Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zabawa z policją

(42)
Po naszym artykule „Policyjne Związki' („P' - nr 36/09) wybuchła burza, nawet PiS zorganizowało konferencję prasową, na której domagało się wyjaśnienia, kto odpowiada za wspólne biesiadowanie generałów policji i biznesmenów. Z próbami politycznego wykorzystania opisanego przez nas skandalu, nie mamy nic wspólnego.
  • 2009-09-03 18:28 | goral

Re: Zabawa z policją

Nie wiedziałem, że Zapora w Niedzicy jest w Zakopanem
  • 2009-09-03 18:52 | Dolnoślązak

Ręce opadają. Wygląda na to, że nasze państwo, to jedno wielkie zbiorowisko struktur mafijnych, mających oparcie w instytucjach tego państwa.
  • 2009-09-03 19:51 | tomidomi

Wedug mnie to zdjecie na zaporze w Solinie w nie w Zakopanym, ale klocil sie nie bede - wladza ma zawsze racje
  • 2009-09-03 20:42 | ewita

Co oni ci komendanci zrobili z polska Policją. Teraz według autorów artykułu kombinują jak sie usprawiedliwić, szukaja lewych rachunków. KGP i KSP chyba pomyliły swoje zadania.To jest kolejne przestepstwo. Oni powinni takich kombinatorów katrać a oni ich uczą jak należy oszukiwać. Co na to Minister Schetyna bo zapowiadał odkolesiownie Policji a doprowadził kolesiostwo w Policji do szczytu. Jak im nie wstyd , honor Policjanta. Jaki to przykład dla szeregowego Policjanta ?
  • 2009-09-03 21:05 | glina

Bzdurnie się tłumaczą.policjanci którzy pilnowali to policjanci służby ponadnormatywnej z KRPIV, oraz z gabinetu KSP.Owsik rozdaje karty...a szczególnie w KRPIV.(WOLA)
  • 2009-09-03 21:18 | BAMBO

Zapytajcie kto zapłacił za imprezę we Wrocławiu na odejście gen.Matejuka.
  • 2009-09-03 21:50 | Adam Jönköpin

W.Kosowska tam nie ma kas fiskalnych

Kazdy kto handlowal wie ze tam tylko gotowka i nikt nie otrzymal paragonu fiskalnego.Pytanie na fakture? To cena wystawiona +22vat.Normaniebez podatku. Przekret na miljardy nie miljony.Panstwo prawa?Kpina nie prawo.
  • 2009-09-04 04:34 | swojak

Jestem spoza KSP, ale faktycznie jako funkcjusz KGP dużo słyszałem o koneksjach Pana Owsika i o tym, że wszystko może w KSP.
  • 2009-09-04 07:51 | naive

A dlaczego nie zwraca sie uwagi na oczywista oczywistośc - ucztowanie na czyjs koszt / jakicgs firm/ jest naduzyciem i czynem co najmniej nie etycznym. Kiedyś to sie okreslało piciem " na krzywy ryj". I dotyczy to wszystkich, bo nawet chyba Rapacki wie, że w budżecie policji na to pien iędzy nie ma a jego podwladnych na takie luksusy z prywatnej kieszeni nie za bardzo stać. Nie ma więc potrzeby szukac jakiegos drugiego dna, sprawa sama w sobie jest skandaliczna a słynne wieśmaki to nie znacvzący drobiazg.
  • 2009-09-04 09:22 | ala

Zapytajcie przy okazji, kto spnsorował imprezę na odejście z KWP Białystok obecnego komendanta KSP.
  • 2009-09-04 09:47 | wiehu

I co teraz się boicie ze ktoś wykorzystał tą informacje Politycznie atakując partie kturą wspieracie !!

nie wiem po co się tłumaczycie ....

Czy to znaczy ze się przyznajeiecie do błędu i już więcej takich artykułów nie będzie ??

Kto wogule wpadł na ten pomysł z przeprosinami , pewnie sam chodzi na bankiety z Politykami !!!

TO SKANDAL!!

