Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Słaby rząd świetnej partii?

(11)
Narzekanie na rząd, a być może także deklaratywne dowartościowanie prezydenta, wydają się formą zbiorowej terapii dla tych wyborców Platformy, dla których uczucie, jakim darzyli tę partię przed dwoma laty, zmieniło się w irytujący związek z rozsądku.
  • 2009-07-22 01:59 | zawiedziony

Re: Słaby rząd świetnej partii?

Poparcie dla PO nie jest wieczne! PIS nie jest jedyna alternatywa.
  • 2009-07-22 08:39 | kociewiak

slaby dzienikarz tez moze cos napisac; wszyscy powtarzacie slowa PIS - slaby rzad;
    czgo wszyscy oczekujecie,przyjdzie Kaczynski to zrobi RAJ, wszyscy jestesmy slabi,dlaczego jest wiecej na Nie ,TY I ONI wspolnie dajmy cos od siebie, ale my polacy mamy to we krwi -
    dokopac,dolozyc,a niech zdycha itd,itd,itd. Przepraszam wszystkich tych ktorzy mysla inaczej,
    ktorzy Mysla ,POZDRAWIAM
  • 2009-07-22 13:34 | satek

Typowy komentarz typowego Peowca. Jestem ateistą i gdzies mam rydzyka, ale Platformersi stosuja nierówne oceny. Pobłażanie dla PO i pogarda dla nie-PO. Wczorajsze wydażenia pod KDT jednoznacznie pokazują niekompetencję władzy. Wolę obrażanie slowne (niezamierzone) rydzyka niż pałowanie, bo mozna było to pokojoworozwiązać!!! Nadmieniam, iż czuję się polską inteligencją i wcale racja nie są po stronie PO (rzekomej inteligencji). Za te obiecanki i pałowanie wstydżcie się wykształciuchy Warszawskie z dyplomem zamiast mózgu! Jakie obietnice zrealizował Donado Tuściński?
    Nic! Pora wyciagnąć wnioski, a nie pieprzyć jak autor artkulu. Taka fajna partia, PiS taki zły. Co ONI zrobili?
  • 2009-07-22 15:53 | 1497

Poparcie dla PO nie jest wieczne,to prawda,ale że PiS nie jest jedyną alternatywą trudniej jest mi się zgodzić( przynajmniej dzisiaj).Prawdziwej lewicy na horyzoncie nie widać, SLD , moim zdaniem roli takiej jak kiedyś nie odegra,Piskorski z SD?, czym by się chciał różnić od PO, a bardziej co udałoby mu się z tego co proponuje zrealizować nawet przy objęciu 200 miejsc w Sejmie.Temat może już zużyty , ale proszę by ktoś mi wytłumaczył bo może nie rozumiem , jak miałaby PO (lub inna parta na jej miejscu) realizować zobowiązania przedwyborcze, nawet najsłuszniejsze w sytuacji, w ktorej się znalazła.Prezydent, diametralnie różne poglądy na wiele ważnych kwestii(w tym przypadku nawet 270 głosow by nie starczyło), SLD podobnie.Z kim więć PO ma realizować program przedwyborczy jak reforma emerytalna , jom,likwidacja KRRiT, reforma KRUS, społeczeństwo w większości to popiera ale okazuje się , że to za mało.Wchodzenie w jakieś kompromisy także nie będzie dla mnie realizacją programu, bo jak się kończą kompromisy widać (pomostówki,media ).Dzisiaj Pan Poncyliusz woła o reformę finansów, a przecież Pani Gilowska prawie co miesiąc robiła konferencje i obiecywała, ze już za miesiąc ją przedstawi i tak jakoś czas biegł, a wtedy PO by na pewno pomogła.Dla mnie w tej chwili najważniejsze jest ekonomiczne uświadamianie społeczeństwa , by wiedziało z czego i jak zbudowany jest budżet, na co wydawane są nasze pieniądze i by wtedy w pełni świadomi podejmowali decyzje przy urnach, by nie dawali się nabierać ,że dostaną wszystko za darmo.Cóż mówić o całym społeczeństwie , gdy przypominam sobie wypowiedź , chyba Sędziego Zurka ze stow. Justicia , ktory w czasie protestów sędziów powiedział, że rząd ma z czego dać im podwyżki , bo na 18 mld nadwyżki.!No i świeży przykład,dlaczego PiS przez 4 lata faworyzował grupkę kupców(czyżby przez wzgląd na Panią poseł Annę sikorę z zarząduKDT) a inni musieli sobie radzić sami(sprawiedliwość) a teraz szukają winnych nie u siebie .Społeczeństwo widzi w mediach drastyczne sceny i obrońców z PiSu , ale o historii konfliktu PiS nie opowiada , dlatego mam jeden zasadniczy zarzut do PO a może do Premiera, że zbyt mało kontaktuje się ze społeczeństwem i nie wyjaśnia mu pewnych zaszłości. Co stoi na przeszkodzie , by wystąpił w TVP po wiadaomościach,konferencje prasowe sprawy nie załatwiają .
  • 2009-07-23 08:36 | pinio

wspólnie daliśmy premie prezydium sejmu i myśle że to wystarczy, a teraz niech się wezmą do roboty
  • 2009-07-23 11:32 | wladimirz

