wyroki ? ????
    O Boze wybacz im,bo nie wiedza co czynia !!!
    Salute
  • 2009-05-05 21:55 | MaliNeo

Re: Cały ten zgiełk

Szanowna Pani Redaktor!

Troszkę Pani przesadziła z tym "zbrojnym ramieniem PiS". Widziałem filmik z ataku demonstrujących na policję i też jestem oburzony. Ale trzeba spróbować tych ludzi zrozumieć na chłodno. Józef Tischner, charakteryzując homo sovieticus, wskazywał, że człowiek naznaczony komunizmem myśli o państwie jako o czymś, co zapośrednicza wszystko w jego życiu. Chleb, pracę, godziwe zarobki - wszystko dostaje się od państwa. Jest to głęboko dehumanizujące, ale właśnie tego pragnął każdy totalitaryzm.

Smutna ironia polega na tym, że to właśnie robotnicy polscy, którzy nie bez powodu czują się dumni z obalenia komunizmu, są tak potwornie przesiąknięci duchem "homo sovietisuc". Myślę, że oni nie są cyniczną bandą, która wysługuje się PiS. Oni po prostu wizję tego, co robi państwo, wynieśli z PRL. Chcieliby takiej Polski Ludowej, tylko lepszej, bogatszej. I niestety nic na to nie poradzimy, ponieważ tych ludzi już uczulono, że każdy intelektualista, który próbuje im tłumaczyć, że wolność idzie w parze z odpowiedzialnością za swój los, jest ich wrogiem - liberałem bądź innym czartem.

Widzi Pani Redaktor jakieś wyjście? Bo ja nie.
  • 2009-05-05 23:56 | PIRS

Marzy mi się czasem odwrócenie sytuacji. Żeby kiedyś politycy przyszli na spotkanie ze związkowcami i przynieśli ze sobą petardy, syreny, spalili kilka opon, obrzucili siedzibę związku śrubami i oblali farbą. Żeby wznosili okrzyki "złodzieje! złodzieje!" i nieśli transparenty. Żeby skandowali hasła o śmierci kraju, mordowanego przez głupie żądania związkowców i oskarżyli ich o kłamstwa i sabotaż. Żeby przed budynkiem związku spalili kukłę prezesa, a potem zajęli budynek, ogłosili okupację i strajk głodowy do czasu aż związek przyjmie wszystkie postulaty rządu. Może wtedy druga strona zrozumie, że można rozmawiać przy pomocy argumentów, protestować bez agresji.
  • 2009-05-06 00:55 | gedk

Bzdury Polonio-Sawo. Nikt nie ma obowiązku zapewniać robotnikom pracę. Kapitalizm to dżungla. I każdy powinien sobie sam radzić w ramach istniejącego porządku. I oni próbują, lecz często zmieniając/naginając ten system. Jednak nie rozumiem dlaczego trzeba ich gloryfikować za to. Te same związku zawodowe są winne upadkom stoczni, przeciwstawiając się prywatyzacji i ci sami robotnicy nauczeni że kapitalista to potwór-krwiopijca. A jak chcą pracować to niech się przekwalifikują.
  • 2009-05-06 12:28 | marius21

Kochana Pani Janino!
    Ciagle Pania kocham, pomimo tego , ze wypisuje Pani coraz wieksze glupoty.
    Jezeli by Pani stracila prace i miala klopoty ze znalezieniem nowej, to co by Pani zrobila?
    A zapomnialem, pewnie Pani poszuka pomocy w firmie senatora Misiaka.
  • 2009-05-06 15:07 | jan

Pani Janino
    mam nadzieje, ze nie bedzie sie Pani przejmowala tymi ktorzy potrafia poskladac do kupy
    literki, ale slowa juz niestety nie
    pozdrawiam
  • 2009-05-06 16:07 | MaliNeo

Nie wiem co by zrobiła Pani Redaktor, ale ja poszukałbym nowej pracy. Na pewno nie rzucałbym w Policję petardami...
  • 2009-05-06 16:35 | alfa

Niestety obie Panie mają rację. Pani P-Sawa, pisząc, że to pollitycy odpowiadają za wszystko co się w kraju dzieje, i Pani redaktor pisząc, że stoczniowcy z Gdańska sami sobie zgotowali ten los. W-g mnie większą odpowiedzialność ponoszą politycy, ze wszystkich opcji, z Wałęsą na czele, którzy traktowali tę stocznię [ wszystkie stocznie ? ] jako "kolebkę" a stoczniowców i przywódców ich związków zawodowych jak "świete krowy. Gdy pod ich przemożnym wpływem [ ze strachu ? ] uznano, że w stoczniach prawa ekonomiki nie muszą funkcjonować, LOSY ZOSTAŁY ZDECYDOWANE. Dziś stoczniowcy i przywódcy solidarności mogą tylko napluć sobie w brodę. Zwalanie odpowiedzialności na rząd nic tu nie da. A ZAKŁUCENIE OBCHODÓW 4 CZERWCA tostrzał sobie w kolano, to wbicie SOLIDARNOŚCI i POLSCE noża w plecy . Świat szybko zapomni kto rozwalił komunizm i co to była Solidarność.
  • 2009-05-06 23:26 | Mierwin

