Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rewolucja 89

(4)
Rozmowy z najważniejszymi uczestnikami i świadkami wydarzeń przełomowego 1989 roku.
  • 2009-06-16 13:52 | jack4___

Re: Rewolucja 89

Sznowny Panie Redaktorze,
    Zmiany które nastąpiły po roku 89 rzeczywiście można przyrównac do rewolucji, ponieważ doprowadzenie do bakructwa lub sprzedazy za bezcen polskiego majątku na niespotykaną skale rzeczywscie mona przyrownać do rewolucji , ale raczej tej pazdziernikowej. Czymze Pana zdaniem wsłąwił sie pan Mazowiecki lub Balcerowicz.Po tej własnie rewolucji zostaliśmy sprowadzeni do roli pracowinków najemnych . Nie mozeny sie poszczycic koncernami z kapitałem polskim , polskimi markami handlwoymi , a dodatkowo z tego biednego zrujnowanego klaju zostało wyprowadzone kiedzielsąt milardów dolarór w aferze FOZZ, oraz psodo-reformie p.Balcerowicza . Prosze przesledzic w jaki sposób zostaly "sprwatyzowane" pieniądze publiczne prze BIG-Bank .Prosze przesledziec w a jaki sposób za bezczen przeprowazdono prwatyzacje "Kwidzynskich Zakładów Papierniczych.Prosze zwrócić uwage ile mld dolarów eypłaynęło z Polski dzieki usztwnieniu kursu dolara i złotówki prze p.Balcerowicza. Szansa zoatania silnym krajem u ramach UE zostala na mbezpowrotnie zabrana .
  • 2009-06-16 20:12 | wladyslaw1

jack4
    Myślę ,że "daremny Pana trud i bezsilne złożeczenia". Tym ludziom nic nie trafia do przekonania,są ślepi i głusi na to co się wokoło dzieje.Nie wychylą tyłka poza warszawkę i uważają ,że jak im się porobiło wspaniale to wszyscy powinni się z tego cieszyć. Co się zmieniło dla "luda" . Możliwość łatwego wyjazdu z Polski i zapakowane towarami półki, często ten towar urąga wszelkim normom ale niech tam. I to wszystko. A buta mediów jest niebotyczna, poraziła mnie wczoraj u T. Lisa taż buta naczelnego jakiegoś radia, które J. Kaczyński "śmiertelnie" obraził. Nie słucham tego radia, wiadomości i dyskusje śledzę na TOK FM , boże mnie chroń abym miał wspierać PiS czy jego liderów , ale w tym przypadku racje ma kaczor, jest w mediach mącenie ludziom w głowach,trzeba być ślepym aby nie widzieć jak w komercyjnych mediach traktuje się PiS czy SLD,jeśli ktoś mówi o wolnych , obiektywnych i niezależnych mediach to ja pytam od czego???!! - od rozumu,obiektywizmu, prawdy? Nie dotyczy to wszystkich mediów ale tych sprawiedliwych zbyt mało. Nie szczytujcie więc z powodu rocznic, które mają niektórych posierpniowców wynieść na szczyty chwały. 4 czerwca przed 20 laty to była szansa, ale ZMARNOWANA. Chciałbym się mylić, ale niestety. A więc zamiast spazmów rozkoszy zadeklamujcie coś z "Wesela" Wyspańskiego "bohaterowie tamtych czasów".Może o złotym rogu???!!!
  • 2009-06-18 13:20 | jack4___

Mnie juz nie raża opinię mediów , bo większość z nich znajduje sie od dawna w "odpoweidnich" rekach .Rezygnacja z abonamentu TV nie jest krokiem w kierunku biednych emerytów tylko w kierunki dalszej marginalizacji publiczej telewizji a docelowo byc moze nawet sprzedaży np prograu 2 TVP.Nasza kochana patria rządzaca PO w taki własnie sposów pomaga demokracji niedopuszczając inych głosów do dyskusji .Po za tym widząc nazwiska osób z którymi przeprowadzone zostałay wywiady w opisywanej ksiązce to brakuje mi tylko tam jeszcze p.Millera jak również bylego p.Prezesa firmy Uniwersal który opwiedzialby nam jak "wydawał" pieniedzie z FOZZ,mam nadzieje ze p. Kwsniewski opowie jak tworzono BIG bank ,a potem p.Gromkiewicz-Waltz moglaby zrelacjonowac jak to sie stalo ze BIG bank kupil wiele razy wiekszy Bank Gdański.Pan Balcerowicz myśle ze bedzie tak uprzejmy i zrelacjonuje jak to wspolne z paniem Soros pisze sie scenarisze wpędzania gosporek kajów roziwjajacych sie w spirale bankructwa i bezprbocia, które wcale nie było konieczne itd itd .Pan Sekula nic nie opowie bo nie ,zyje . Pan Flzmann , to juz pozywna postać -3 miesiące po wykryciu ogrmnych malwesacji w aferze FOZZ i nie uzyskaniu żadnego wsparcie ze strony uwczenych władz "zmarł" na atak serca.
  • 2009-07-29 14:00 | kzb

Polsce potrzebny jest nowy Jakub Szela, który zmiecie elity polityczne i oczyści atmosferę.