Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trójkątny ring

(15)
W tej konfiguracji zaczyna się rozgrywka, która zdominuje nowy sezon.
  • 2009-08-03 02:56 | markwnuk

Re: Trójkątny ring

Najlepszym rozwiazaniem byla by sytuacja calkowirtego odsuniecia PIS-u od wladzy, a Olechowsi prezydentem.
  • 2009-08-03 12:46 | Bogumił

Witam! Tandemowi Piskorski-Olechowski nie wróżę niczego pozytywnego. W mojej ocenie
    Olechowski to leniwiec-kunktator a Piskorski to cwaniaczek. Pozdrawiam-Bogumił
  • 2009-08-03 14:35 | pikuś

Arytkuł jest tendencyjny. Jestem nikim w Polsce i będę popierał każdą siłe, która przywróci mi podmiotowość. Na pewno nie PZPO, które jest dla bogatych! Ludzie popierają te miernoty ze strachu przed PiSem! A szkoda! Lepkie łapki pewnych złodzieji wreszcie by odcięto (w IV RP)!
  • 2009-08-03 15:25 | konrad44

Witam ! Według mnie wszystko rozstrzygnie się jesienią tego roku, kiedy to Olechowski zdecyduje się kandydować. Myślę, że sondaże powinny mu dużo podpowiedzieć, gdyż uważam, ża jako polityk jest mało znany w społeczeństwie. Gdy odchodził z Platformy, podzieliłem się tym zdarzeniem z moim kolegą, który bacznie przygląda się polskiej scenie politycznej. Otrzymałem od niego odpowiedź : kto to ? Zdziwiłem się, bo to były jeden z trzech filarów Platformy. To są moje osobiste odczucia. A wracając do tematu, jest takie powiedzenie : gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. De facto wolałbym rozwiązanie zasugerowany w artykule: Olechowski - prezydent, Tusk - premier. Uważam, że byłoby to bardzo owocne połączenie na scenie politycznej. Łączą ich cele ideologiczne i polityczne, a program, który skonstruuje Olechowski i Piskorski będzię niczym innym, jak powieleniem programu Platformy, tyle że ulepszonym i co ważniejsze dla społeczeństwa - nowszym. Ciekawy jestem tylko jak zachowa się Tusk wobec Olechowskiego w kampani, jeśli Olechowski się zdecyduje. Ten ostatni, gdy odchodził, oskarżył Platformę o partyjniactwo, jestem ciekawy, czy Tusk odpłaci mu podobnym oszczerstwem. Widać wyraźnie, jak w polityce nie można liczyć na nikogo. Że zaufanie nie popłaca.

Pozdrawiam
  • 2009-08-03 16:52 | emigrant

Piskorki i Olechowski juz raz przegrali ale wciaz sie pchaja. Cynizm i pycha wychodza z nich na kazdym kroku. Z drugiej strony, w Polsce Prezydent jest jak krolowa w UK. Wazna ale malo znaczaca w rzeczywistosci. Realna wladza nalezy do Premierow wiec po co rezygnowac z premierostwa dla posady czysto reprezentacyjnej. Do tego nadawalby sie ?Komorowski.
  • 2009-08-03 17:13 | micjur

Się siada i sie pisze.Na kolanie.Panowie profesorowie i tak nie przebijecie tzw "komentatorów".A może uruchomicie projekt "Informator Obywatelski".
    Struktura społeczna III RP,struktura polityczna,ile kosztuje władza ?,ile przepusciła przez głupotę i perfidie zamiarów,jak wygladamy w Unii ,co nas czeka przy utrzymaniu obecnej
    polityki ? jakie są wyzwania,itd ,itp.Pewnie mógłby to byc projekt ze współuczestnictwem
    czytelników z merytytorycznym wsparciem zespołu POLITYKI.
    Pozdrawiam,MJ
  • 2009-08-03 17:55 | Sybirak

Na Wołyniu na takie gadanie mówiło się "srali muchy, będzie wiosna".
  • 2009-08-03 20:01 | Maryla

Re: Trójkąt Bermudzki ?

Najważniejsze , aby zmiana wykluczyła "kombatantów" którzy odeszli od etosu Solidarności.
    To jest konieczna zamiana. Trzeba szukać również inncy kandydatów. Polska zasługuje na normalność.
  • 2009-08-03 20:51 | Polak

Felieton delikatnie mówiąc jest dwuznaczny . W dodatku takie zdania jak :" Łącznikiem miałby być tu europoseł PiS Ryszard Czarnecki " jest wręcz porażające.
    Premier nie skorzystał ze sprawdzonej
    formuły Aleksandra Kwaśniewskiego . Ten był szefem zwycięskiej partii ale nie
    chciał być premierem . To było to . Premier i rząd brali na siebie skutki
    rządzenia a on sam w odpowiednim momencie przystąpił do kampanii prezydenckiej
    O ile dobrze pamiętam , to za to że jako szef zwycięskiej partii nie został
    premierem , dostał od tygodnika Wprost wyróżnienie.
    Było to przemyślane działanie . Premier Tusk sam się prosił o żywe
    odwzorowanie dowcipu o żabie . Znacie Państwo . tylko w skrócie :
    Wśród zwierząt ; kto mądry na lewo , kto piękny na prawo . Żaba stanęła w
    rozkroku . Skutki tego u Premiera są fatalne. Jego szansa leży tylko w tym iż
    dzisiaj nie widać , dla niego , alternatywy .
    Władysław Frasyniuk , dla mnie człowiek legenda . Ale on sam palcem nie kiwnął żeby pomóc
    Rafałowi Dutkiewiczowi , jeszcze go przestrzegał , żeby dał sobie spokój że ze strukturami PO przegra . Dla mnie Olechowski a jeszcze bardziej Piskorski to zgrane i znaczone karty.
    Oni już byli . Pamiętacie co powiedział Olechowski jak lewica po wygranych wyborach szukała
    kandydata na MSZ : Wygraliście ; to rządźcie .Szkoda czasu na takie artykuły , tymi postaciami brzydzę się .Mamy jeszcze czas .Olechowski do Świątyni Opatrzności a Piskorski na gajowego ( oczywiście do swojego lasu a nigdy do naszego)
  • 2009-08-04 00:21 | Przemek

