Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przerwana pętla

(45)
Dzisiaj już mało kto zmartwychwstaje. Markowi Dyjakowi się udało.
  • 2009-09-02 11:07 | Agatta

Re: Przerwana pętla

Dziękuję Pani Joannie za świetny (jak zwykle) tekst. Panu Bogu – za drugie życie Marka. Markowi – za głos, który mnie budzi do życia.
  • 2009-09-02 20:19 | pios

Pogody Ducha Panie Marku!
  • 2009-09-02 21:43 | Loony

Świetny artykuł.
    A Dyjakowi tylko życzyć, żeby był, pozostał tym Dyjakiem.
  • 2009-09-03 00:34 | bogumil

Po przesłuchaniu kilku utworów Marka Dyjaka nie pozostaje mi nic innego jak podziękować autorce artykułu za przedstawienie postaci tak świetnego muzyka. Tym bardziej, że jego muzyka nabiera też innego (bogatszego) znaczenia po przeczytaniu tekstu. Rzadko zdarza mi się tak za jednym razem "pochłonąć"tyle utworów jednego artysty naraz! A jeśli chodzi o Dyjaka, to nie mogę się wprost oderwać! Muzyka po prostu świetna! A cała tę muzyczną ucztę zawdzięczam jednemu przeczytanemu artykułowi - wcześniej nazwisko Dyjaka, jak i jego muzyka były mi zupełnie nieznane.
    Zresztą bardzo ciekawym rozwiązaniem wydaje mi możliwość odsłuchania kilku utworów podczas czytania.
  • 2009-09-03 08:51 | ted

Dzięki za ten tekst! Pozdrawiam autorkę i Marka Dyjaka:)
  • 2009-09-03 12:34 | tutifruti4

Dlaczego takiej muzyki nie puszcza się w polskim radiu?
    Ciągle słucham banalną sieczkę.
    Muzyka M. Dyjaka jest autentyczna, On śpiewa to, co naprawde czuje.
  • 2009-09-03 13:03 | Dukemark

Słyszana po tysiąckroć "Ta ostatnia niedziela" w interpretacji Dyjaka - powala! Nie dziwię się, że te baby tak garnęły się do niego. Ale dopiero teraz będą za nim szaleć! Przewiduję otóż wielki boom na Marka Dyjaka, w czym "Polityka" i autorka tekstu będą mieć taki udział jak Nina Terentiew w odkryciu "Ich Troje".
  • 2009-09-03 23:06 | krakwaw

Ten gość i przekaz tych piosenek jest tak autentyczny, że aż dreszcz przechodzi jak się go słucha. Sam miewałem problemy z alkoholem więc go podziwiam że wyszedł z takiego bagna.
  • 2009-09-04 18:00 | hagar

Szanowni Państwo,
    proponowałbym potraktować temat bez przesadnej egzaltacji. Oczywiście, godna podziwu jest determinacja gościa do wyjścia z nałogu, jednak umiejętności muzyczne to całkiem inna historia. Pewnie, fakt, że zasadniczo nie fałszuje, czyni go mistrzem dla większości Polaków, ale podobną barwę głosu i siłę wyrazu można bez problemu znaleźć na większości melin czy innych miejsc spotkań ludzi o zbliżonym życiorysie. Kobietom się podoba, ale wiele kobiet ma (udowodnioną przez psychologów) słabość do ludzi z marginesu, bezpośrednich do brutalności. Czylli - szcun, ale znaj proporcjum.
  • 2009-09-04 20:37 | AniaZ

Świetny artykuł, niedawno przez przypadek natchnełam się na muzykę Dyjaka i byłam pod wielkim wrażeneim. A ostatnio dowiedziałam się, że 12 września gra w Lublinie i chętnie się wybiorę:)
    Gdybyście chcieli się też wybrać to daje link o koncercie:http://www.teatrandersena.pl/aktualnosci.php?op=sk&pid=278
  • 2009-09-05 01:54 | YB3000

