Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po prostu obciach

(33)
Wyrok ws. określenia 'pedał': Pewnie padną słowa o terrorze poprawności politycznej. Ale jeśli w inny sposób nie da się zamknąć ust tym, którzy naruszają godność innych ludzi, niech będzie i poprawność.
  • 2009-08-05 12:33 | J-23,5

Re: Po prostu obciach

Ja trochę nie rozumiem tej całej miłości do gejów. To są normalni ludzie powinni więc być traktowani tak samo jak nie geje. W Polsce zaczyna sie coś w rodzaju być gejem - być świętą krową. Robi się nagonkę na każdego kto się źle wyrazi o gejach. Powiedzenie takiej samej rzeczy o nie geju uchodzi a o geju to juz kara boska. Środowiska homoseksualne myślę że same sobie szkodzą wchodząc wszędzie i głośno krzycząc jestem gejem (w domyśle jestem - fajny bo inny, jestem pokrzywdzony) - podobny efekt można zauważyć np. w Wielkiej Brytanii każde złe potraktowanie ludzi o ciemnej skórze od razu krzyczą że to rasizm.
    rozsądek przede wszyskim i dla gejów i dla nie gejów dla dziennikarzy też
  • 2009-08-05 13:04 | kociewiak

chcialem kupic w sklepi z czesciami do rowerow pe...y ale boje sie odezwac bo moga mnie ukarac a moj rower kupilem za 200 zl +1500 za pe..y to razem 1700 zl ale mam rower super.
    Pani sedzina troche przesadzila,
  • 2009-08-05 14:02 | jpet1

MADAM obrażajaca czuła sie tak pewnie, że na ugode nie przystala a teraz buczy, ze ciężko pokrzywdzona. Mam nadzieje, ze kolejna instancja orzeczenie podtrzyma - aczkolwiek nie była bym przeciwna zamianie kary pienieznej na stosowna ilosc godzin pracy pro publico bono (skrupulatnie wyegzekwowanych). Brak "kindersztuby" to powazna przeszkoda na drodze budowy społeczeństwa obywatelskiego. Cieszy mnie, że skandaliczne wybryki słowne zostały po raz pierwszy w majestacie prawa potepione. Liczę, że to pierwsze ostrzeżenie dla tych "autorytetów" od KK, przez urzędników państwowych i samorzadowych oraz dziennikarzy do polityków - którzy bezkarnie, beztrosko i jadowicie kąsają bliźnich w poczuciu no wlaśnie, czego ? To orzeczenie dotyczy poszanowania godnosci ludzkiej . Wierzę więc, że w przyszłości np. pozwy o pomówienie o nieuczciwość beda z równa starannoscią rozpatrywane i rozstrzygane.
    Skarżył maluczki - a sąd udzielił oprawczyni lekcji obywatelskiego zachowania.
    Dla mnie to najwazniejsze wydażenie kończacej sie za rok dekady.
  • 2009-08-05 14:10 | Człowiek z miasta

Słowo "pedał" w odopowiednim kontekście ma charakter wybitnie pejoratywny i wulgarny. Nie wydaje mi się, żeby w języku potocznym istniał równie negatywnie nacechowany odpowiednik. Osoba świadoma dwuznaczności tego wyrazu( czyli większość z nas) używa go wobec drugiego człowieka w celu obrażenia, pozbawienia godności. Zwłaszcza wiedząc o odmiennych preferencjach seksualnych danej osoby.
    Zdumiewająca jest nasza ignorancja w kwestiach równouprawnienia, kiedy zwykłe chamstwo kierowane złą wolą nazywane jest "złym wyrażaniem się o gejach"
  • 2009-08-05 14:24 | jpet1

[cytat]
    każde złe potraktowanie ludzi o ciemnej skórze od razu krzyczą że to rasizm
    [/cytat]
    Czy oznacza to, że złe traktowanie ludzi nie jest naganne?
    Brzydzi mnie taka postawa, choć ubolewam nad tym, że skrajnie wyprowadzony z równowagi mówię "jesteś upartym baranem" , zamiast "zachowujesz sie jak uparty baran". Mój dyskomfort moze pojawić się w trakcie interakcji z innym człowiekiem, lub na podstawie jego interakcji z innymi. A to, ze jest zielony czy niebieski, jeździ na wózku lub kocha muzykę, której nie lubie nie ma znaczenia (dopokąd nie zacznie nalegać, bym sie przefarbował, jeździł na wózku i słuchał jego muzyki). Uzywając wobec mnie przymusu krzywdzi mnie a na to przyzwolenia nie udzielam.
    Pozdrawiam
  • 2009-08-05 15:06 | huffy

