Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rosja się biła, ale po której stronie?

(21)
Rosjanie to naród dumny, dlatego przełknięcie gorzkiej prawdy o swojej historii przychodzi im z trudnością
  • 2009-08-24 13:28 | warszawiak

Re: Rosja się biła, ale po której stronie?

Szanowny panie Ostrowski.

Po co pan pisze takie brednie ? Polska Jasnie-Panow Sanacyjna pierwsza zawarla pact z Hitlerem. 26 stycznia 1934 roku ! Polska Jasnie-Pnaow Sanacyjna byla sojusznikiem Hitlera i w tym sojuszy brala udzial w rozbiorze Czechoslowacji. (1938)

Ostatnie publikacje w rosyjskich mediach sa opearte na historycznych faktach. To jest prawda. Link w wikipedii istnieje od czasow jej powstania i poza manipulacja polskich historykow. Jest tam rowniez zdjecie Pilsudskiego z Gebelsem, polecam.

http://en.wikipedia.org/wiki/German%E2%80%93Polish_Non-Aggression_Pact

W tej samej wikipedii istnieja rowniez instrukcje jakie ambasador Polski w Niemczech Lipski otrzymywal od rzadu polskiego. Fanatyczna nienawisc do ZSRR jest oczywista co potwierdza obecne rosyjskie publikacje.

Nalezy skonczyc raz na zawsze z ta obluda klamstwa i falszowania historii.

To polskie post 89 rzady i ich armie oblakanych historykow falszuja historie. Dlaczego to robia ??? Bo na nic innego ich nie stac, bo nie potrafia budowac przyszlosci.
  • 2009-08-24 13:59 | Polak mały

Odezwała się ambasada, sądząc po składni. Lepiej by było, żeby relacje w rosyjskich mediach opierały się po prostu na faktach, zamiast na historycznych faktach...
  • 2009-08-24 14:53 | antioch

w takim razie najpierw sprzymierzyła sie z Rosją - w 1932, poczym przedłużyła pakt w 1934 na 10 lat. Wersja rosyjska jest bardzo sprytna - jedne fakty się podaje innych nie. polecam w wikipedii poczytać o polityce równych odległości, wtedy zrozumie sie o co chodziło w 1934 roku. Poza tym jeżeli Sanacja z Hitlerem by sie sprzymierzyła, to alians z ZSRS nie byłby potrzebny. Sanacyjna Polska to jednak nie ZSRS i koloborować z Niemcami nie miała zamiaru.
  • 2009-08-24 15:08 | MKops

Odezwał się sowietofil. My, w Polsce, mieliśmy panów co się zowie - za to wy, w Rosji, Stalina, Mołotowa i całą resztę tej czerwonej zarazy.
  • 2009-08-24 16:22 | luleń

Te, warszawiak "pakt" pisze się przez "k", nie przez "c". Wracaj sobie mącić na swoich rosyjskojęzycznych stronach. Paka!
  • 2009-08-24 19:23 | WŁADYSŁAW

Problemy z oceną II Wojny światowej z jej rozpoczęciem i zakończeniem ma nie tylko Rosja. Proszę zwrócić uwagę że my Polacy , sami mamy olbrzymie problemy z tą wojną i z naszym w niej udziałem. Ale najpoważniejszy problem jest taki że minęło już ponad 50 lat od zakończenia wojny a my dalej nie potrafimy się przyznać że Polska tę wojnę przegrała. Polska została napadnięta w 1939 roku i wojnę przegrała !
    Wygrała Rosja , wygrała Anglia , i Stany Zjednoczone i nawet Niemcy w jakiś sposób tę wojne wygrały . A my przegraliśmy i zgodnie ze starą prawdą że przegrani nie mają racji , nikt na całym świecie nie zwróci uwagi na nasze protesty czy rządania aby historiyczna prawda była uznawana przez Rosję. Polska powinna oczywiście protestować i mówić że Rosja razem z Niemcami napadła na Polskę w 1939 ale nasz głos nie zostanie usłyszany np. w Wielkiej Brytani i Francji , im jest to nie na rękę bo musieliby przyznać że nie udzielili Polsce pomocy do której zobowiązywały ich podpisane traktaty.
    Prawda jest niepopularna a dobre stosunki z Rosją więcej dla zachodniej europy znaczą niż nasze protesty. Unie Europejska nie wiele tu zmieni bo ona powstała dla dobra Zachodniej Europy a Polska ma dostarczać siłę roboczą i siedzieć cicho!
    Niestety prawda jest bolesna.
  • 2009-08-24 20:55 | gliwer

