Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Morze Czarne Betonu

(10)
Żyzna Ukraina śniła się Hitlerowi, ale padła łupem Stalina. To on i jemu podobni obsadzali tę ziemię. Dziś ich już nie ma, a Ukraina nadal rodzi plon - kolejne połacie betonu.
  • 2009-05-20 00:29 | Adalbert

Re: Takie zdjęcia można zrobić wszędzie

Za co ta nagroda ? Bóg raczy wiedzieć . Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ani nic oryginalnego. Takie zdjęcia można zrobić wszędzie, ale nie można już wysłać dzieci na wakacje , bo za drogo.
    Więc dzieci do rynsztoka .To jest znak czasu. Natomiast te "betony" są dowodem bezradności obecnych elit. One ani nie budują , ani nie zmieniają krajobrazu po tamtych czasach. Kombatant wygląda całkiem normalnie, tak jak wszędzie, pod każdą szerokością geograficzną.
  • 2009-05-20 10:09 | mw

Re: Morze Czarne Betonu

Świetny ten film-montaż. Rozsyłam link znajomym. Gratuluję autorowi (autorom).
  • 2009-05-20 21:40 | arybaczyk

Super, bardzo ładne i ciekawe zdjęcia. Bardzo podoba mi się kolorystyka. nie przełomowe, ale super.
    to musiała być rewelacyjna podróż.
    Pomysł z pokazem slajdów i komentarzem ekstra. bardzo mi się podobało gdy widziałem pierwsze takie pokazy zdjęć na guardianie. myślę, że to rewelacyjny i bardzo wciągający sposób na prezentację takiego reportażu.
  • 2009-05-20 22:59 | Rafall20

Betony to są znakiem tamtego systemu człowieku, zobacz jakie odcisnął na tym miejscu piętno, można się cieszyć ze Polski taki los nie spotkał. A elity ukraińskie cieżko by je znaleźć chyba zeby oligarchów zaliczyc. Ukraina to jest kraj z tak dużymi problemami z przeszłości ze ludzie obecnie nie mogą sobie z nimi poradzić. A reportaż dobry pokazuje w sposób ciekawy tamto miejsce.
  • 2009-05-21 13:30 | Lola

?? tak się zastanawiam czy ktokolwiek z komentujących był na Krymie, aby móc porównać zdjęcia i artykuł z rzeczywistością? Szkoda, że tylko betony pokazaliście, a nikt nie pokazał całego piękna Krymu i ludzi... bo pięknie tam!!!
  • 2009-05-21 21:13 | wojt

Warto odwiedzić Krym. Rzeczywiście mozna spotkać betonowe bloki wylane przy morzu, albo stalowe,zardzewiałe profile ale to wszystko nic biorąc pod uwage piękny krajobraz, dobre piwo, piękną pogodę, ciepłe morze i piękne dziewczyny
  • 2009-05-22 19:03 | Lala

Ja bylam w ub roku. Zgadzam sie, ze przyroda jest wspaniala, przepiekna, ale wszystko zniszczone przez te zardzewiale blokowiska, ktore dominuja niestety wszedzie. Przejechalam samochodem przez caly Krym i wszedzie to samo. , nie mowiac o takich reliktach, jak hotel zbudowanu tuz kolo Jalty w 1972 roku przez Czechow w dowod wdziecznosci. - z rzezba dwoch calujacych sie zolnierzy - bratnich armii. . To juz normalny bunkier i takie budzi skojarzenie na pierwszy rzut oka.
  • 2009-05-22 22:14 | Edgar464

Cóż, faktycznie to tylko jedna strona Krymu. W moim prywatnym odczuciu na Krymie jest wszystko czego potrzebuję, co pozwala mi odpoczywać, sympatyczni ludzie, spokój, góry, stepy, jest co zobaczyć. Stąd oceniam, że to tekst jest niedokończony, a nie Krym :)
  • 2009-06-03 20:19 | domiii

bardzo podoba mi sie ta forma reportażu , czy tez taki opis zdjec razem tworza idealna calosc, wyważona kompozycja i ciekawe historie proste ale w polaczeniu z obrazm intrygujace.
  • 2009-08-30 16:07 | Gos

Byłam na Krymie 2 tyg. w zeszłym roku, spodobało mi się na tyle, że wracam w tym, jutro wyjeżdżam. Fakt, zdarzał się gdzieś beton ale właściwie nie zwróciłam na to większej uwagi. To nie był element dominujący w żadnej miejscowości w której byłam (Jałta, Sewastopol, Bakczysaraj, Eupatoria, Sudak, Nowy Świat, Symferopol) Jak dla mnie Krym jest przepiękny i uważam że trzeba szukać specjalnie takich obskurnych miejsc, żeby zrobić taki fotografie jak powyżej. Fakt, faktem- Hiszpania to nie jest, ale jak dla mnie różnica w cenach rekompensuje to z nawiązką. Krajobrazy piękne, przyroda niesamowita, plaże czyste i przyjemne, pewna pogoda i niezła infrastruktura- wszystko to można tam znleźć- zależy czego kto szuka. W tym roku wybieramy się do Szcziołkino, więc pewnie zobaczę coś typowo w powyższym klimacie, ale to nie będzie wszystko co tam zobaczę i jestem pewna, że nie zdominuje moich wrażeń.