Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

nowy Janosik

(10)
2009-08-10 16:54 | paniCogito
Trafiłam gdzieś na artykuł o nowej wersji Janosika myślałam, że to dopiero jakieś plany kręcenia historii o znanym bohaterze, ale teraz widziałam zwiastun, może mniej będzie romantyzmu niż w tym serialowym.
  • 2009-08-17 13:39 | etyla

Re: nowy Janosik

Tak ,tak juz 4 wrzesnia wchodzi film Agnieszki Holland ,, Janosik prawdziwa historia ,,
    napewno romantyzmu troche bedzie, moze nie tak duzo jak w serialu, ale po screenach z filmu http://images45.fotosik.pl/175/6dcd267e3f508729med.jpg troche milosci bedzie :)
  • 2009-09-02 10:55 | Agnesik

Romantyzm romantyzmem jak jest za dużo to też nie dobrze, Najważniejsza jest dobra akcja, ciekawa historia a tego chyba temu filmowi nie brakuje :). Wierzę w talent Agnieszki Holland , myślę że zapowiada się dobre kino :)
  • 2009-09-02 11:12 | doujinshi

myślę że nowa wersja ma szansę trafić do młodszego pokolenia niz orginalny Janosik byl adresowany. Romantyzm bedzie napewno i trochę pikantniejszy ;) Wywiad z aktorem grającym Janosika http://www.youtube.com/watch?v=6BjyyTr4Ql0
  • 2009-09-03 10:59 | sebek

Pożyjemy, zobaczymy. Ostatnio oglądane pzeze mnie tzw. "prawdziwe historie" nie wzbudziły zachwytu ale może tym razem będzie inaczej. W każdym razie zachwycać uważam że ewentualne zachwyty należą się po obejrzeniu filmu a nie przed, na podstawie jedynie zapowiedzi i screenów.
  • 2009-09-03 20:12 | Apik

Mi się bardzo podobał wywiad z Hollad, gdzie mówi, że serial na którym zostalismy wychowani to tak naprawdę bajka, a ona pokazuje Janosika opartego na przekazach historycznych, warto obejrzec http://www.youtube.com/watch?v=t2xLzmmCQ3k&feature=related . Też mysle, ze film bedzie warty obejrzenia.
  • 2009-09-09 13:31 | edyta

Ocena filmu na podstawie wywiadu z reżyserem - ciekawe podejście. Na razie sebek ma rację, trzeba film obejrzeć żeby wyrobić sobie zdanie, inne metody są śmieszne.
  • 2009-09-23 15:28 | sebek

No i co? Oglądał już ktoś tą "Prawdziwą historię"? Jak tam wrażenia? Dobry film czy dużo dymu bez ognia?
  • 2009-09-24 14:28 | wiki

Nie bardzo rozomię dlaczego romantyzm w poprzednim 'Janosiku' tak przeszkadza. Według mnie jest to całkiem dobry film z akcją, humorem, dobrą grą aktorską. Taki, którego może oglądać widz w różnym wieku i to nie jeden raz. Dziś takich filmów jest jak na lekarstwo, chyba nawet zapomniano jak się je robi. Mamy za to różne 'realistyczne' filmy typu 'Oficer' czy 'Fala zbrodni' w których trup ściele się gęsto, policjanci klaną jak szewcy i łamią prawo, tak że po obejrzeniu takiego filmu, na widok policjanta instynktownie przechodzi się na drugą stronę ulicy. Naturalizm w filmach dziś aż bije w oczy. Nie oglądałam jeszcze nowego 'Janosika' ale z opisywanych reakcji górali którzy ten film widzieli sądze że z prawdziwą historią (która jest nawet w tytule) ma on niewiele wspólnego, tak podobno góral się nie zachowuje (opinie fachowców). Myślę więc że ta nowa wersja Janosika powstała jako sztampa w której bohaterowie klną, piją, gwałcą i w ogóle folgują sobie we wszystkim ale prawdy w nim jest nie więcej niż w wersji starszej.
  • 2009-09-27 10:05 | Mir-ek

No i widziałem ten "warty obejrzenia" film. Nie polecam, Holland skrytykowała Janosika starego że nie taki jak trza ale sama nic lepszego zrobić nie potrafiła. Fakt, bicie, bicie itp. były bardziej realistyczne niż w starej wersji. Nawet pisać nie ma o czym.