Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wypadek na Air Show

(7)
Nieważne teraz, co było przyczyną tragedii podczas radomskich pokazów. Nie żyje dwóch pilotów, a gdzieniegdzie pojawiają się głosy, by zrezygnować z imprezy.
  • 2009-08-31 21:00 | msvip

Re: Wypadek na Air Show

Szanowny Panie ,
    jeśli dobrze zrozumiałem , to jest Pan w posiadaniu tajnego raportu komisji powołanej d/s zbadania przyczyn obydwu wypadków z którego wynika , że zawiniła lokalizacja pokazów -gdyby odbywały się w Poznaniu lub w Warszawie to prawdopodobieństwo wypadku wyniosłoby zero.
    Zaczyna Pan od logiki a kończy na przesądach .
    Od dziennikarza oczekiwałbym więcej , chyba , że ten komentarz to nie przypadek .....
  • 2009-09-01 03:59 | Mirko

Na igrzyskach czasem urwie sie trzonek topora i poleci w tlum widzow. Czasem ranny i rozjuszony lew przeskoczy parkan i zanim potwora ukatrupia - potwor ukatrupi widzow.

Umowmy sie ze, te pokazy sa po to zeby pokazac magie techniki - czesto wojskowej - wspartej poteznymi pieniedzmi. To nie sa zawody w rzucie pileczka do kosza w parku. Su 27 nie sluzy do zapylania pszczolek. Sluzy do gier wojennych i wojen. I takie sa i zawsze beda skutki tych atrakcji.
  • 2009-09-02 10:32 | mario310372

"Nie żyje dwóch pilotów, a gdzieniegdzie pojawiają się głosy, by zrezygnować z imprezy."
    Popieram szczerze rezygnację z tego typu imprez . Nie ważne jest dla mnie dochodzenie i spekulacje na temat przyczyny . Prosze Państwa tam zginęli Ludzie !!! Ludzkie życie jest największym priorytetem wartością , która powinna wygrać z ludzką rządzą igrzysk . Piloci się dla nas zabijąją na kolejnych imprezach a tych katastrof jest bardzo dużo , zdrowy rozsądek nawet podpowiada , że już dość tego . Dla mnie to będzie niezapomniane przeżycie tak przykre i wierzę , że dla wielu innych również . Popieram ideę rezygnacji z AIR SHOW .
  • 2009-09-03 13:52 | art

To dlaczego mario byłeś/byłaś na tej imprezie, jeśli mówisz o rezygnacji z tego typu pokazów bez żadnego logicznego, czymkolwiek podpartego uzasadnienia? Bo dla mnie porównywanie do igrzysk jest po prostu bzdurne. Codziennie na drogach ginie kilkadziesiąt ludzi i jakoś nikt na to nie zwraca uwagi. Przerażają Cie samoloty to nie wybieraj sie więcej na takie "imprezy".
  • 2009-09-03 21:49 | DarekN

To bardzo smutne, że zginęło dwóch pilotów. Zapewne to że zginęli nie jest winą organizatorów. Jednak AIR SHOW jako impreza nie powinna w mojej opinii już się nigdy odbyć.
    Organizacja tej imprezy już dawno przerosła umiejętności organizatorów. Brak informacji dla przyjeżdżających samochodami który parking jest wolny, wożenie ludzi z parkingu na lotnisko autobusem 11 po całym Radomiu, przebijającym się pomiędzy samochodami, których kierowcy nie dowiedzieli się, że bliższe parkingi są już pełne. Autobusy mijające o centymetry ludzi przeciskających się przez przejścia dla pieszych przed lotniskiem, bo nie ma na nich żadnego policjanta, albo choćby harcerza z gwizdkiem.
    To, że pod kołami samochodów nie zginęło jeszcze 10 osób jest cudem i nie ma żadnej gwarancji, że cud ten będzie trwał jeszcze w trakcie kolejnego AIR SHOW.
    Rozumiem, że trudno jest zorganizować dojazd i odjazd 100,000 osób, ale jakoś w Gdańsku przy okazji koncertu Jarre'a i Warszawie przy koncercie Madonny udało się to organizatorom.
  • 2009-09-04 14:30 | Blox

Taaa pokazy w poznaniu i 2 godzinne okno na pokazy w powietrzu:P W warszawie może na bemowie aby samoloty po kolei wbijały się w bloki.
  • 2009-09-05 13:37 | Jocu

Co do korków, braku parkingów i kolejek przy kasach odpowiedź jest prosta - ludzie sami sobie są winni - przyjeżdzają na pokazy o godz. 13.00 - 14.00. Ja na lotnisku byłem o 9.00 ( a miałem 200 km dojazdu do Radomia ). Zero kolejek przy kasach, zero kłopotu z parkingiem. Po prostu kłania się lepsze planowanie na przyszlość i odrobina zdrowego rozsądku.
    Co do rezygnacji z Air Show. Taka impreza jest potrzebna. Spytajcie sami pilotów czy chcą występowac na pokazach. Czy godzą się na ryzyko? Na pewno będą chcieli. 120 tysięcy ludzi w niedzielę na lotnisku potwierdzają, że taka impreza to coś wspaniałego, przyciągającego wielu entuzjastów. Problem to względy bezpieczeństwa. W Radomiu ta kwestia jest dobrze rozwiązana: dwa wypadki i na ziemi nikt nie ucierpiał. Na praktycznie każdych większych pokazach lotniczych, np. RIAT, le Bourget, MAKS itp. doszło kiedyś do poważnego wypadku i nikt nie myśli o odwoływaniu takich imprez. U nas też Air Show powinno zostać. Czekamy z niecierpliwością do edycji 2011!!!