Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zahartowani wyborcy PiS

(12)
Wyznawców PiS nic nie jest w stanie rozczarować, a prezes partii, choćby nawet bardzo się starał, nie potrafi ich zirytować, bo racja jest jak cień Jarosława Kaczyńskiego - podąża za nim krok w krok.
  • 2009-08-05 09:33 | ivo

Re: Zahartowani wyborcy PiS

Bo to nie kwestia jakiejkolwiek racjonalności, tylko głęboko emocjonalna. Można mówić raczej o RACJONALIZACJI w sensie psychoanalitycznym, czyli każdy emocjonalny popęd (najczęściej moim zdaniem niski) znaleźć ma swoje pseudoracjonalne uzasadnienia. Wyborcy pisu nie lubią Kaczyńskich za to co robią, lecz jak robią. Wyborcy pisu nienawidzą nowoczesnej, liberalnej (głównie obyczajowo) Polski, którą uosabia w ich oczach platforma (poniekąd słusznie, choć żadna z platformy liberalna partia). Stąd ten dziwny egzotyczny sojusz garstki wybitnych nieraz intelektualistów (Rymkiewicz, Krasnodębski) i małej części inteligencji, którzy uparcie i wbrew wszelkiej logice wierzą, że pis to porządna konserwatywna partia (znów Freud się kłania, ID nie działa na zasadzie logiki), oraz całej masy nieokrzesanych wyborców z najniższych warstw społecznych i mentalnych, których nienawiść do ludzi z lepszymi samochodami, ubranych w jako takim stylu i nie posiadających tępego zadziornego wzroku jest czysto atawistyczna. Przypomniała mi się taka sprawa (dość mętnie pamiętam o co dokładnie chodziło i piszę z pamięci, ale mechanizm myślenia J. Kaczyńskiego rewelacyjnie to oddaje): Dziennikarz pyta J.K. podówczas premiera, jak on się odnosi do tego, że jakaś ustawa ma zostać skierowana do Trybunału Konstytucyjnego? J.K. ze szczerością dziecka odpowiada, że nie wierzy by Trybunał coś ustawie zarzucił, zresztą nie szanuje on wyroków tej instancji, bo sędziowie są stronniczy... W tak zwanym, tfu na psa urok, "normalnym" państwie prawa gość po takim tekście prawdopodobnie zakończyłby karierę polityczną. U nas trzyma się mocno i ma jak słusznie autor zauważył grono "betonowych" zwolenników i zgadzam się, że ich poglądów nie zmieni żaden argument, tu mogłaby pomóc psychoanaliza, no ale to oczywiście w żaden sposób niemożliwe, taka figura retoryczna po prostu. Pozdrawiam
  • 2009-08-05 10:11 | Binarek

Żadne odkrycie
    Wierność elektoratu PiS nie jest zbudowana na tworzeniu ale na strachu.

"Liberalni bankierzy doprowadzą do rozkradania Polski,
    "Czerwoni baronowie zawłaszczyli nasz kraj"
    "Niemcy znów hardo wyciągają ręce po nasze ziemie"
    "Libertyni gardzą życiem i chcą doprowadzić do masowej aborcji i eutanazji"

To są najbardziej spajające argumenty "Oblężonej twierdzy"
  • 2009-08-05 10:26 | rycho

obrona watahy przed dorzynaniem emocjonalnym popędem, co za pseudo-naukowy bełkot. Psychoanalizę zalecałbym autorowi tekstu.
  • 2009-08-05 12:56 | kociewiak

juz bylo kilku takich takich partii co kochali tylko swojakow a reszta byla gorszy gatunek.Opluwanie i niszczenie to domena niestety polakow (oczywiscie sa wyjatki)
    PIS to partia ktora wykorzystuje te slabosci ludzkie zrobia wszystko aby byc u wladzy.
    Czas jednak plynie i nikt nie jest wieczny.........................................eh
  • 2009-08-05 14:23 | mewa2

Niedługo kampania wyborów prezydenckich.Ta telewizyjna koalicja zagryzie się na śmierć.Będzie ciekawie.
  • 2009-08-05 22:43 | ivo

Z wzajemnością Panie Rycho. Nie wiem komu zaleca Pan psychoanalizę, nie jest jasne czy chodzi o autora tekstu, pana Janickiego, czy autora komentarza, czyli mnie? Skąd zresztą ma Pan wiedzę, że albo on albo ja się psychoanalizie nie poddajemy? Jeśli chodzi o mnie to owszem robię to od wielu lat, to naprawdę pozwala troszkę poznać siebie, choć poznanie siebie jest bardzo trudne, w pełni zresztą niemożliwe, co do reszty Pańskiego komentarza to uważam, że to jakieś niechlujne "nieuczesane" myśli, nie wiem o co chodzi z jakąś "obroną watahy przed dorzynaniem", ale podejrzewam, że psychoanalityczna zasada wolnych skojarzeń i ciężka praca nad owym strzępkiem zdania mogłaby odkryć wiele zagadek (mrocznych?) Pańskiej duszy. Co do naukowości to nie roszczę sobie do niej pretensji, jestem jedynie studentem, to po prostu moje zdanie, mój pogląd. Uszanowanie!
  • 2009-08-05 23:52 | wikonwi

