Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie ma mowy

(6)
Za politykę zagraniczną odpowiada rząd, prezydent nie może wykraczać poza jego stanowisko.
 • 2009-05-27 14:22 | senior

  Re: Nie ma mowy

  Pan Prezydent prowadzil samowolną politykę gruzińską i co z tego wynikło? Klęska w wojnie wywołanej przez Saakaszfilego, mnóstwo trupów i utrata dwóch prowincji przez Gruzję. Pan Prezydent ośmieszyl się na wiecu w Tbilisi, grzmiąc przeciw Rosji w niekulturalnym stylu, co niewątpliwie Polsce zaszkodziło.
 • 2009-05-27 23:01 | macki

  Re: Nie ma mowy

  Coż z tego, że mamy werdykt Trybunało skoro pracownicy Kancelarii Prezydenta nadal są przy swoim. Ustawa kompetencyjna też będzie wzbudzać wiele kontrowersji. Jedyne wyjście to rozpoczęcie prac nad nowym tekstem Konstytucji uwzględniającym przynależność Polski do UE. W innym przypadku Polska będzie często ośmieszana spowodu sporów kompetencyjnych.
 • 2009-05-28 23:28 | George

  Re: Nie ma mowy

  Ja mysle , ze nalezy poczekac do wyborow prezydenckich, w ktorych polacy mam nadzieje pozbeda sie tego egotyka z jego obecnej funkcji, moim zdaniem On juz pokazal tyle "umiejetnosci", ze powinien sam zrezygnowac, razem z ta swoja cala kancelaria z jej kierownikiem , z nieczysta przeszloscia, zreszta komu jest potrzebna taka jak obecnie dwuwladza, i tyle t.zw. ministrow prezydenckich nie dosc ze mamy tyle ministrow w rzadzie, chyba nie po to zeby ich prace dublowac przez tych pajacow (jak np. p.Kaminski z kancelarji)
  i wydawac tyle pieniedzy z kasy panstwa , po co, i tyle
  Z powazaniem
 • 2009-06-01 13:29 | pegazus

  Re: Nie ma mowy

  Pani Janino jakis ten komentarz mało odkrywczy, że by nie powiedziec nudnawy
 • 2009-06-01 22:01 | białas

  Re: Nie ma mowy

  Nie znam jeszcze treści uzasadnienia TK, oprócz tego co napisano w prasie. Mam bardzo poważne wątpliwości, co do tego czy w ogóle TK powinien się w to angażowac. Oczekiwałem, że wniosek zostanie oddalony. Konstytucja jest w sprawach polityki międzynarodowej na tyle jasna, że TK powinien unikac zajmowania się kulturą osób zajmujących najwyższe stanowiska. Zachowanie się Prezydenta i Prezesa RM uważam za skandaliczne i to bez względu kto miał rację. Okazuje się, że nadal zachowanie się tych panów niewiele się zmieniło /o ile w ogóle się zmieniło/. Bardziej milcząca postawa Prezesa RM oznacza tylko brak zewnętrznych oznak wzburzenia, ale wyraźnie wskazuje na ignorowanie Prezydenta, który z kolei nie chce byc zepchnięty w niebyt. Chyba obaj jakby nie dorośli do tego co ich spotkało. Osobiście skłaniałem się do poglądów tych, którzy uważali, że TK odmówi rozpatrzenia wniosku, wskazując w postanowieniu kierunek rozumienia zapisów Konstytucji.
 • 2009-06-03 15:38 | Kuleczka

  Re: Nie ma mowy

  Niestety, obawiam się, że wyrok TK spłynie po Kancelarii Prezydenta RP jak po nieprzymierzając kaczce. Dalej bedą robić swoją-nieswoją robotę, wykrzywiajac nasz wizerunek na świecie. A może raczej potwierdzajac go, bo jak wiadomo Polak to pieniacz, ksenofob i rządzić sie nie potrafi.