Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W środku Europy

(13)
Poprawiło się czy pogorszyło? Mieszkańcy Suchowoli na Podlasiu, geograficznego środka Europy, zdania mają podzielone.
  • 2009-05-07 20:43 | genowefa

Re: W środku Europy

zrobili z naszej Suchowoli zacofaną wioskę...
  • 2009-05-08 00:13 | Lilu

Dwa pierwsze akapity - ok
    Reszta... Bez komentarza:/ autor tekstu kariery nie zrobi. Jeśli te wypociny miały być zabawne - to sorry, ale nie były. Nudne, irytujące - tak.. Suchowola została przedstawiona w taki sposób, że każdy kto przeczyta ten tekst do końca (choć wątpie, że zrobi to ktokolwiek niezwiązany z tym miastem) na pewno nigdy tam nie przyjedzie.
    Jeśli taki był zamiar autora tekstu to 'brawo' za wyznaczanie sobie ambitnych celów. Bez polotu. Gdyby tekst był napisany z sarkazmem, nie miałałabym żadnych obiekcji, ale to nie podchodzi pod sarkazm nawet w 10%. Jeżeli to miał być obiektywny tekst, to rażąco nieudany.
  • 2009-05-08 00:14 | zniesmaczona

Taki ostro subiektywny ten artykuł.
    Gdybym nie znała Suchowoli i przeczytała te wypociny, to zdecydowanie nie chciałabym jej poznać. Współczuje autorowi. Mam nadzieję, ze czytelnicy nie wystawią o Suchowoli opinii tak szybko jak Pan Wojciech, który spędził w niej kilka godzin, a już wie więcej niż mieszkańcy:/.
  • 2009-05-08 17:02 | orkiestrant

Żeby jeszcze chociaż to było zgodnie z prawdą... Gram w tej orkiestrze od kilku ładnych lat, co mnie uderzyło: Ula Smarżewska tamburmajorką?! Karol tańczy przy zespole?!?! Ludzie, przy zespole to tylko dziewczyny tańczą, jeszcze chłopaków nie było w zespole doboszek (tam właśnie tańczyła Ula, tamburmajorki to całkiem inny zespół dziewczyn), no, chyba że o czyms nie wiem...
  • 2009-05-08 18:12 | mieszkanka zacofanej Suchowoli

Jestem mieszkanką Suchowoli i zgadzam się z tym artykułem. Wracając ze szkoły ok. godz. 15,3 cała Suchowola jest pusta. Burmistrz nic nie robi.Potrzebna jest zmiana burmistrza, więcej życia. W parku pod wieczór nie można przebywać bo sami alkocholicy tam są i starach tam siedzieć. I się zgadzam Suchowola to zacofana wioska. Raz chciałam kupić głupią płytkę RW i nigdzie jej nie było. Suchowola mogłaby zaszczycić się czymś innym a nie orkiestrą która była kiedyś dobra. a dziś?? Doboszki po 12 lat??!! Kiedyś wyglądały dość dobrze, a teraz jakieś dzieci wyskakują!! Żeby coś zrobić to trzeba do Białegostoku jedździć. Nie polecam Suchowoli, sama żałuję, że tu mieszkam.
  • 2009-05-09 11:59 | Wujek dobra rada

Tez mieszkam, w Suchowoli i jak mi wiadomo nigdy nie było nikogo, o 15:30 bo wszyscy do domów rozchodzili się coś zjeść, co do parku, jeśli w parku widzisz samych alkoholików to pewnie ktoś ma problemy z alkoholem w twojej rodzinie, albo sama jesteś alkoholiczka, bo normalni ludzie, którzy tam siedzą nie wychodzą z domu żeby się tam uchlać i zgona zaliczyć tylko pogadać, w grupie znajomych, co do płytki: płytkę RW można kupić wszędzie, tylko ty pewnie musisz do sklepy przez park przejść i boisz się tam w ogóle nogę postawić to piszesz, że nigdzie jej nie było, a na koniec, jak żałujesz, że tu mieszkasz to przeprowadź się do Białegostoku jak go tak ubóstwiasz najtańsza stancja 250 zł zarobisz takie wielkie pieniądze rozdając ulotki na ul. Lipowej
  • 2009-05-09 15:24 | Boy 1990

