Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

BAMK KRWI!!! SOLIDARNI ZAWSZE!!!

(1)
2009-07-19 14:28 | ANDRZEJ RUDAKOWSKI>
WITAM SERDECZNIE.

Choć to forum POLITYCZNE ale sprawa ociera się o POLITYKĘ więc mam nadzieję że temau nikt nie usunie. Za co z góry dziękuję twórcom strony jak i internetowego forum.
Widząc czerwono białe plakaty w miastach jak i dowiedziawszy się z jakiego powodu organizowana jest akcja KREWNIACY nie mogłem powstrzymać się od wypowiedzi i zadawania pytań... pytań któe wszyscy Polacy powinni zacząć sobie i innym zadawać a w szczególności ci którzy przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia oraz ci którzy z tej pomocy mogli skorzystać ( niektórzy być może nie zapytają bo już niema ich wśród nas).

Nie wiele oddałem krwi... Zwykle powodem był strach przed kłuciem... jak i fakt że zawsze był problem z dostaniem się do odpowiedniej placówki. Praca jak i oddalona placówka zbierająca krew sprawiały że nigdy jej nie oddałem... aż do dnia w którym przyjechał do Lidzbarka warmińskiego samochód z Olsztyna a ja wtedy akurat miałem wolne. Idąc miastem zobaczyłem duży pojazd z odpowiednimi znakami i opisem. Pomyślałem... ODDAM KREW. Jestem kierowcą więc sam w każdej chwili mogę potrzebować krwi... TYLE WYPADKÓW JEST NA POLSKICH DROGACH.
Oddając krew jak to w kontaktach między ludzkich ROZMAWIA SIĘ. Dowiedziałem od obsługi jak i prowadzących zbiurkę krwi że była w planach budowa BANKU KRWI na co też były przeznaczone pokaźne pieniądze. CO to takiego BANK KRWI chyba wszyscy wiedzą... ja nie wiedziałem. Dowiedziałem się że Polacy muszą kupować krew z Banku Krwi w Austrii co jest drogie... że Polska mogła mieć swój bank krwi ale Pan Prezydent Kwaśniewski zmarnotrawił na ten cel PUBLICZNE PIENIĄDZE!!!
To sprawiło że tej krwi wciąż brakuje gdyż nie można jej dłużej przechowywać jak i magazynować w większych ilościach. Brakuje jej szczególnie w okresie wakacyjnym.
Więc biorąc pod uwagę szeroki zakres akcji zbiórki krwi ( corocznej zresztą).
PYTAM!!!
DLACZEGO ten Bank Krwi do dziś nie powstał skoro to tak ważna i potrzebna inwestycja?
DLACZEGO Pana Kwaśniewskiego i tych którzy wraz z nim pozbawili Rodaków tak ważnej placówki jaką jest BANK KRWI nie pozwano do sądu i nie ukarano za zmarnowanie publicznych pieniędzy? A jeszcze na dodatek utrzymujemy GO płacąc publiczną emeryturę prezydencką...?
DLACZEGO... skoro tak umiejętnie umiecie zorganizować zbiórkę krwi( co mimo starań nadal nie pokrywa rzeczywistego zapotrzebowania na krew w Polsce) nie zorganizujecie akcji BANK KRWI DZIĘKI KTÓREJ I ZGROMADZONYM ŚRODKOM POWSTAŁ BY W KOŃCU TAK POTRZEBNY I OCZEKIWANY OBIEKT "POLSKIE CENTRUM KRWIODACTWA - BANK KRWI"
DLACZEGO w Polsce zawsze to co słuszne i pożądane zawsze musi przebyć długą wycieńczającą drogę normalizacji dzięki wysiłkowi nie całego Narodu Polskiego ( o rządzących i Politykach nie wspomnę) ale dzięki jednostkom które bezsilnie walczą z wiatrakami...?
KTO PODEJMIE PRÓBĘ UTWORZENIA FUNDACJI BANK KRWI i zrobi to... czego nie udało się zrobić innym a w szczególności rządzącym...?
Czy SOLIDARNOŚĆ to tylko partia i czy tylko umiemy być solidarni gdy jest źle...?
Udowodnijmy że możemy być SOLIDARNI zawsze i na codzień w każdej dziedzinie naszego ludzkiego życia. BANK KRWI może być tym co nas zjednoczy i umocni w dalszych działaniach na rzecz drugiego człowieka i Ojczyzny.
Ten apel kieruję do wszystkich którzy mają doświadczenie w zbieraniu pieniędzy w trosce o dobro i interesy drugiego człowieka a nie swoje. Tych którzy nie zarabiają dzięki fundacjom ale każdy zdobyty grosz i złotówkę wydadzą na dany cel.
Apel ten kieruję do wszystkich którzy w jaki kolwiek sposób mogą wspomóc utworzenie BANKU KRWI w Polsce zarówno do Bogatych jak i Biednych... POlityków jak i POsłów bez względu na przynależność, partię i przekonania... do wierzących i nie wierzących oraz zarówno bogatych i wpływowych jak i biednych i mało liczących się ( w ich mniemaniu).
Czy ktoś bogaty czy biedny wobec życia i śmierci jesteśmy na jednakowej pozycji... i krew źródło życia każdemu z nas może uratować życie lub przyczynić się do naszej śmierci.
BANK KRWI... obiekt gdzie będzie magazynowana krew, wykorzystana przetwarzana lub przekazywana tam gdzie będzie potrzebna za granicą, gdzie będzie nowoczesne laboratorium, punkt pobierania krwi jak i leczenia krwi o dializach nie wspomnę i inne związane z krwią placówki jakich w wielu miejscach brakuje w Polsce a powinny być... o badaniach szpiku kostnego ( bezpłatnie dzięki funduszom pozyskiwanym poprzez fundację) po jego przeszczepy... Jak też nowoczesne lądowisko dla dwóch nowoczesnych i skutecznych w działaniu helikopterów do transportu krwi tam gdzie będzie ona natychmiast potrzebna jak i transportu potrzebujących tej krwi. Obiekt nowoczesny bezpieczny i zabezpieczony na czas W... usytuowany w centrum kraju aby z każdego jego najdalszego zakątka była jednakowa liczba kilometrów co da równe szanse dla potrzebujących krwi.
Czy RODACY jesteście za tym? Czy warto to zrobić zamiast z trudem zbierać krew ponosząc większe koszty i mając stale marne wyniki? Odpowiedzieć musi sobie każdy sam ale RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.
PROSZĘ O WSPARCIE MEDIÓW, LUDZI WPŁYWOWYCH JAK I WSZYSTKICH KTÓRZY MOGĄ ZROBIĆ TO WSZYSTKO CZEGO NIE UMIEMY OSOBNO.
POZDRAWIAM I LICZĘNA SZYBKIE DZIAŁANIE... SZCZEGÓLNIE TYCH KTÓRZY OD DAWNA ZAJMUJĄ SIĘ PROBLEMATYKĄ KRWI JAK I JEJ ZBIERANIEM.