Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Aukcja malejąca

(18)
2009-05-29 11:55 | Fation
Czy znacie aukcje holenderskie?

Jakie są zalety akcji holenderskich?

W czym lepsze są akcje malejące od akcji normalnych?
  • 2009-05-30 17:41 | xyz

Re: Aukcja malejąca

Ja nie znam, wg wikipedii jest to aukcja ustna; cena wywoławcza - zazwyczaj wysoka - stopniowo jest obniżana. Towarzyszy temu wsteczne odliczanie zegara. Pierwsza osoba, która zatrzyma ten mechanizm zegarowy staje się nabywcą. W ten sposób handluje się rzeczami łatwo i szybko psującymi się jak kwiaty, rośliny, owoce morza.
  • 2009-05-31 13:37 | Fation

to coś ciekawego, jeżeli cena maleje jest szansa żeby kupić coś taniej :) wyczytałem ostatnio w gazecie że planowana jest w ten sposób sprzedaż mieszkań... jeżeli będzie można je oglądać, to pomysł IMHO godny uwagi. Jak podoba ci się idea kupowania i sprzedawania na aukcjach holenderskich?
  • 2009-06-03 15:38 | xyz

a w Polsce coś takiego już działa?
  • 2009-06-04 15:04 | Fation

wyczytałem w prasie, że ma być coś takiego na rynku nieruchomości, niestety jeszcze nie znalazłem :)
  • 2009-06-05 13:20 | xyz

jakby to miało wyglądać?
  • 2009-06-05 13:51 | Fation

to jest ciekawe zagadnienie

Na takiej aukcji pewnie będą widoczne oferty nieruchomości, takie jak z cenników od deweloperów. Cena będzie ukryta i każde sprawdzenie ceny obniżać będzie jednocześnie cenę nieruchomości.
  • 2009-06-06 16:57 | xyz

ile takie sprawdzenie będzie kosztowało?
  • 2009-06-07 17:16 | Fation

z tego co wiem, to każdy user serwisu będzie kupował sobie kredyty, a wartość jednego sprawdzenia, poznania ceny będzie odpowiednikiem 9 polskich złotych
  • 2009-06-09 15:22 | xyz

dosyć dużo... ale myślę, że warta bo dzięki temu jak ktoś inny ją podejrzy to i ja będę mieć niższą cenę
  • 2009-06-09 15:38 | Fation

racja, gdyby to było parę groszy to ta cena by się nie zmniejszała szybko, bo cały dzień po parę groszy by doszła do paru złotych
  • 2009-06-09 17:02 | Fation

tak, ale gdyby była niższa to i aukcja trwałaby dużo dłużej i cena wolniej by spadała
  • 2009-06-10 13:37 | xyz

pamietaj ze nie tylko ty obnizasz cene bo inni tez to robia
  • 2009-06-10 15:56 | Fation

i to przemawia na korzyść takich aukcji, bo po godzinie mogę kupić mieszkanie nawet 1000zł. tańsze :) sam bym podbijał nie dosyć często licząc że ktoś inny popodbija :)
  • 2009-06-11 20:32 | xyz

a czy coś takiego już działa? czy to na razie suche zasady?
  • 2009-06-12 09:59 | Fation

to są zasady obowiązujące w serwisie http://www.aukcjemieszkan.pl/ jednak jeszcze nie ruszył więc trudno się odnieść czy w pełni rozumiemy idee aukcji malejących
  • 2009-07-13 21:35 | dociekliwy

a nie boicie sie ze duzo mozna stracic? aby obnizyc cene o 9 tys potrzebuejmy tysiaca uzytkownikow ktorzy wykupia pakiet nawet najnizszy po 100 zeta nie wyglada to jak piramida? inni wydaja kase zebys mogl kupic taniej i nie wiadomo czy to bedziesz akurat ty
  • 2009-07-29 13:49 | realista

Re: Aukcja malejąca

Aukcje malejące są zwykłym nabijaniem naiwnych w butelkę.
    Działa już kilka tego typu serwisów.
    Za każde klikniecie płacą naiwni, którym chciwość zasłania rozsądek, a jak nie uzbiera się odpowiednia ilość kliknięć, to (rzekomo) licytowany towar zostaje kupiony przez właściciela (jego żonę, kolegę, pracownika serwisu itp.) i za jakiś czas wraca do puli (rzekomo) okazyjnie sprzedawanych rzeczy.
    Powodzenia dla klikaczy.