ładnie brzmi, ale śmierdzi...
    układ o nieagresji z Niemcami z 1934 roku nie był doposażony w mapę dzielącą Rosję (o Litwie, Łotwie i Estonii nie wspomnę) na strefę wpływów niemieckich i polskich... acz to też niepodległe kraje) pomiędzy Polskę a Niemcy.... był zwyczajnym układem o nieagresji, jak podobny zawarty przez II RP z ZSRR z 1932 roku (też bez map poglądowych podziału Niemiec na polską i rosyjską strefę wpływów)..
    Pakt Ribbentrop-Mołotow nie ma żadnego adekwatnego odnośnika w historii Europy XX wieku, nawet układ monachijski nie przewidywał likwidacjiCzechosłowacji, ale oddanie Sudetów czeskich Niemcom. Jak naiwność Zachodu wykorzystali Niemcy ( a Polacy też przy okazji naiwnie wygrzebywali kasztany z ognia), czas pokazał... Ale myśmy przynajmniej od dawna mówili, że wejście do Zaolzia było politycznym błędem....
    Ale nasza głupota, choćby największa, nie tłumaczy wspomnianego wyżej paktu...
    Niemcy to już przyznali, ale im łatwiej... Rosjanie są w innej sytuacji... Pakt bowiem nie obejmował tylko Polski... Dodatkowo, polski rząd w dniu 17.09.1939 roku w obliczu wejścia wojsk radzieckich nie wydał żadnego rozkazu nakazującego walkę z Rosjanami... A mimo to, władze ówczesnego ZSRR potraktowały Polaków jak zło najgorsze... zsyłkami i morderstwami.... Tu jest zagwozdka dla dzisiejszych władz Rosji... Ot...
  • 2009-08-24 20:55 | podatnik

No dobrze, ale w Polsce daje się zauważyć silna, co ja piszę "silna", obłąkana nienawiść do Rosji! Fałszujemy historię na potęgę, wymyślamy zarzuty, następne miliony "ofiar stalinizmu" niemal co chwila, a pan pisze o "bardzo niesprawiedliwych słowach"? Przewrotnie dla Pana, okres PRLu był jedynym okresem w ciągu ostatnich czterystu lat, kiedy Polska się cywilizowała. Jedynym okresem progresu. Obecny "powrót do sarmacji" tym jaśniej pokazuje ten fakt.
  • 2009-08-24 21:31 | wikonwi

Szanowni państwo tylko spokojne. Komuś po stronie rosyjskiej bardzo zależy na tym aby sprowokować stronę Polską do ostrych reakcji w celu dalszego pogorszenia naszych stosunków i zrzucenia winy na Polaków .Ta prowokacja ma na celu umniejszenie wizyty w Putina w Polsce i przyczynek do niezawarcia jakichkolwiek porozumień. Jest to też retoryka w cieniu Kaczyńskiego w Gruzji.>my przyjechaliśmy tu walczyć< i czego państwo się spodziewają,łagodności z strony rosyjskiej .Po Kaczyńskich długie lata trzeba będzie pracować od zera ,chcąc poprawności w wzajemnych stosunkach.
  • 2009-08-24 21:47 | parker