jaka to poprawność polityczna - przecież ten człowiek jest pedałem/bez cudzysłowu/ - a jak
    go nazwę gay to się nie obrazi i dalej będzie pedałem! tylko nazwanym poprawnie bo
    z angielskiego.Szkoda gadać.To dokładnie jak z czarnymi w USA nie murzyn tylko african-
    american jest poprawnie politycznie ale wszyscy i tak wiedzą że to jest murzyn.
  • 2009-08-05 16:27 | ktos

jesli juz chcesz uzyc takiego porownania, to okreslenie "pedal" ma sie jak okreslenie "czarnuch" na czarnoskorych w USA.
    i co? powiesz teraz, ze przeciez on jest "czarnuch", to czemu ma sie go tak nie nazywac?
    szkoda mi ciebie, ciemny polaczku...
  • 2009-08-05 17:20 | INTJ

Kara zasłużona, choć z tą poprawnością to trzeba uważać, bo skończymy jak Szwecja ;) Ostatnio skazano tam na karę więzienia kaznodzieję, tylko za to, że odważył się publicznie, podczas kazania, zacytować z Biblii fragmenty potępiające homoseksualizm... A od tego typu wyroków, już tylko krok do wsadzania do więzień naukowców publikujących wyniki badań, mogących stawiać w złym świetle przedstawicieli jakichś mniejszości. Nie wiem, czy cena za poprawność polityczną nie jest zbyt wysoka...
  • 2009-08-05 18:45 | Danka

Re: Po prostu skandal sądowy

To jest bzdura . Za "pedała" 15 tysięcy złotych , to za siodełko musi być 20 tysięcy , a już za ramę to trudno sobie wyobrazić. Środowisko homoseksualistów powinno być obciążone dodatkowym podatkiem za brak chęci do łożenia wydatków na wychowanie młodego pokolenia, co jest poważnym obiążeniem dla każdej rodziny. Oni siętylko seksualnie wyżywają , a my się rozmnażamy i dostarczamy im własne dzieci jako materiał dla ich zalotów. To jest tak oczywisty skandal sądowy ,że gdyby w Polsce było prawo precedensowe , to sędziowie by byli bardziej ostrożni w ferowaniu tak pochopnych wyroków.
  • 2009-08-05 21:26 | tao szatanski

psychicznie chora poprawnosc, ile mozna dostac za zwrot: kurwa, prostytutka, zboczencu, idioto? jezeli stane przed sadem za uzycie takiego zwrotu to poprosze o kare smierci z natychmiastowym wykonaniem! przez owa chora poprawnosc w stanach doszlo do takiej paranoi, ze: dasz murzynowi (przepraszam, afroamerykaninowi) w morde - jestes rasista, zydowi - antysemita a jak tobie (bialemu) da w morde murzyn z zydem to dostales w pierdol.
    tao szatanski
  • 2009-08-05 22:16 | jaskier

Sz.P. Podgórska, mam nadzieję zdaje sobie sprawę, że w przeciwieństwie do krajów anglosaskich opieramy się na prawie Rzymskim - tzn. nie istnieje coś takiego jak "wyrok precedensowy".

P.S.Byłby to wstyd gdybym - nigdy nie studiując prawa, mógł przyłapać Panią na tak "szkolnym" błędzie.

Z Poważaniem

Marcin Kęsy
  • 2009-08-05 22:20 | szpilon

jak w XXI wieku można pisać takie bzdury?! ręce opadają gdy się to czyta
  • 2009-08-05 22:38 | mormegil

w takim razie za fraze "cudowne dziecko dwoch pedalow" , powinna byc kara 30 tys zl , a swoja droga to komentator sportowy chyba byl jasnowidzem, przewidujac nowy model rodziny > dwoch tatusiow i dziecko
  • 2009-08-05 22:48 | wikonwi

Szanowna Danko. Kto się seksualnie zadawala to się zadawala i nic pani do tego. W bezdzietnych rodzinach też się zadowalają Jedni i drudzy płacą podatki na pani wykształcenie i naukę samodzielnego myślenia a nietylko powielania sprefabrykowanych opini w pewnym specyficznym Toruńskim sierodowisku.życzę wpeni zadowalania w pani zwązku. Bezdzietne małżenstwa napewno byłyby szcząśliwsze gdyby pani sierodowisko tak histerycznie nie reagowało na sprawy inwitro oby to kalecywo nie dotyczyło tak młodej damy jak pani. Czym większa wżawa waszego sierodowiska tym większy konflikt Wjęcej tolerancji a wtedy nie będzie wyroków sądowych.Histeryczne reagowanie na wystepy pewnych gwiazd muzyki, filmy ,kśążki niczeo nie zmieniają Gwiazda wystąpi pojedze i nic się nie stało nigdy co mogło by wynarodowić to społeczeństwo. Polityka jestdla ludzi naprawdę meslących.
  • 2009-08-06 00:23 | Albert

