Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jest spowolnienie, będą zwolnienia

(6)
Kto straci pracę, a kto - i dlaczego - szybko ją znowu potem znajdzie.
  • 2009-06-17 01:12 | Redakcja

ZACHĘCAMY DO DYSKUSJI

Straciłeś pracę, a może boisz się, że ją stracisz? Zapraszamy do debaty!
  • 2009-06-17 03:47 | Adalbert

Re: a gdzie ten cud premiera Tuska ?

Prezes Platformy wyraża zadowolenie z wygranych wyborów do Parlamentu Europejskiego.
    Prezes PiS uznaje te wybory za "wysoce zadawalające" . Obaj udają, że nie widzą nieobecności 75 procent elektoratu , który z "miłości i zaufania" do tych ugrupowań nie poszedł do urn wyborczych.
    Według tych politycznych ugrupowań kryzysu w Polsce nie ma i nie będzie. Dopiero teraz widzimy, że oni są klonami PRL-owskich polityków i tak jak tamci są głusi i ślepi, do czasu, aż ich nie zdmuchnie huragan niezadowolenie społecznego. Bezrobocie jest upokarzające dla narodu, który bezsilnie przygląda się lenistwu elit politycznych. Jeżeli nie potrafią rządzić i stwarzać miejsca pracy , to niech się nie zajmują polityką, tylko zmywają naczynia w knajpach Unii Europejskiej.
  • 2009-06-17 12:49 | rafalwilk

Re: Jest spowolnienie, będą zwolnienia

Liberalizacja i uealastycznienie kodeksu pracy to wolne żarty. Podobno "styropiany - liberałowie" walczyli o porawę losu ludu pracującego a chcą wprowadzić zmiany które mają na celu powiekszenie liczby niewolników w takich firmach jak IMPEL i agencje pracy tymczasowej które de facto biorą haracz od każdego zatrudnionego pracownika. Co ciekawe najpierw w Polityce piszą o zjawisku pokolenia 1000 Euro na zachodzie a teraz chwalą takie zmiany i uważają je za niezbędne.Zrzekanie się przywilejów?Niby przez kogo?Te przywileje nam się należą bo ciężko na nie pracujemy. Ale jeżeli wychodzi się z założenia żę np. partie polityczne, kościół i nawet nie wiem kto jescze mogą nas okradać to znaczy że to dobry system i to jest normalność.
  • 2009-06-17 14:45 | migis406

Wszystko mnie denerwuje kiedy słyszę narzekania Kaczyńskiego, zachwalanie Tuska, co oni w ogóle wiedzą o sytuacji bezrobotnych???!!! Ja straciłam pracę, w banku, prawie trzy tygodnie temu. Dla jednych to mało, a ja co drugi dzień płaczę z bezsilności. Skończyłam jedne studia (dzienne na SGGW), obecnie kończę drugie (zaoczne na SGH) i nikt nawet nie odpowie na moje wysyłane cv, nie mówiąc już o pozytywnych efektach rozmów kwalifikacyjnych. Niestety nie mam znajomości w Warszawie i kompletnie nie wiem jak się mam odnaleźć w nowej sytuacji.
    Niedawno słyszałam jak Tusk opowiadał, że nikt w tym kraju nie zostanie bez pracy, taaaa.....
  • 2009-06-17 17:17 | anglistka

Migis406
    A może nie Warszawa a Poznań, Wrocław czy Gdańsk, jeśli masz skończone dobre studia i dalej się kształcisz, to z pewnością są miejsca, gdzie przyjmą cię z otwartymi rękami, mimo kryzysu. Nie poddawaj się!!!!
    A jeśli do tego znasz języki, to w najgorszym przypadku pakuj walizkę i w drogę, Zdoświadczeniem jakie posiadasz coś się dla Ciebie znajdzie (i bynajmniej nie chodzi mi o kelnerowanie ipt), specjaliści sa nadal w cenie. Warszawa to nie pępek świata...
  • 2009-06-18 18:42 | GRU13

Re: Jest spowolnienie, będą zwolnienia

Parafrazując fragment znanej powieści:

- A co my będziemy robili ?
    - Poszukacie sobie roboty gdzie indziej. Pozostaną tylko ci, którzy nam są potrzebni.
    - Ale my już mamy przepracowane trzydzieści lat.
    - Cóż ja wam poradzę, kiedy gospodarka was nie potrzebuje bo zrobi sama. Zresztą, do przyszłego roku może się jeszcze co zmieni...