A juz sie moge doczekac jak to wszystko runie z loskotem.Te spekulacje, to wszystko wyssane z palca.Na politykow glosuja pieniadze.Bez pieniedzy nie bedzie poparcia.Piskorski i Olechowski na tym sie znaja. I szukaja pieniedzy. Pieniadze to dobry PR i wygrane wybory.Kto tam bedzie pamietac ile sie wygralo w kasynie i skad ma sie na wybory pieniadze, jesli zadba sie o dobry PR.Uczmy sie od Samoobrony i PSL.Bez pieniedzy juz nic nie znacza.Juz czekaja nastepni.Z dobrymi pieniedzmi mozna wypromowac kazdego.Czas Mazowieckiego, Gieremka juz dawno minal
  • 2009-08-04 00:27 | George

Gdyby babcia miala wasy to by byla dziadkiem.To sa wszystko przekomarzania, moim zdaniem ani OLechowski ani L.Kaczynski nie zagroza Tuskowi. Ci dwaj Olechowski i Piskorski to tylko dwaj cwaniacy dozacy do uzyskania wladzy i wiazacych sie z nia apanazy , bo w te elegancje i szarmanckosc szczegolnie Piskorskiego nie wierze, a o P.Prezydencie juz szkoda slow wg. mnie nie ma zadnych szans, chyba ze wyborcy znowuz pokaza ze sa bardzo "dojrzali" tak jak bylo 2 razy z SLD i tyle.
    Z powazaniem
  • 2009-08-04 17:38 | jack4____

Przyjacielu piszesz co weisz ale nie wiesz co piszesz.Cz wygra Tusk czy Olechowski rzeczywiste cele obecnejn polityki beda kontunowane.Po to wyciagnieto "tego demona przeszłosci " z otchalni na swiatło dzienne aby przyeczetowac kleske prawicy patriotycznej która chce Europy narodów . Czy wiesz kim naprade jest i byl Olechowski . Tego nie powei Ci Polityka ktora bazuje tylko na twoich emoicjach a nie podaje rzeczywistych realów poltycznych.Nic dobrego nas nie czeka ani za rządów Tuska ani za przezydentury Olechowskiego.Czytelnicy obudzcie sie .Ci ludzie tylko dokończa rozpoczete juuz dzieło absolutnej prawnej i finasowej zależosci od EU, która wtedy dopiero pokaze swoje "demokratyczne"oblicze.
  • 2009-08-04 21:26 | Danka

Re: Wszyscy - tylko nie Tusk ...

Tusk to jest dopiero kunktator i bezuczuciowy sprzedawca Polski . Trzeba wybrać prezydenta myślącego strategicznie i mającego wizję rozwoju Polski. Platforma okazała się cwańsza niż "przebierańcy" z PZPR , ale obie formacje mają ten sam grzech braku charakteru.
    W przyszłości obnażą się wszystkie podstępne gierki europejskiego globalizmu. Polacy sami zobaczą tę neokolonialną chciwość . Brak suwerenności , wasalność, lenność wobec Brukseli. Trzeba to przewidywać i z tym próbować walczyć , a Platforma czyni z nas owady , jak to słusznie ktoś zauważył . Kryzys dopiero puka do drzwi państw skolonizowanych przez kapitał globalny. Zima będzie zimniejsza niż się spodziewamy ?
  • 2009-08-05 06:23 | marian

Tylko premier Tusk daje gwarancje,że Polska rozwoju i postępu.Pan Olechowski jest jak zgrany pokerzysta,wysiada przed końcem gry.Prezydent Kaczyński,szkoda gadać.
  • 2009-08-05 21:59 | wikonwi

Szanowna Pani Danko. Jeśli się sprawy nie przemyśli i powtaża banały produkowane w specyficznym srodowisku zTorunia to jak by Pani nazwała neoliberazyzm w wykonaniu Korwin Mikego to dopiero byłby uzasadniony krzyk .życzę pani nauki własnego myślenia.
    Konrad 44. Kombinacja twoja i odwrotna jest niemożliwa bo ani Tusk ani Olechowski nie mają szans chociaż dobrze im życzę.
    Do cholery czemu wy młodzi ludzie pełni goryczy na zgrane partje polityczne nie potraficie porozumieć się na szczeblu samożądu, powiatu kraju Wszystko przd wami a z nażekania nic dobrego nie wynikło. Powodzenia.
    Na prawdziwe spekulacje jeszczez byt wcześnie.Olechowski jeszcze się nie zdeklarował a D.Tusk nipotszebnie się za wcześnie z adeklarował,chodz z pewnym zastrzeżeniem ze jak będzie dobrym premierem --- ale przyszedl kryzys i zaczelo się ujadanie chodz jak widać na wyrost.Po PRLu odziedziczyliśmy państwo zbankrutowane i nadal panuje efekt krutkiej kołderki.
    Ja osobiście czrnego konia jeszcze nie widzę chodz j8ż czas.