Re: Po prostu skandal homoseksualny polskiego sądu

Prawo tak długo będzie przestrzegane , aż naród nie zacznie się z tych wyroków śmiać. Określenie "pedał" jest nieporównywalne do określeń poniżających innych ludzi z powodu innego koloru skóry. Tak tu się sugeruje w tej homoseksualnej dyskusji. Koloru skóry się nie wybiera, natomiast wybiera się homoseksualne dewiacje. Jeżeli zacznie się ludzi karać za obelgi rzucane w chwili zdenerwowania , to wpadniemy w taką dowolność oceny sądowej naszych wykroczeń, że ludzie będą szukać sprawiedliwości poza sądem. Homoseksualiści powinni być opodatkowani , ponieważ nie ponoszą kosztów wychowania dzieci, ale jako niedołężni starcy będą się od społeczeństwa domagać opieki nad sobą. Rząd RP musi dbać o równomierne obciążenia wszystkich obywateli. To jest w tej chwili margines społeczny , ale przy takim libertyńskim rządzie ta choroba będzie groźniejsza od świńskiej grypy. Niech środowiska homoseksualne same się obciążą podatkiem na rzecz państwa , aby ponosić takie same wydatki jak te rodziny które wychowują dzieci. Czekamy na taką propozycję legislacyjną z ich strony.
  • 2009-08-06 06:17 | pc

poprawnosc polityczna zrodzila sie miedzy innymi ze wzgledu na takie osoby jak ty, co nie widza nic zlego w publicznym uzywaniu takich slow jak czarnuch i pedal a w stosunku do kobiet majacych wiecej niz jednego partnera kur*wa
  • 2009-08-06 11:20 | sławek m.

Albert, jak większosc zbulwersowanych wyrokiem, nie rozumie o co chodzi. Jak ja go nazwę katolcem, notabene bardzo obraźliwe w ustach protestantów z Ulsteru, to wolno mi czy nie?Osobiście też uważam, że wiele tzw. miejszości jest mocno przewrażliwionych, jak Romowie, geje czy Żydzi (ci to zawsze i o wszystko do każdego nie filosemity). Ale są słowa których nie powinno się używać publicznie. Jak ta pani określa nieheteryków w domu to jej sprawa.W domu może byc rasistką, antysemitką tak jak może puszczaś bąki. W towarzystwie to nie uchodzi. Osobiście jestem niepełnosprawny i często słyszę, że krzywo chodze albo jestem opijany. Od dzieci to jest normalne (nie, kiedy rodzice nie reagują), od dorosłych przykre.
    "Homoseksualiści powinni być opodatkowani , ponieważ nie ponoszą kosztów wychowania dzieci, ale jako
    niedołężni starcy będą się od społeczeństwa domagać opieki nad sobą" Ja jestem heterykiem, ale nie będę mial dzieci, żeby im nie przekazać skłonności do SM. to też powinienem zapłacić wiekszy podatek? Tak ze dwa razy, bo juz wymagam zwiekszonej opieki medycznej. Jak Albert ma samochód to płaci za to ze go ma, nie za to że czegoś nie posiada.
  • 2009-08-06 12:46 | Ada

Przecież w tej sprawie nie tylko o określenie "pedał" chodzi, ale - może przede wszystkim - o wielomiesięczne nękanie przez oskarżoną dwóch mieszkajacych razem mężczyzn. Dowiadujemy się (z informacji prasowych), że zacna ta obywatelka, urządzała im publiczne awantury, nasyłała na nich, używając fałszywych oskarżeń, policję i tym podobną pomysłowość wykazywała.
  • 2009-08-06 15:13 | Albert

Re: Karanie za gadanie - to jest dopiero bzdura

Określenie "pedał" może być uważane za obraźliwe, jeżeli wszyscy obywatele Polski by czuli się obrażeni, gdyby tego określenia użyto w stosunku do nich. Trzeba ogłosić zapis słów niecenzuralnych i obrażliwych, które moga być użyte w stosunku do tych "nadludzi" , łącznie z ich odpowiednikami w innych językach Unii Europejskiej.
    Karanie za gadanie , to jest dopiero bzdura .
    Jeżeli nie ma innej formy agresji to powinno się rezygnować z ingerencji sądu. Jeżeli sądy RP , które nie rozpatrują wielu ważnych spraw z powodu braku "mocy przerobowych" zajmują się tak "subtelnymi" sprawami jak interpretacja określenia "pedał", to można pogratulować ministrowi sprawiedliwości komfortu i dobrego samopoczucia ze spełnianego obowiązku w stosunku do obywateli RP.
  • 2009-08-06 17:02 | l

Danka ,ty sie lepiej nie rozmnazaj a jesli juz musisz to daj dzieci na wychowanie tym pedalom. Zrobia to lepiej od ciebie.