Ja też się dzisiaj zastanawiałem co by było gdyby działacze PO i PSL zajęli siedzibę ZZ Sierpień80 i nie chcieli się wynieść.
  • 2009-05-07 23:39 | Maryna

Brawo! Jestem za tym. Panowie Sniadek i Zietek budza we mnie obrzydzenie, przede wszystkim dlatego ze wycieraja sobie bez przerwy geby Solidarnoscia i Polska, gdy z ta pierwsza bardzo juz niewiele maja wspolnego, a Tej drugiej po prostu nie sa godni.
    To nie komuna, idioci, nie z gory narzucona wladza, tylko demokratycznie wybrany rzad, z woli narodu. Nie podoba sie, to go wywalcie przy okazji nastepnych wyborow, a na razie morda w kubel bo decyzje narodu przy urnach nalezy uszanowac. Na tym polega demokracja.
  • 2009-05-08 10:05 | antas

Zeby rozmawiać przy "pomocy argumentów" trzeba mieć argumenty. Jak się nie ma argumentów - pozostaje "argument siły".
  • 2009-05-08 11:07 | Dana

Trochę to przykre,że dziennikarze stali się politykami i każą nam iść jedynie słuszną drogą ,bez krytycznie przyjmują działania PO bo to jest trendy,ja widzę to trochę inaczej ,na premiera wybraliśmy kogoś kto nigdy nie pracował,nie potrafi sensownie rządzić krajem,gdyby tyle energii Rząd RP wkładał w działalność na rzecz obywateli ile w zwalczanie opozycji to na pewno żyło by się nam lepiej.Demonstracje to też element demokracji.Na miejscu PO zastanowiłabym się ,czy realizowanie programu Wałęsy to najlepsza droga.Należy wyciągać wnioski z historii,to największym burzycielem ładu publicznego jest właśnie Nasz wielki wódz ,który jako jedyny ma zasługi dla wolności,a reszta to tylko motłoch,który był dodatkiem do wielkiego wodza.Hej szanowni publicyści obudźcie się ,bo stoczniowcom jak i 10 milionom Polaków należy się odrobina szacunku.Retoryka rządzących coś mi przypomina.Chciałabym żeby nasz rząd skupił się bardziej na sprawach swoich obywateli niż na wizerunku.Bez tych cholernych stoczniowców nie mielibyście dzisiaj władzy.
  • 2009-05-08 15:16 | Karol

Czytam zawsze opinie pani redaktor i zawsze z nimi się zgadzam. Jestem od 80 roku członkiem Solidarności, ale od kiedy przedwoniczącym został Krzaklewski mam mieszane uczucia odnośnioe polityki związku. Z chwilą dojścia PiS do władzy związek stał się jawną przybudówką Kaczyńskich, co mnie bardzo martwi. Gierki polityczne pana Śniadka i innych notabli Solidarności z inspiracji PiS są prymitywne i chuligańskie, co mnie bardzo boli i przynosi mi wstyd. Na marginesie muszę stwierdzić, że w moim zakładzie pracy Solidarność działa przyzwoicie i współpraca z dyrekcją jest poprawna. Pozdrawiam.
  • 2009-05-10 11:37 | miroskom

Od kilku dni wszyscy (prawie), a zwłaszcza PIS, Solidarność i SLD płaczą że nie będzie premiera Tuska na uroczystościach 4 Czerwca w Gdańsku. A przecież panowie Kaczyński, Kurski, Brudziński i reszta PIS-owskiej menażerii powinni się cieszyć z tego że wredny Tusk nie będzie uczestniczył w święcie "prawdziwej" Polski solidarnej. Przecież związkowi i polityczni zadymiarze chcieli w trakcie uroczystości demonstrować przeciw Tuskowi i PO.
    Pewnie by krzyczeli że Tusk nie ma prawa składać wieńców pod pomnikiem, że nie jest prawdziwym i solidarnym Polakiem-Katolikiem. Dlatego taka wściekłość, że przenosząc polityczną część obchodów do Krakowa, premier zepsuł zabawę na która już się wszyscy zadymiarze szykowali.
  • 2009-05-10 21:52 | wiekowy

Calkowicie zgadzam sie z Pania.Bylbym niezmiernie wdzieczny gdanszczanom gdyby wyszli swietowac dopiero jak przyjedzie Premier Tusk.Czy mozecie zaapelowac o to do obywateli za ktorych pieniadze robi sie ten cyrk.Jakas "wdziecznosc" im sie za to nalerzy.
  • 2009-05-11 01:41 | jerzys

Czego mozna wymagac od tej dawno juz przegranej partii jaka jest PiS, zjezdzajacy po lini pochylej, zeby wykorzystywac do swych celow politycznych czesc zwiazkow tych biednych stoczniowcow, podczas gdy byli u wladzy nie kiwneli pacem w sprawie sytuacji w stoczniach a nawet zawalili poprzednie proby ratowania tychze, to jest naprawde skandal i tyle
  • 2009-05-11 01:42 | jerzy4

Czego mozna wymagac od tej dawno juz przegranej partii jaka jest PiS, zjezdzajacy po lini pochylej, zeby wykorzystywac do swych celow politycznych czesc zwiazkow tych biednych stoczniowcow, podczas gdy byli u wladzy nie kiwneli pacem w sprawie sytuacji w stoczniach a nawet zawalili poprzednie proby ratowania tychze, to jest naprawde skandal i tyle