Czemu dzisiejsza Rosja Miedwiediewa i Putina uważa, że musi brać w obronę Stalina? Przecież nie czuje się chyba jego spadkobiercą?
    Moim zdaniem czuje się.
    Czuje się spadkobiercą całej tradycji imperialnej Rosji której stalinizm był częścią najbardziej bliską współczesnym obywatelom.Dał im poczucie mocarstwowości.
  • 2009-08-24 22:38 | MKops

Nie jestem obłąkany, nie "nienawidzę" Rosji. Rosja putinowska zrobiła wiele, bym nie pałał do niej sympatią. Choćby właśnie na polu fałszowania historii, w czym rosyjskie władze osiągnęły mistrzostwo.
    Zresztą Polak z Rosjaninem nigdy nie znajdą wspólnego języka. Może to i dobrze. Nie mam zbytniej ochoty się z nimi bratać. Najwidoczniej nie mamy wyboru i musimy utrzymywać z tymi KGBowcami względnie poprawne stosunki. Ale na ich wersję historii zgody nie ma i nie będzie.
  • 2009-08-25 00:16 | George

Tez uwazam ze nieodpowiedzialna dzialalnosc Polskiego Prazydenta w czasie wojny gruzinskiej jest glowna przyczyna takiego jak obecnie nastawienia wladcow Rosji falszujacych ich wlasna historie i stawiania zarzutow innym o falszowaniu tejze, jest o typowa przebieglosc azjatow, ten artykul p.Chlebnikowa wiosny nie czyni, i tyle
  • 2009-08-25 07:53 | mmmmmm

Wikipedia jest stekiem bzdur w której byle kto może sobie napisać byle co.
    Opieranie się na niej w dyskusji historycznej świadczy o "głąbi" wiedzy dyskutanta.
  • 2009-08-25 18:51 | inex

Do poziomu zera to doprowadzil Polskę Tusk, a twarda postawa Kaczyńskiego wobec
    Rosji to najlepszy sposób prowadzenia polityki. W Rosji rozumieją tylko język siły
    i tak trzeba z nimi rozmawiać. Rosja to nie jest normalny kraj, z którym mozna prowadzić
    negocjacje, zawierać korzystne dla obu stron porozumienia.
  • 2009-08-26 07:37 | anna12

Po ponad trzech latach pobytu w Oswiecimiu moja mama zostala wyzwolona przez Rosjan.Gdyby nie ten fakt,prawdopodobnie nie przezylaby dluzej tej gehenny.To byl ostatni moment.Gdyby nie Rosjanie umarlaby z wycienczenia -wazyla 34 kg.Gdyby nie Rosjanie-mnie nie byloby na swiecie.Nie obchodza mnie klotnie historykow-politykow.Jestem cholerna egoistka,bo udzial Rosjan w wojnie widze przez swoj pryzmat .Mama wrocila zza swiatow do rodziny/troje malych dzieci/,dlatego bez wzgledu na zawirowania polityczne jestem wdzieczna,ze Polske wyzwolili Rosjanie.Poprostu nie potrafie inaczej.
  • 2009-08-26 22:01 | momo

Panowie "sowietofile " i "sowietożercy " . Spokojnie . Pakt Polska - Niemcy z 34r. nie miał ZADNEJ dodatkowej klauzuli o rozborze kogokolwiek . Faktem jest oczywistym , że Niemiec wszyscy PANICZNIE się wtedy bali w Europie . Państwa zachodnie , w sposób oczywisty , starały się skierować Niemcy na wschód ! Temu nawet idiota nie zaprzeczy . Idiota też jednak może stwierdzić , jak nasi "patrioci " , że podpisany 23 sierpnia 1939 r. pakt Niemcy - ZSRR był jakimkowliwek powodem do II WŚ !!! A tak twierdzą idioci - "patrioci " . Machna hitlerowska już ruszyła , tysiące ludzi i sprzętu czekały ! Rosja obecna broni się często żle , dlatego , że próbuje się ich zrównać z Niemcami jako agresorów ! A to już zasadnicze fałszerstwo ! ZSRR w makroskali powtórzył naszą aneksję Zaolzia . W polityce nie ma sentymentów ! Sprawą dodatkową jest zidocenie londyńczyków . Proszę zauważyć że wczoraj IPN stwierdził ,że ofiar stalinizmu był coś ze 130 tys. !!! Tymczasem londyńscy zawsze ględzili o milionach !?!? Sami nasi nowi "przyjaciele " - Ukraińcy , rąbneli nas znacznie więcej i to z niskich pobudek . To samo autorzy Powst. W-skiego ! Ze 200 tys. i całe miasto i to za bezdurno ! "Ruscy " mają prawo być wściekli , zostawili tu 600 tys. zabitych , NIKT INNY nie miał na to ochoty ! Różnica jest taka , panowie patrioci , że to dzięki Stalinowi i "Sowietom " niejaki Karol Wojtyła nie umarł w kamieniołomach , a zrobił śwatową karierę i papieżem został !!! Jest to najbardziej wymowny symbol jak dalece polskie chciejstwo jest nędzne wobec FAKTÓW ! pzdr.
  • 2009-08-27 05:10 | rs_