Przerwana pętla

Wreszcie napisali o DYJAKU !!! To chyba najlepiej strzezony sekret muzyczny w Polsce. Mam nadzieje ze moja kochana Trojka, a za nia inne stacje odkryja talent Marka i sie troche podziela z ludzmi. Ten facet wali miesem po oczach, kroi swoje serce na pol w kazdej piosence, jego autentyzm jest powalajacy. Przy nim Hip hop zaczyna nagle wygladac jak plasy w przedszkolu. Marku trzymaj sie na trasie koncertowej ... przede wszystkim ... Red Bulla i kawy .... i nie daj sie juz nigdy kolorowym diablom. Ave!
  • 2009-09-05 09:49 | kriss

Marcin Meller zapowiedział,że koncert Dyjaka odbędzie się w Krakowie, 17 września?

Gdzie? Proszę o odpowiedź.....Pytam też o CD Dyjaka, czy coś się ukazało?
  • 2009-09-05 11:34 | BożenaB.

Marku, szczerze gratuluję. Było mi żal, że Twój Boży Dar gdzieś zatraca się w alkoholowym szaleństwie. Skoro nie pijesz, to jesteś herosem. Pozdrowienia dla Oli. Twój Anioł, jak słyszę, znowu nad Tobą czuwa.
  • 2009-09-05 13:41 | maximus

Życzę Markowi dużo szczęścia,i radości z tego co robi.A co do naszych radiowców...to wolą puszczać na okrągło sieczkę typu umfa,umfa,lub z głupimi tekstami badziewie którego nie da się słuchać.
  • 2009-09-05 20:20 | UB42

Co do plyty, to lada moment ma sie ukazac nowiutka 'Dyjak jeszcze raz' ... Nie moge sie doczekac....
  • 2009-09-05 21:25 | mistrzoo

Stary trzymam kciuki, jestem uczuciowo i mentalnie związany z twoimi kawałkami i tak juz pozostanie.
    Pierwszy raz słyszałem Cie w Piotrkowie byłem u Ciebiena chacie z Sidorem i od tamtej pory jesteś dla mnie wielki.
    mam twoje płyty i uwielbiam kawałek "Po tamtej stronie dnia"

Trzymaj się i pozdro.
  • 2009-09-05 22:45 | DD

Bardzo przeciętny piosenkarz, na poziomie powiatowym, niesety. Próba zrobienia z niego barda raczej się nie uda.
  • 2009-09-05 22:53 | killer_queen

Nie chcę być tak nieprzyjemny jak przedmówca, ale niestety również daleko mi do zachwytu nad śpiewem Marka Dyjaka. Szczególnie na żywo. Ma alkoholową autentyczność a'la Himilsbach i bardzo skromne umiejętności. Nagranie studyjne o wiele ciekawsze, przez to mam nadzieję, że poza youtubem można znaleźć wiele znacznie ciekawszych nagrań tego artysty.
    Tak czy inaczej - historia krzepiąca.
  • 2009-09-06 12:29 | martyna

Trzymaj się Marku!
    Trzymam kciuki za Ciebie.
    koleżanka ze Świdnika.
  • 2009-09-06 19:01 | Ula

Powodzenia Marku uwielbiam Cie od pierwszego razu gdy usłyszałam Cie na jakims koncercie na starowce w Lublinie wiele lat temu i zawsze sie dziwiłam dlaczego tak mało Ciebie w mediach jak mozna byc obojetnym na Twoj talet i tyle lat o Tobie nie mowic az wczoraj dostałam szoku jak wspomniał o Tobie Marcin M. w tv .Pamietaj ze fani Cie kochaja i trzymaja za Ciebie kciuki . Oddana fanka z Lublina
  • 2009-09-07 00:42 | Grg

