Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Habit jak skóra

(16)
W Sandomierzu powstaje dom zakonny klarysek, prowadzących życie kontemplacyjne. Ścisła klauzura (łac. claustra - zamknięcie) oddziela je od reszty świata. Kontaktują się z nim sporadycznie i tylko niektóre. Z odwiedzającymi rozmawiają przez kratę. Budowa klasztoru pozwala na moment zajrzeć do wnętrza.
  • 2009-07-29 15:14 | Agatha King

Re: Habit jak skóra i Walz gora...do art. poprzedniego

Przepraszam bardzo ale ta reklama zniecheca mnie do czytania Polityki...sorry...
    dlaczego Polityka pozwala na tak nachalne reklamy? Jak mozna sie skupic i czytac? Uciekam i kasuje newsletter...
    Pani Prezydent Walz (....) jest mistrzynia w antagonizowaniu Polakow przeciw Polakom...nie jest to mentalnosc slowianska...Polakow merdia oklamuja i manipuluja gdyz nie porusza sie wazkich problemow a tylko drukuje (na polecenie wlascicieli...merdiow) tematy zastepcze...
    to nie jest juz Polityka z lat 70-80 ale ...tak jak G...o wyborcze i 99% gadzinowa prasa...
  • 2009-07-29 21:02 | spokojny 71

[cytat]
    Pani Prezydent Walz (....) jest mistrzynia w antagonizowaniu Polakow przeciw Polakom...nie jest to
    mentalnosc slowianska...Polakow merdia oklamuja i manipuluja gdyz nie porusza sie wazkich problemow a tylko
    drukuje (na polecenie wlascicieli...merdiow) tematy zastepcze...
    [/cytat]
    Toż to ilustracja do raportu "Ch@m w inernecie", chociaż w tym przypadku bardziej "Dziw@k w internecie".
  • 2009-08-01 12:14 | darekk

To straszne że buduje się za 10mln mieszkanie dla 25 sióstr które mają czynić dobro. Byłem beneficjentem takiego dobra w sanatorium w Trzebnicy. Pobyt tam byłby dla mnie traumatycznym przeżyciem gdyby nie świeckie pielęgniarki. Proszę dziennikarzy żeby nie sponsorowali medialnie takie inicjatywy, są to sam społeczne straty. Rodzice tracą córki, które są okaleczane psychicznie. Przekazywane są olbrzymie pieniądze w imię czynienia dobra nie adekwatne to tego co innym dają. Uważam że już dosyć wyłudzili majątków i pieniędzy zaprotestujmy przeciwko temu drenażowi naszych pieniędzy i wysiłków.
  • 2009-08-02 11:43 | alicani

Re: Habit jak skóra

Modlą się po 8 godz dziennie.
    Czemuś służy takie życie? Komuś to pomogło?
    Jest tyle płaszczyzn, na których można służyć ludziom a Klaryski chowaja się z grbym murem. To dosyć egoistyczne podejście do życia.
  • 2009-08-02 19:10 | Gruszenka

Obawiam sie ,ze to ucieczka od zycia ,albo tajna misja :)
    i wlasnie czemu sluzy takie zycie ? Prawdziwe zycie jest w zyciu !!!!
    Re Habit jak skora
  • 2009-08-02 19:35 | Gruszenka

bardzo sluszna refleksja . Tak wlasnie jest!
  • 2009-08-02 23:52 | rad

Dla mnie to rodzaj psychozy. Zamknięte zakony to miejsca dla socjopatów, w których pogłębiają własne nerwice, walczą z wirtualnymi lękami i polerują własne schizy. Jedyny sens istnienia tych instutucji polega na bezradności psychiatrii i szczątkowej wiedzy jaką posiadamy na temat własnego mózgu. To zadziwiające, że więcej wiemy o wymarłych przed miliardami lat mgławicach niż o tym co nosimy pod własną czaszką. Ignorancja jest kerozyną religii.
  • 2009-08-03 03:03 | markwnuk

Zgadzam sie z twoja opinia, jeszcze jedna, niepotrzebna idiotyczna sekta.
  • 2009-08-03 11:57 | micjur

Rozumiem,że Polityka ,tak jak wszystkie instytucje, musi świadczyc jakieś serwituty na rzecz KK. Ale dlaczego tyle wazeliny ?
  • 2009-08-03 15:48 | monwoj

No tak, wszędzie walczy się o tolerancję i wolność słowa i czynów, a tu tyle negatywnych opinii na temat kobiet, które dobrowolnie wybrały taki styl życia. Przecież one nie biorą od Was pieniędzy na swoje utrzymanie i nikomu nie szkodzą tym co robią. A skoro ludzie sami się do nich zgłaszają i proszą ich o modlitwę to ich życie i praca ma sens.
  • 2009-08-03 15:54 | Elliot

Czytam komentarze i mysle sobie, jak bardzo cyniczni sa czytelnicy Polityki. Trzeba mi bedzie sie od Was odciac.
  • 2009-08-03 20:50 | szamasz