Rosja się biła, ale po której stronie?

Pytanie będące tematem tego artykułu świadczy dość dowodnie o sposobie myślenia autora, a szerzej może nawet nacji, z której pochodzi i jej kompleksach. Otóż odpowiedź jest prosta - Rosja biła się po swojej stronie. To Polska skazana jest na stawanie po czyjejś stronie, nie po własnej.
  • 2009-08-31 19:45 | Werbalista

Jakby to nie bylo, dla mnie komentarz Pani Anny jest najbardziej przekonywujacy i logiczny. Ja tez jestem cholernym egoista, a moj dziadek zginal w Oswiecimiu, nie doczekal wyzwolenia. Mysle, ze gdyby mial wybor, to nie robiloby mu to zadnej roznicy, kto go wyzwolil. Rosjanie - choc zrobili wiele krzywd Polakom - sa odpowiedzialni za wyzwolenie Polski spod hitlerowskiego jarzma. Jakby nie patrzec na bilans krzywd, to wlasnie Niemcy byli odpowiedzialni za najwiecej morderstw ludnosci i jencow wojennych. Nawet biorac pod uwage Katyn, to nic w porownaniu z obozami smierci (nie umniejszajac tu znaczenia i powagi zamordowanych w Katyniu).
    Ale zaden kraj nie jest nigdy bez winy. Zaden! Dlatego, co tu mowic o tej historii. Sam zajmuje sie tym amatorsko i trudno wyciagnac jednoznaczne wnioski, nawet majac wszystkie fakty. W Ameryce, europejski front jest o wiele mniej wazny niz walki na Bliskim Wschodzie. Front afrykanski praktycznie nie istnieje.
    Wiec jak mozna mowic o "obiektywnym" traktowaniu historii wojny?
  • 2009-09-01 16:28 | Joko

Panie M. Ostrowski! Dzisiaj w TVP Info, komentując wypowiedzi premiera Putina, powiedział pan, że "...część ludzi w Rosji nadal pozostaje w Azji..." Zrozumiałem, iż uważa pan Azję za region drugiego gatunku, a mieszkańców tego regionu - za ludzi drugiego gatunku! Ja jestem Japończykiem od 20 lat mieszkającym w Polsce. Czy pan mnie też uważa za człowieka drugiego gatunku? Panie Ostrowski, ja rozumiem, iż narodowość,do której pan należy, uważa się za "naród wybrany". Ale chcę panu przypomnieć, iż jest pan w Polsce, a nie w Izraelu!!! I tutaj za takie wypowiedzi, obrażające godność jakiejkolwiek narodowości, można pana pociągnąć do odpowiedzialności! pamięta pan o tym zawsze, gdyż TVP Info ma bardzo dużo widzów!
  • 2011-10-17 21:42 | ultimus

Re:Rosja się biła, ale po której stronie?

Ruski ma racje!
  • 2011-10-17 21:44 | ultimus

Re:Rosja się biła, ale po której stronie?

Ruski ma racje!