: -)

Tłumaczą się phii....
    leszcze
  • 2009-09-04 10:24 | koziorożec

Ktoś ewidentnie próbuje zdyskredytować któregoś z Komendantów, tylko którego???
  • 2009-09-04 10:32 | młody

Ciekawe jakie mają znajomości w Policji Panowie dziennikarze, skoro maja takie informacje?Może tym ktoś powinien się zająć ....Za darmo maja takie informacje?
  • 2009-09-04 12:06 | alex

Czy nie wydaje się Wam, że ci komendaci sami się już skompromitowali na czele z gen. Rapackim?
    I kompromitują się nadal swoimi tłumaczeniami za posrednictwem rzeczników. Byli na sponsorowanej imprezie czy nie byli? Widzieli, że bawia się z biznesmenami czy nie widzieli bo słońce ich raziło w oczy? Wszyscy z nich dokładnie wiedzieli co to za impreza. Na pewno nie była to pierwsza taka biba. Tylko tym razem przyłapali ich dziennikarze. Czy to nie dziwneże uaktywnili się po artykule POLITYKI a przez czas prawie póltora miesiąca gen Rapacki i jego zaprzyjaźnieni komendanci nie widzieli w tym nic niestosownego. Dziwne co?
    Panowie oficerowie wiecej odwagi. Jak będziecie rozliczać swoich policjantów za takie zachowania jak sami dajecie watpliwy pod wzgldem etycznym przykład?
  • 2009-09-04 12:11 | DD

to zapora w Czorsztynie
  • 2009-09-04 13:32 | grs

Rasizm....

Ciekawe ze Han Bao Hua jest przez caly czas w artykule jest okreslany jako Chinczyk. Czy nie wystarczylo by "pan Bao Hua" lub po prostu "Han Bao Hua"?
    Podkeslanie jego narodowosci na kazdym kroku jest troszke nieeleganckie.
  • 2009-09-04 14:06 | Gracja

Co oni zrobili, które obce państwo po takim skandalu powierzy teraz swoje informacje o przestępcach zorganizowanych związanych z biznesem, ile czasu potrzeba aby odbudować dobre imię formacji, nie pomogą manipulacje. Jesteście skompromitowani, ja się wstydzę tym bardziej, że takie imprezy to normalka w policji.
  • 2009-09-04 19:14 | jes

Wierzę że to co czytam to kolejny rozdział w powieści F. Kawki. Wierzę że insynuacje i poszlaki , wieloznaczne komentarze dotyczące nic nie znaczących faktów, to jedynie nędzny sposób zarabiania na chleb i wino kilku domorosłych pismaków. Wierzę że ludzie których wizerunki są publikowane i wymienia się nazwiska, wystąpią w procesie o zniesławianie ich osoby w kontekście jedynie samej prawdy która nie świadczy o ich przewinieniu. Prawo publikacji w mediach nie daje nikomu prawa tworzenia igrzysk dla politycznych interesów grup które same zapomniały swoje korzenie i zapomniały cel któremu służą. Wymieniania nazwisk i wizerunków.
    Pisze się, a szczególnie jedna Pani wypisuje głupoty o ,,interesach,, związkowców i ich sposobie wypełniania nowych pomysłów. Szanowna Pani i panowie redaktorzy, twory gospodarcze o których piszecie powstają bez naruszenia prawa, z prawnym przyzwoleniem władzy i przełożonych. Zyski z takiej działalności są zapisane w oficjalnych bilansach, a przychody poszczególnych uczestników są pod kontrolą urzędów skarbowych. Kontrola jest na tyle skuteczna że nie znam przypadku, a zapewne byłoby to pożywka do waszej radosnej twórczości literackiej, gdyby zauważono nieprawidłowości przypisywane do osób uczestników tych działań. Wyjaśnijmy że w tak zwanym cywilizowanym świecie związkowym, ceni się inicjatywy społeczne i gospodarcze w celu aktywacji działań dla potrzeb środowisk takich jak policja - również. Kolejna sytuacja i kolejny stos zapłonął. Proszę zadać publicznie pytanie - kto był organizatorem spotkania w ,,muzeum gazownictwa,, - ja wiem, na pewno nie były związki zawodowe - kłamczuchy,ile kosztowało wynajęcie muzeum, - ja wiem, jakie były koszty całego spotkania, - ja wiem, jest obłudą pisanie że ,, w chwili obecnej trwa wyszukiwanie faktur z datą wcześniejszą pokrywających koszty.- ja znam prawdę.
    Na koniec, informuję że istnieje lista oficjalnych sponsorów - poproszonych oficjalnie na piśmie o darowizna z adnotacją na jaki cel. Istnieją też podpisane umowy darowizny na ten cel. I to ci sponsorzy a nie pieniądze ,,podatników ,, pozwolili na to że grupa żle opłacanych funkcjonariuszy państwowych mogła poczuć się dowartościowana. Na koniec podkreślam, Państwo redaktorzy jeżeli można o was powiedzieć ,,Państwo,, ,w chwili szczególnego poruszenia jakie mi towarzyszy, cytując Pana Prezydenta, ,,spieprzajcie dziady,, z życia zwykłych ludzi , dla których wasze sensacje są niewiele warte. Przed obelgami istnieje to co prawo określa ,, domniemanie niewinności,, wy wydaliście już wyroki.
  • 2009-09-04 19:17 | jes

