Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dopłaty nie kłócą się z wolnościowym podejściem do gospodarki?

(1)
2009-05-05 23:51 | prokapitalizm
Według “Liberatasu” dopłaty nie kłócą się z wolnościowym podejściem do gospodarki. Według Wierzejskiego wyższe dopłaty to tańsza żywność dla konsumentów.
W latach 80-tych w Nowej Zelandii rząd postąpił radykalnie - zniósł jakiekolwiek dopłaty dla rolnictwa. Dziś rolnictwo tego kraju uchodzi za jedno z najlepiej zorganizowanych, najproduktywniejszych i najbardziej dochodowych na świecie. Bardzo dynamicznie rozwinęła się na przykład branża winiarska. Białe wytrawne wina z Nowej Zelandii uchodzą za wzorcowe pod pewnymi względami. Może warto byłoby pójść tym tropem?
--- http://www.prokapitalizm.pl/libertas-popiera-rozdawnictwo.html