Kochani komentatorzy. Widzę że duch w narodzie jecze dżemie i ujadanie Pisowckie nie robi zbyt wielkiego wrażena .Cała strategia kaczynskiego jest wciagać platforme w awantury jest od tego wibitnym strategiem.Ten beton pisowski nigdy nie skruszy się ponieważ wszystkie katolickie uczelnie piorą młodym ludzi om muzgi. żebyście wiedzieli co za bzdurytam sie wygaduje. popaczcie na fora komentaży prasowych ile tego ch@mstwa jest. To jest elektorat pisu .Młodzi myślący zagżewam was do walki z ch@amstwem. nie dyktóję nakogo głosować to wasz wybór.
  • 2009-08-06 01:34 | Czeslaw

Re: rozhartowywani przez elity wyborcy PiS

Grupa kombatantów z PO-PiS prowadzi bardzo czytelną batalię o pozostawienie w krajobrazie politycznym RP tylko tych "kombatanckich" ugrupowań. Jak tak dalej pójdzie to wyborcy nie będa mieli innego wyboru jak głosować na PO , albo na PiS . Nie ma czegoś takiego jak zahartowana grupa wyborców . Wyborcy myślący z przerażeniem o roztrwanianiu polskiego majątku narodowego i neokolonializmie, nie mają innego wyjścia i są skazani na PiS. Lekkoduchy i hetki-pętelki wysługują się Platformie ponieważ w nosie mają tożsamość narodową i godność ludzką. Polska sprzedawana jest za gadżety przez kolejne rządy kombatanckie, które udają wyzwolicieli i spadkobierców "S". To są właśnie te kleszcze którymi manipuluje oligarchia bankierów podporządkując sobie Polskę.
    Tak będzie dalej , aż do kolejnej awantury , której jednak nic nie zapowiada. Przed nami lata wyprzedaży resztek po Ojczyźnie budowanej przez 44 lata, jak napisał jeden z forumowiczów.
  • 2009-08-06 11:54 | ivo

"Wyborcy myślący z przerażeniem o roztrwanianiu polskiego majątku narodowego i neokolonializmie, nie mają innego wyjścia i są skazani na PiS. Lekkoduchy i hetki-pętelki wysługują się Platformie ponieważ w nosie mają tożsamość narodową i godność ludzką. Polska sprzedawana jest za gadżety przez kolejne rządy kombatanckie, które udają"

Trudno, doprawdy, o lepszy przykład mentalności WYZNAWCY, jak słusznie napisał autor, bo nie wyborcy PIS. Oni po prostu nie mają wyboru, są skazani, żaden argument tu nie pomoże, bo to jest religia, to jest wojna o ocalenie resztek Polskości. Czy z człowiekiem który jest jednak dość inteligentny i potrafi ładnie składać zdania, a jednocześnie pisze coś takiego i wierzy w to co pisze można racjonalnie dyskutować? Moim zdaniem w bardzo ograniczonym stopniu. To kwestia głębinowych warstw duszy, powtarzam to może do znudzenia, znowu sugerując, że pomocna tu mogłaby być jedynie długa psychoanaliza, jak w swoim pierwszym komentarzu. Prosty przykład: jak wyjaśnić, że moja 75 letnia babcia patriotka,kobieta bogobojna, jednocześnie szczęśliwa, aktywna, prowadząca mały sklepik, bardzo miła wobec ludzi, troszczy się nawet o pijaka który leży na trawie, bo może to zawał, więc owa babcia nie może patrzeć na polityków PIS zwłaszcza na Jarosława, mówiąc że to od razu widać, że to obrzydliwy i zły człowiek, nie zależnie od doktoratów. Obok mieszka sąsiad który próbował zarobić w USA trochę grosza (co mu się w ograniczonym stopniu udało) a następnie rozkręcić biznes w Polsce co mu się dramatycznie nie udało, mieszka samotny u matki, topi smutki w alkoholu, podkrada jej emeryturę, na pytanie na kogo będzie pan głosował w wyb. prezydenckich (zresztą zwracam uwagę, że to on zaczął drążyć temat, pytając o to babcię, której nie przyszłoby to do głowy) odpowiada: "OCZYWIŚCIE (z mocnym akcentem na "oczywiście"), że na Lecha Kaczyńskiego, droga pani jak może pani w ogóle o to pytać?" To oczywiście pojedynczy przykład, i nie chcę obrażać wszystkich PiSowców, mówiąc że to frustraci i nieudacznicy, ale mam wrażenie, że część prawdy to wyjaśnia. Oto nasi obrońcy Polski, niepłacący podatków (bo z czego?)...
  • 2009-08-06 12:35 | pl

PiS działa jak sekta, która zaakceptuje każdą decyzję swojego guru.
  • 2009-08-06 13:19 | ivo

Podejrzewam, że to jakaś "subtelna" PiSowska prowokacja, bo autor komentarza wyrażając poglądy anty PiSowskie, pisze tak niechlujnie, robiąc statystycznie 1,5 błędu ortograficznego na słowo, że ma to chyba pokazać jak miałcy intelektualnie są wyborcy Platformy (w przeciwieństwie rzecz jasna do wyborców Bliźniąt, którzy są kwiatem i diamentem polskiej inteligencji) ale to tylko wrażenie, jeśli nie mam racji to przepraszam, choć nie bezwarunkowo, zalecam więcej nauki i lektur wszelkiego rodzaju, najlepiej humanistycznych. Uszanowanie (na które trzeba sobie trochę zasłużyć)!
  • 2009-08-22 15:59 | Haberbusch

W pis jak dawnie w KPZR:Jedynie slusznym prawem jest zyczenie wodza.Tam Lenina pozniej Stalina w 4rp Kaczynskiego.Nie wazne sa kodeksy czy Konstytucja.Liczy sie jedynie wola wodza.