Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Anioł z gołą panią

(7)
Sztuce 'Ludzie i anioły', zdecydowanie bliżej do kabaretu niż teatru.
  • 2009-05-15 15:55 | bmx

Re: Anioł z gołą panią

To nie fartuch tylko ręcznik ;)
  • 2009-05-16 00:54 | anulka

....dlatego zastanawiam się, czy ta pani w ogóle spektakl widziała ;) I czy zrozumiała :)
  • 2009-09-09 23:17 | KaPKA

Do dokonania oceny niezbędna jest kultura osobista, oczytanie obycie. Z powodu ich braku tekst jedynie ocieka jadem.
  • 2009-09-28 20:57 | Jerzy Rzymowski

Czy to cała recenzja, czy tylko jakiś fragment, a reszta jest w "Polityce"? Bo jeśli to całość, to pani recenzentka nie wysiliła się zanadto. A jeśli jest tego więcej, to nie wiem, czy chciałbym czytać, sądząc po tej próbce. Autorka należy najwyraźniej do gatunku tych, które nie potrafią czytać między wierszami i twórca powinien im przesłanie dzieła oraz wszelkie niuanse objaśniać jak, za przeproszeniem, krowie na pastwisku. Sztuki najwyraźniej nie zrozumiała - treść recenzji wskazuje na brak minimalnego choćby obycia z rosyjską mentalnością i zrozumienia dla tamtejszej kultury. Można ten słodko-gorzki smak lubić albo nie - śmiech na krawędzi płaczu, melancholię - ale żeby zabierać na jego temat głos, warto mieć większe rozeznanie. Czy komentując mało śmieszną biurokrację w niebie, recenzentka zastanowiła się jak to jest, że anioł-reformator nigdy nie został dopuszczony przed oblicze Boga? Że wyleciał z Nieba? Może zamiast pisać, co palec na klawisz przyniesie, warto zastanowić się, jak ten obraz zaświatów pasuje do rosyjskiej natury? Jak pasuje do tego, że dla Rosjan car, czy prezydent zawsze był i jest dobrym, troskliwym ojcem, a winę za ludzką krzywdę ponoszą bezduszni urzędnicy stojący między ojcem a jego dziećmi - narodem?

A może autorka recenzji po prostu jeszcze nie dorosła do takich treści? Skoro tak się przejęła "gołą panią", że nawet nie zarejestrowała, że chodziło o ręcznik, a nie fartuch...
  • 2012-03-14 00:08 | magury

Re:Anioł z gołą panią

BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE PO RAZ KOLEJNY NIE ZAUFAŁAM OPINII "PROFESJONALNEMU RECENZENTOWI" LUDZIE CI NIE NA DARMO KAŻĄ SIĘ ZWAĆ KRYTYKAMI , CZASEM MAM WRAŻENIE ŻE CHODZI IM TYLKO I DOSŁOWNIE O KRYTYKĘ- IM OSTRZEJSZĄ TYM WIĘKSZĄ RADOŚĆ SPRAWIAJĄCĄ... A ICH EGO ROŚNIE HEN PONAD NAMI - ZWYCZAJNYMI ODBIORCAMI... NIEWAŻNE- WAŻNE ŻE POSZŁAM Z PRZYJACIÓŁMI DO WSPÓŁCZESNEGO I NIE ŻAŁUJĘ ANI CHWILI- ŚWIETNA ZABAWA I WYBITNE AKTORSTWO; KOMEDIA KTÓRA DAJE DO MYŚLENIA. DZIĘKI TW ZA SUPER WIECZÓR :))
  • 2012-08-22 09:27 | Zachwycona

Byłam wczoraj na sztuce. Gra aktorska najwyższych lotów. Wiekie uznanie. Reakcja publiczności dobitnie wskazywała, że sztuka podobała się nie tylko mi.
    Dziwię się doprawdy, że pani "krytyk" podpisała się pod tymi wypocinami, które wyprodukowała. Chyba, że to pseudonim "artystyczny".Nie zamierzam pisać więcej o "recenzji" pani Anety, zdaje się, bo to strata czasu.

Wniosek - ludzie, nie sugerujcie się recenzjami jakiś wapniaków i pseudo znawców gumowych dzwonków. Czytajcie, o czym jest sztuka i jaka jest obsada i marsz do teatru, w którym przekonacie się, że polscy aktorzy znają się na rzeczy.
  • 2012-09-30 03:50 | vero

Wróciłam właśnie z teatru. Zachwycona!
    Chcąc poszukać czegoś więcej o spektaklu, natrafiłam na tę "recenzję". Miałam podobne odczucia, jak wypowiadający się tu. Szok! Czy aby na pewno ta pani ten spektakl widziała?
    Świetny, wieloznaczny humor. Znakomicie, lekko zagrane, niezła scenografia, dbałość o detale. Rozrywka na znakomitym poziomie, z nutką refleksji w tle.
    Świetne na sobotni wieczór :)