Ciemnota nie do strawienia:(
  • 2009-08-06 17:08 | l

Co innego publikowanie badan naukowych, ktore, na ogol, swiatli ludzie czytuja, a co innego cytowanie zbioru archaicznych opowistek pt "Biblia" (Boze, co ja pisze, babcia by mnie z testamentu skreslila gdyby wiedziala), ktorych przykazan, nawet Welniane Berety nie przestrzegaja.
  • 2009-08-06 17:13 | l

"african-american jest poprawnie politycznie ale wszyscy i tak wiedzą że to jest murzyn."

Tak, WSZYSCY, ktorym wymowienie slowa african-american zajmuje zbyt wiele bajtow w mozgownicy i powoduje "zawieszanie sie".
  • 2009-08-06 17:21 | l

Po komentarzach, krytykujacych werdykt sadu, przykro sobie uswiadomic stan moralny chrzescijanskiego, w 95%. polskiego spoleczenstwa.
    Pan Bog musi bardzo plakac nad swym niewypalem.
  • 2009-08-06 17:42 | azaza

Albert, a czy homoseksualisci, ktorzy maja dzieci. beda zwolnieni z twojego podatku? czy moze w swoim waskotorowym mysleniu nie przyszlo ci przez mysl, ze osoby homoseksualne tez zostaja rodzicami na tym najlepszym z mozliwych swiatow?
  • 2009-08-06 17:48 | aaazz

Szanowny Panie Marcinie:
    precedens
    1. «wydarzenie stanowiące punkt odniesienia i usprawiedliwienia dla podobnych późniejszych wydarzeń»
    2. «orzeczenie sądu, które ma moc wiążącą w odniesieniu do późniejszych orzeczeń w podobnych sprawach»
    za słownikiem jezyka polskiego PWN.
    Mam silne podejrzenie, ze Pani Redaktor uzyla slowa 'precedensowy' w pierwszym z 2 znaczen podanych w slowniku.
    Pozdrawiam
  • 2009-08-06 17:53 | azaza

jpet1 madrze mowisz. :)
  • 2009-08-06 18:32 | under_pressure

wyrok habilitujacy polskie sadownictwo na scenie miedzynarodowej

w koncu mozemy zaczac mowic o nie zawislosci polskich sadow
  • 2009-08-06 19:22 | me

zakladam, ze gejem nie jestes, chyba nie chcesz powiedziec, ze jezeli ktos obcy na ulicy za toba wola co za pedal, to uznalbys to za zart , uwazam, ze okreslenie pedal nie zaleznie od orientacji seksualnej jest obrazliwe dla wiekszosci spoleczenstwa
  • 2009-08-06 19:53 | kosmo

Gdybyś był, załóżmy, łysym impotentem, co czułbyś gdyby jakaś osoba za każdym razem gdziekolwiek byś się na nią natknął, ubliżała ci i wołała "ty łysy impotencie"? Można nielubić homoseksualistów, można śmiać się z ich subkultury opartej na seksie, ale pewne zasady społeczne obowiązują - nie można obrażać i poniżać innych, to nie jest w porządku.
  • 2009-08-06 20:38 | Baku

Bezsensu!, za powiedzenie "pedał" 15 tys. ?, więc jeśli ktoś mnie nazwie pedałem moge mu założyć sprawe , mimo tego, że nie jestem gejem ?
  • 2009-08-06 22:07 | Alaryk

"Boże, gdzieś ty się nie mył. Chodź no tu bracie... Ludzie, zobaczcie, on się nie mył wcale"
    Tym to już sąd nie zawisły RP 3,5 już się nie zajmie, ale w Unii pokażemy, że w Polsce propaguje się tolerancję. Po dobroci, albo siłą.
  • 2009-08-07 09:46 | mm

A moze słowo "pedał" nie jest obraźliwe (ciota jest), jest tylko potocznym, bardzo potocznym określeniem homoseksualisty. Jeżeli wyrok był za nękanie pary, to pewnie jest sprawiedliwy, ale jeżeli tylko za nazwanie homoseksualisty "pedałem" to sie nie zgodzę.
  • 2009-08-07 15:00 | huffy

>szkoda mi ciebie, ciemny polaczku...< - nic dodać jak tylko co tu gadać z takim chamem.