Po prostu (na razie!) brak alternatywy dla PO, bo PiS jest dużo gorszy...;-)))
  • 2009-07-23 15:29 | artur stadnik

Na temat słabości tego rządu napisano już wystarczająco dużo.
    Niestety jest ona wynikiem słabości samej partii, która potrafi
    być tylko tłem swego rządu, a nie instancją rząd korygującą i
    mobilizującą. Nie ma głosów, że program wyborczy jest nierealizowany,
    że czas najwyższy pchnąć tę lokomotywę na tory. Chodzi
    mi przede wszystkim o obietnice nowego otwarcia, uwolnienia energii
    Polaków. Nie widać tej oczekiwanej zmiany jakościowej ani na poziomie rządu,
    ani na poziomie samorządów, gdzie mogliby wykazać się szeregowi
    działacze PO. Zamiast tego mamy oportunizm, biurokrację, brak wsparcia dla
    społecznych inicjatyw. Jednym zdaniem: uwiąd od góry do dołu.
    Zasłanianie się prezydentem hamulcowym jest marnym usprawiedliwieniem
    dla własnej niemocy.
    Pan Tusk głośno zapowiadał, że PO będzie maszerować do przodu
    mimo sprzeciwu prezydenta. Jakoś jednak nie widzę tego skoku
    przez barykadę. PO rozbiło obóz przed nią, rozpaliło ognisko
    i piecze sobie kiełbaski.
  • 2009-07-23 18:13 | 1497

Trudno się nie zgodzić z Panem Arturem.Zasłanianie się Prezydentem w zakresie wyzwalania energii społecznej,wspierania inicjatyw zgoda. Dalej jednak będę się upierać , że w kwestiach (dla mnie bardziej zasadniczych) jak reformy systemowe , czy ustrojowe nie są do zrealizowania bez poparcia Prezydenta bądź wystarczającego zaplecza politycznego,bo samo poparcie społeczne nie jest wystarczające.Oczekiwałam między innymi ,na reformę finansów,na ograniczenie wydatków( z naszych podatków)przez reformy emerytalne, krus itd , a zaoszczędzonymi pieniędzmi wesprzeć edukację , naukę, podniść na wyższy standard np. lecznictwo, ale dalej nurtuje mnie pytanie z kim ?A społeczeństwo, jeśli mu się nie wytłumaczy po co jakieś ustawy są konieczne , to będzie się wypowiadać do mediów; pielęganiarki tak należą się wyższ zarobki , nauczyciele , tak niech walczą o swoje , górnicy tak , ciężko pracują,( no chyba tylko wobec lekarz mają inne zdanie ) ale gdy pada pytanie czy dopłacisz do tych pensji to oczywiście nie.Jeszcze niestety są duże braki w świadomości ekonomicznej Polaków.
  • 2009-07-24 12:58 | cefal

Tusk jest do wymiany i to natychmiastowej oraz doradcy szczególnie Nowak.Partia mądra ale jej przywódcy brrrrrrrrrr
  • 2009-07-24 21:21 | Wojciech Edward Leszczyński

Rządzenie jest sztuką a nie polityką.

Partie polityczne to ugrupowania dążące do władzy. Władza a sztuka rządzenia to dwie rózne sprawy.

System rządzenia państwem partiami politycznymi to skrajna nieodpowiedzalność narodu.

Jako naród wsiadamy do samolotu wierząc na słowo honoru pilotowi, że umie latać. Najczęściej pilot ten nie umie latać za to jako jedyny ma spadochron.

System partyjny to przeżytek. Czas zacząć wybierać po prostu posłów-fachowców w wyborach bezpośrednich lub poprzez elektorów. Czas skończyć z grupowymi ideologiami. To ośmiesza polską inteligencję.

System partyjny zostawmy głupszym.

Wojciech Edward Leszczyński
  • 2009-07-25 12:46 | 1497

Jestem za, tylko trzeba jeszcz znaleźć 307 posłow by zmienili Konstytucję.Czy Naród będzie bardziej odpowiedzialny bez wcześniejszego wyedukowania ?Jeśli jeden fachowiec będzie obiecywał wszystko za darmo a drugi,że potrzebne są reformy i trzeba komuś coś zabrać, nie trudno odgadnąć kto wygra.