Ludzie omijajcie Suchowolę szerokim łukiem!!!
  • 2009-05-10 14:36 | waruna

Ja z miastem związana jakkolwiek nie jestem, a artykuł przeczytałam do końca. I wcale tak źle to miasto przedstawione nie jest, uwagi są raczej do samego systemu przyznawania dotacji,. A że niektórzy tylko narzekają - tak jest wszędzie.
  • 2009-05-10 15:47 | Fajny człek z Suchowoli

Nie dość, że artykuł nudny, mętny i na siłę zabawny (nie martw się Panie Reporterze, humor także udało się utrzymać na totalnych brukowych nizinach, więc wszystko prezentuje równie żałosny poziom) to na dodatek całkiem nie prawdziwy..
    Masa błędów interpunkcyjnych, nazwiska i inne nazwy własne są poprzekręcane, pod tym względem artykuł leży i kwiczy; czwórkowy uczeń potrafiłby napisać coś bardziej interesującego. Sama treść to po prostu stek bzdur i kłamstw. Nie mam ochoty pisać co się nie zgadza w artykule, a co się zgadza. Powiem tylko, że nie udało się Panu Wojciechowi skompromitować Suchowoli, za to ośmieszenie samego siebie poziomem tekstu wyszło mu idealnie.
  • 2009-05-10 18:00 | r

Ale ja nie wiem o co tyle szumu. Ot Suchowola. Jest właśnie taka jak opisano w artykule.
    Nie rozumiem tylko tego narzekania.
    Ludzie którzy rządzą tym miastem po prostu są nieudolni i bierni. Klasyczne "jakoś to będzie".
    "Procedury ubiegania się o środki są zbyt zawiłe, obłożone zbyt szczegółowymi warunkami..."
    To chyba najlepszy przykład jakie jest podejście pana burmistrza i jego urzędników. Bo przecież nie można powiedzieć, że po prostu czegoś nie potrafimy, albo nie chce się nam.Jakoś inni potrafią, a nam kłody pod nogi. Popatrzcie na sąsiedni Korycin!!!
    W sumie to nie ma co oczekiwać o burmistrza, który w zasadzie jest rolnikiem i to jest jego główne zajęcie. Nie sposób oprzeć się wrażeniu że "burmistrzowanie" to tylko takie dodatkowe zajęcie pana Omielana między zasiewami a żniwami. Efekty takiego stanu rzeczy są aż nadto widoczne.
    Cóż może przy następnych wyborach będzie lepiej.
  • 2009-05-10 19:12 | Teresa Stachurska

"... dopłaty sprawiły, że rolnikom żyje się lepiej. W związku z tym mniej jest kradzieży. Suchowolę przecina na pół droga krajowa nr 8 Białystok–Suwałki. Tiry gnały tu setką. Teraz, gdy za unijne pieniądze wyremontowano drogę, wybudowano wysepki i rondo – liczba zdarzeń drogowych zmalała z ponad 100 do ok. 30 rocznie."

Tyle znaczy system, tyle znaczy więcej pieniędzy: mniej kradzieży to mniej wyroków i mniej kosztuje utrzymanie więzień, a lepsze drogi to mniej wypadków i mniej odszkodowań (firmy ubezpieczeniowe) i mniejsze koszty leczenia ofiar.

A o pieniądzach na stronie "Polityki" dyskutowano tu - http://stasiak.blog.polityka.pl/?p=92 i tu
    http://stasiak.blog.polityka.pl/index.php?s=%C5%9Aciana+wschodnia . Oczywiście to nie koniec, ale choć trochę warto przybliżyć realia.
  • 2009-05-11 13:45 | były mieszkaniec

Artykuł opisuje bierzącą sytuację w miasteczku - "Mieszkańcy środka Europy dzielą się bowiem na trzy grupy: tych, którzy grali w orkiestrze, grają lub będą grać" - smutna prawda. Brak persektyw w tym miasteczku. A jeżeli chodzi o władze to jeżeli ktoś myśli tylko o tym, aby powymieniać chodniki w miejscowości a nie o tym żeby przyciągać inwestycje to jest jak jest. Pierwszy artykuł (informacja) w mediach o Suchowoli przedstawiający prawdę.
  • 2009-05-12 08:40 | duda

...po komentarzach widać jak bardzo są zakompleksieni mieszkańcy suchowoli! typowe - polskie:(