W związku z tym, że przed ukazaniem się artykułu w "Polityce" było sporo komentarzy na temat Marka Dyjaka, który zakończył działalność artystyczną i nie tylko, uspokajam wszystkich "niecierpliwych" że Marek ma się świetnie, niebawem będzie jego nowa płyta i sporo koncertów. Tak się składa że jestem księdzem katolickim i Marek mieszka blisko parafii w której posługuję, spotykamy się często, rozmawiamy, wymieniamy poglądy. To świetny artysta i bardzo wrażliwy człowiek. Ci którzy go znają dłużej pewnie więcej o nim mogliby powiedzieć dobrego. Ja skomentuje to w ten sposób - Markowi ten artykuł się należał i cieszę się że poznałem kogoś nieprzeciętnego.
  • 2009-09-07 02:59 | ewa1

super facio
    moze zaczna go w koncu dawac w jakims radio
    byłaby nareszcie przerwa w częstej bylejakosci
    jak ktos nizej napisal
    az dziwne, ze trojka go jeszcze nie wylowila
  • 2009-09-07 20:25 | Adam 11111111

Strasznie dziwna sprawa... artysta w/g mnie przęciętny - zarówno jesli chodzi o głos jak i ekspresje Jednak farciarz jakich mało .... szczęście troche zezowate ale jednak niezwykłe.
  • 2009-09-07 23:41 | W. Naja

Marku! 3m się!
    Naje
  • 2009-09-08 12:31 | dD

Bóg to jednak fajny gość :)
  • 2009-09-08 14:20 | aga

O Krakowie nie wiem, ale wiem że w sobotę 12 września bedzie w Lublinie w Teatrze Andersena na Starym Mieście. Miły powrót w rodzinne strony.
  • 2009-09-08 22:14 | lewucha

pamiętam jak w Józefowie na EKO festiwalu stawiał pierwsze kroki.
    Wielki szacunek dla niego i żony:)
    pozdrawiam:)
  • 2009-09-10 15:31 | Wróbel

[cytat]
    Dlaczego takiej muzyki nie puszcza się w polskim radiu?
    [/cytat]
    Puszcza się, puszcza... Np. w Radiu Lublin - ostatnio w miniony wtorek, w INNYCH BRZMIENIACH (godz. 19:10 - 21:00) a najbliżej jutro (piątek, ok. 13:45). Do (mam nadzieję) usłyszenia!
  • 2009-09-13 14:58 | szyyym

bywało się na EKO w Józefowie,szkoda ,że mi umknął.:P ALE TERAZ RZĄDZISZ MAREK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 2009-09-14 09:15 | niby nikt

Sobotni koncert Marka w Lublinie byl bardzo wyjatkowy, taki osobisty i jeszcze do dzis mam dreszcze. Dziekuje Ci Marku. Nawet nie zdajesz sobie sprawy dla ilu calkiem obcych ci ludzi jestes wazny. Bardzo wazny. Trzymaj sie stary :)
  • 2009-09-14 21:52 | Ag.

a propos koncertu w krakowie, rzecz będzie się działa w dworku czeczów dn. 17.09 o 19. Dworek Czeczow, ul Popieluszki 36, tj jest na starym biezanowie :))
  • 2009-09-14 23:20 | zamiejscowa

"Miejscowy poeta i kompozytor", o Janie Kondraku? Wcale nie jest "miejscowy", jest znakomitym poetą, kompozytorem i wykonawcą!
  • 2009-09-14 23:24 | zamiejscowa

dzięki - to jest właśnie to, co myślę
  • 2009-09-14 23:31 | pios

szanowny Panie Hagar
    widocznie bywałem na innych melinach niż Pan- bo nie dane mi było znaleźć podobnej barwy głosu i siły wyrazu (do Pana Dyjaka).A tak z ciekawości kto to są wg Pana ludzie z marginesu?
  • 2009-09-14 23:40 | R1