Myślę że powinniśmy oddzielić dwie kwestie: pierwsza to sens i celowość życia opisanego w artykule, a druga to zgodność poruszanych kwestii z domniemaną linią polityczną pisma.
    Co do pierwszego: zaskoczyła mnie bardzo dosyć gwałtowna reakcja wypowiadających się w komentarzach. Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że osoby dające się dobrowolnie odizolować w klasztornych celach ( a również ich rodziny) ponoszą pewną cenę za ten wybór. I nie jest to chyba decyzja łatwa, skoro takich osób nie jest wcale tak dużo. CO do kwestii materialnych (pieniędzy wydawanych na ten cel) to jest w tym dużo racji, ale należy pamiętać, że są to pieniądze ofiarowane dobrowolnie przez osoby, które z jakichś powodów wybrały tę sprawę
    spośród wielu innych. Wolno im. Czy takie życie ma sens? Kto wie... Może ma, może nie. Kto to wie? Może któryś z dyskutantów? chciałbym tylko zaznaczyć, że nie wszystko da się zmierzyć... A nauka nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania. Rozwiązanie tego problemu każdy w życiu znajduje sam - i miejmy szacunek do wyborów innych ludzi.
    Jeśli chodzi o niezgodność artykułu z wizerunkiem (dawnym, dzisiejszym?) Polityki, to bardzo się cieszę, że ten artykuł się ukazał. To jest własnie powód, dla którego staram się być wiernym czytelnikiem Polityki - zróżnicowanie podejmowanych tematów, różnorodność punktów widzenia, zaproszenie do dyskusji. Nie wiem jak wyglądała Polityka kiedyś (lata 70-80, uff - kiedy to było??), ale jej dzisiejszy kształt bardzo mi odpowiada. :)

PS. Moim skromnym zdaniem, niektóre osoby chyba jednak powinny przeczytać jeszcze raz "Ch@mstwo w sieci", a przynajmniej fragment o pluciu jadem i tryskaniu żółcią.
    Pozdrawiam,
  • 2009-08-04 08:55 | bek

czyli i tu nie brakuje "oceniaczy" ludzkich wyborów, pod pozorem tolerancji prezentują skrajnie nietolerancyjne postawy. Szanujmy ludzkie wybory!!!
    A co do kasy ktlora w oczy kłuje - to są dobrowolnie ofiarowane pieniądze, komuś służą...
    Ile pieniędzy w skandaliczny, korupcyjny sposób wypływa np. ze szpitali... czy to jest w porfządku?
  • 2009-08-04 16:58 | ostrowidz

Zgadzam się z darekk. Tylko trzeba zapobiebc praniu mózgów od przedoszkola do pełnoletności i to za nasze peniądzę, przez katachetów, kawalerów w sukienkach i purpuratów..
  • 2009-08-04 22:33 | wikonwi

Szanowny ''szamasz'' Pszeczytałem artykuł i komentaze tak twój jest okej natomjast @chamstwo faktycznie włazi tam gdzie nie powinno.Poliykę za czasów komuny prowadził Niechluny Urban (wczasie stanu wojennego) nimniej było to zawsze pismo dla inteligenji i tak pozostało pod kieunkiem Jerzego Baczyńskiego ktury razem z Boberem(niestety mądry człowiek ale się rozpił) prowadzili programy ważne społecznie. @chamstwo staram się gonić z forum w ten sposób że jestem pierwszy do komentowania i przykład jak niżei.Odnosząc siędo artykułu. Każdy według swojej woli czyni bo to jest jego wybór i tyle Natomiast finansowe sprawy to co innego Wsztstko jest ok kidy służy jasnej sprawie ,a nie tak jak w przypadu Rydzyka , jankoskiego gdzie tranfery pieniężne są nie jasne i wyłudzane pod pozore obrony polskości.Powstaje nowa falanga ludzi nawet młodych (sekta ) przy aprobacie kościoła i puzniej masz pan pretenję do @chamstwa. Oni nie toleróją innych niż ich punkt widzena. To jest wiekie zagrożenie dla przyszłości Polski a ponoć robjąto w obronie poskości. Poniżej podje apel.Witajcie wychowankowie Wyższej Szkoły KULTURY Społecznej i Medialnej z Torunia, abiturientów Wolniewicza, Nowaka,Zybertowicza.Napewno dziś na forum (dodaj swoją opinię),będziecie opluwać zacne osoby i NIESŁUSZNE WYDAWNICTWA. W tropieniu spisków jesteście doskonali więc chcąc zdobyć aplauz społeczny i uznanie międzynarodowe proponuję zbadać UKŁAD planetarny i wyjaśnić ogłupiałemu narodowi dlaczego KSIĘŻYC swoją tarczą jest skierowany ku Ziemi tylko jedną stroną. Powodzenia---pozdrawiam.
    ps.Warunkiem otrzymania dyplomu na WSKSiM. było dożywotne zobowiązanie tropienia UKŁADÓW.Gratulacje.
  • 2009-10-14 08:42 | k

tak pomogło i świadczy o tym historia mojego życia. Szacunku, nic więcej nikt od ciebie nie oczekuje.