Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Rower mam posłuchaj w taki różowy jazz"

(12)
We Wrocławiu, mieście stu mostów, tysiące rowerzystów i kilku zapaleńców może zrealizować marzenie o polskim Amsterdamie.
  • 2009-06-24 15:23 | Robert

Re: "Rower mam posłuchaj w taki różowy jazz"

Stolica rowerowa ?! Można tylko uznać w kategorii chciejstwa. Czysta reklama bez pokrycia. Jedyne co się zgadza to to że ludzie jeżdżą na rowerach. Sam jeżdżę po Wrocławiu od 3 lat. Brak ścieżek, parkingów dla rowerów. Ścieżki rowerowe nawet te powstałe pół roku temu mają dupsle jak uskoki na skrzyżowaniach z drogami i słup na środku ścieżki (ul.Borowska). Kultura kierowców samochodów to już w ogóle inna bajka :(
    Mimo wszystko jestem zapalonym cyklistą i polecam ten sport wszystkim :)
  • 2009-06-24 16:07 | olekorlo

najlepsza sieć dróg rowerowych we Wrocławiu?? a to ciekawe, bo we wszystkich rankingach tworzonych przez nas cyklistów wygrywa Gdansk, który jako jedyny ma SIEC dróg rowerowych, ma takze okreslony standard budowy dróg rowerowych. Zawiodłem się na polityce tym razem, bo informacje są mało prawdziwe.
  • 2009-06-24 17:19 | lemur

Wrocław jak Amsterdam!? Zajrzyjcie na rynek, spojrzcie na kubly na smieci - do kazdego poprzyczepiane 2, 3 rowery. W calym rynku nie ma ani jednego stojaka na rowery! A przyczepiajac sie do kosza ryzykuje sie spuszczenie powietrza z kol - przez smieciarzy, za poloficjalnym przyzwoleniem strazy miejskiej.
  • 2009-06-24 21:04 | mike rotch

Jak zwykle Wrocław ze swoim "A u nas wszystko jest najlepsze! Największe!" PR macie świetny, rzeczywistość jest trochę bardziej brutalna ;D Najciekawsze jest to, że w tej niby-rowerowej stolicy Polski ma miejsce coś takiego jak Masa Krytyczna, czyli najjaskrawszy wyraz protestu rowerzystów przeciwko warunkom jazdy na rowerze w mieście (sic!) We wspomnianym wcześniej Gdańsku zamiast MK od wielu lat jest tradycyjny Wielki Przejazd Rowerowy, w pełni legalny, zabezpieczony przez Policję i z udziałem zarówno władz miasta jak i prorowerowych organizacji pozarządowych ;]. Powód jest prosty - W Gdańsku, a nawet szerzej patrząc, w Trójmieście, jest po prostu gdzie jeździć, istnieje zarówno spójna sieć ścieżek rowerowych, konsekwentnie rozwijana i modyfikowana, jak i wspaniałe tereny do uprawiania kolarstwa górskiego i przełajowego w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. I nikt nie musi uciekać się do protestu i blokowania ruchu w mieście.
  • 2009-06-24 22:39 | b.

Rowerzyści (nie tylko we Wrocławiu) gorsi od kierowców! Już dwa razy zostałem najechany na ul. Legnickiej, na odcinku chodnika wspólnym dla pieszych i rowerzystów. W obu przypadkach sprawca uciekł, bo był na rowerze.
  • 2009-06-25 11:14 | h_ania

Rower mam posłuchaj w taki różowy jazz

Bardzo fajny artykuł.
    dziękuję
  • 2009-06-25 17:11 | malgo

rower to przyszlosc!

polecam dla Wroclawia system Velolibe, - w Paryzu cala siec wynajecia roweru... dziala!
  • 2009-06-25 20:42 | Ola

Ale ciekawy i uroczy tekst!
  • 2009-06-26 09:41 | divak2

Wrocław jak Amsterdam?

Do Amsterdamu Wrocławiowi duuużo brakuje. drogi są dziurawe, kierowcy nie lepsi niż gdzie indziej, sieć ścieżek rowerowych jest równie niespójna, pokawałkowana i źle oznakowana jak gdzie indziej, prawdopodobnie taki np. Gdańsk ma lepszą infrastrukturę rowerową. A dlaczego tyle osób jeździ rowerami po tym mieście? z konieczności. Ze względu na odziedziczony po Niemcach i niemodernizowany przez 60 lat układ drogowy w mieście tworzą się gigantyczne korki a komunikacja miejska jest niewydolna i niepunktualna*. Więc jest wiele osób, co świątek,piątek, w deszcz,śnieg,upał jeżdżą rowerami. Ale żeby to jakaś ideologia od razu była?

* - do pracy idę 40 min na piechotę, jadę 30 min. autobusem jak przyjedzie + czekanie na przystanku, 20 taksówką i 15 min. rowerem (tą samą drogą co na piechotę).
  • 2009-06-26 22:33 | Franek

najdłuższe drogi rowerowe?

Co z tego, kiedy jadąc z Mostu Osobowickiego do Mostu Swojczyckiego - moja droga do pracy - po drodze mam za przeszkodę most Warszawski, który stoi murem (brukiem i starym kanałem ściekowym) dla rowerzystów. Tak jest wszędzie. Jakaś droga rowerowa, niby fajna, i nagle ni w pięć ni w dziesięć się kończy. Dlaczego jeżdżę rowerem do pracy? Bo jadę tyle samo czasu a jazda wałami jest o 3 nieba przyjemniejsza niż stanie w korku i spalanie paliwa.
  • 2009-06-27 23:05 | mark spruce

Gdansk stolica rowerowa Polski

Przejedzcie sie sciezka rowerowa z Brzezna od Wisly do Sopotu, znakomita sciezka rowerowa miedzy plaza i lasem. Cale miasto ma siec nowoczesnych sciezek rowerowych.
  • 2010-11-10 11:47 | tadeusz

Re:zmienić mentalność i wizerunek niektórych rowerzystów

Proponuję aby uruchomić akcję propagandowo ulotkową i w internecie np. www.dobry rowerzysta aby poprawić wizerunek rowerzystów w mieście . Hasło roku : żądasz przestrzegania przepisów wobec siebie to przestrzegaj je sam .Coraz mniej chamstwa ,agresji ,złego postrzegania w relacji pieszy,kierowca ,rowerzysta moją dewizą. Zmieńmy także mentalność a rutyna niech nas nie zgubi. Chcę abyśmy nie byli intruzami a użycie dzwonka wyrozumiałe przez pieszych i oby było jak najmniej rowerzystów jadących ulicą obok niezastawionej i dobrej drogi dla rowerów . Pisał : rowerzysta z Wrocławia .