No właśnie. Ale może ... jednego Himilsbacha mieliśmy, był pierwszy, jedyny i niepowtarzalny. Potrzebni nam kolejni? KIedy czytam, ilu to ludzi "przechodzi dreszcz", to mnie pusty śmiech ogarnia. Nie przesadzajcie, proszę.
    Swoją drogą, dziwię się Polityce, że co i rusz gloryfikuje coś, hm... nie wiem, czy zasługującego na rozgłos. Np. tzw. Marię Awarię, też - cytując Uczestnika forum DD - "na poziomie powiatowym".
  • 2009-09-15 16:03 | dyjak-kiryla

czapki z głów wieśniaki ! ale jestem z Ciebie dumna!
  • 2009-09-16 23:55 | andy

Nieco przereklamowany ten sznapsbaryton. Jeden mój wujo podobnie śpiewa :) Ale może być - i tak lepsze niż jakieś badziewne "rmffmnajlepszamuzyka".
  • 2009-09-17 03:51 | elsby

kolejny malowniczy kabotyn

nie wiem jak spiewa.ale mało mnie obchodzi,że rzyga , ma pod górkę i ma za niskie IQ,,żeby się socjalizowac
  • 2009-09-19 23:04 | hagar

Szanowny pios,

meliny wszędzie podobne, ale widać na moich lepsze imprezy były.
    Margines? Oto cytat, jeśli brakuje rozeznania w świecie:

Marginalizacja - wykluczenie z udziału w życiu społecznym jednostek, grup społecznych lub w ujęciu globalnym społeczeństw w stosunku do ich otoczenia społecznego. Wykluczenie społeczne może odnosić się do procesu wykluczania jednostek i grup albo do stanu wykluczenia.

W przypadku wykluczania społecznego jednostek czynnikami mającymi na to największy wpływ jest bezrobocie i bieda. Jeżeli dochodzi do koncentracji tego typu ludności w przestrzeni geograficznej, wówczas pojawiać się może specyficzna subkultura ubóstwa oraz wytwarzać się podklasa (underclass), w której wzory zachowań i systemy wartości często podlegają dziedziczeniu w następnych pokoleniach. Pod wpływem marginalizacji na obszarach miejskich możliwe jest wytwarzanie się gett.

mrgines, czyli
    bandziorka, złodziejka, menelstwo i penerstwo, dresiarstwo i zwykłe buractwo.
    Wybierz się łaskawie na Stalową w Warszawie, wytłumaczą Ci.
    Pozdrawiam
  • 2009-09-25 09:46 | ppage

zapraszam na strone www.dyjak.rox.pl
  • 2009-10-03 13:12 | thiefunny

a co Cie obchodzi?
  • 2009-10-06 21:13 | siwy

Z tym "wybacz" to raczej spora kolejka. Uwierzę, jak i mnie to spotka. Obym nie miał racji.
  • 2009-12-05 23:35 | ktosiek

Re:Przerwana pętla

A MY ZE DWA LATA TEMU Z JESZCZE JEDNYM SERDECZNYM KUMPLEM I Z MARECZKIEM (W STAWIGUDZIE U CEZAREGO G.)DOTRWALIŚMY DO RANA.TO SIĘ NAZYWA REKORD !!!!!!!
  • 2012-01-30 15:59 | Łukasz

halo halo
    coś się tu nie zgada.jeśli pogotowie stwierdziło zgon to Marek nie mógł się ocknąć w karetce bo karetka umarlaka nie zabiera, tylko przysyłają karawan, prokuratora, jeśli jest to śmierć samobójcza itd.
    czy ktoś tu nie próbuje pisać barwnej legendy jeszcze za życia artysty?
  • 2012-05-31 11:43 | a .

marku drogi . ostatni raz widzieliśmy się w lublinie chyba w 94 w jazzpizzy i jedliśmy groszek z puszki . dobrze się stało że udaje Ci się nie pić . mi też się udaje . oby jak najdłużej .