ty jesteś naprawdę ,,swojak,, - Pan którego wymieniasz gówno może i mógł. Może w KGP, ale w KSP to mógł niewiele
  • 2009-09-04 21:12 | jerry11

"Wierzę że to co czytam to kolejny rozdział w powieści F. Kawki. Wierzę że insynuacje i poszlaki ,
    wieloznaczne komentarze dotyczące nic nie znaczących faktów, to jedynie nędzny sposób zarabiania na chleb i
    wino kilku domorosłych pismaków"

Pisarz nazywal sie Kafka (przez "f") panie "jes"... Coz, na komisariatach czytanie dziel F. Kafki nie jest chyba zbyt popularna rozrywka!
  • 2009-09-04 21:32 | wikonwi

Szanowna redakcjo Polityki cała sprawa zahacza o tabloid i proszę natychmiast wrócić na właściwy kurs.Są w kraju odpowiednie organy ścigania zajmujące się takimi sprawami i można ale i należy o nich tam kierować uwagi. Jeśli pan Latkowski jest publicystą Polityki to nie wróże tygodnikowi długiego ....... chyba że istotna jest sensacyjna sprzedaż a na rynku pojawi się niedługo konkurencja w postaci odmienionego Przekroju.
  • 2009-09-05 05:22 | Beta

"Szanowna redakcjo Polityki cała sprawa zahacza o tabloid i proszę natychmiast wrócić na właściwy kurs."

Czyzby internauta "wikonwi" usilowal straszyc, lub wrecz grozic?
  • 2009-09-05 07:31 | głodny niedowartościowany urzędnik z wypłatą 7 tys. zł netto

jes. czy to ty - yes, yes, yes? gdzie ostatnio bywałeś i co popijałeś że masz musk tak zlasowany, gdzie tfoja kóltóra. a jaką masz wiedze na ten temat? i od kawki sie odzwiąskuj. k. kawka jest ok lubi swoich panuf i im dobże słórzy.
    od kiedy to komendanci zwracają się z pisemnymi prośbami o kaske na chlanie i rzarcie, ktore bylo niskiego sortu. "zepsute sery - bo spleśniałe, stare wino -jakby nie było niczego świerzego np. mamrot 12-dniowy, jakieś robale z morza - jakby nie było w polszcze zwykłej białej świni albo chociasz pastowanej". chlanie i napełniaNIE KINDZIUKA przez grupe źle opłacacych funkconariuszy państwowych, aby mogła poczuć się dowartościowana??????????
    co ty piep rzysz -sam spieprzaj DZIADU. a PANa Prezydenta nie cytuj, lepiej zacytuj swoich znajomkuf " żryj ile sie da za darmoche, z gardła ci nie wyrwą bo już przetrawione i śmierdzi zgnilizną - jadłes przecież spleśniały ser do zepsutego starego wina po 134 zł za flache. Pan Prezydent potępia takich łachmaniarzy jak ty ćfoku i się tobą brzydzi. Ja też może bendem Prezydentem i wtedy do ciebie powiem spieprzaj dziadygo na piersze piętro - co zamurowało??? Pani która pisze o interesach związkowców chyba zdenerwowała ciebie leszczu. gdzie są i na co idą zyski z działalności związkuf ksp - na impre w pegenige? czy byli tam zwykli związkowcy zaproszeni oraz zwykli funkcjusze. zaproszeni zostali notable co zarabiają od 7 tys zł netto w górę - i to są te urzedaki państwowe co żle zarabiajom i chcom sie dowartościowac na krzywy ryj. w takim razie po co byla sciepa po 20 zł - dla zamydlenia oczu - że składkowa. w chwili poruszenia jakie mi towarzyszy QRwa od pier dol cie sie od Policji to nie wasza własność tylko społeczeństwa , któremu służymy - wy niedowartościowani strawą pacholęta chorego układu.
    Jak wam nie wstyd - podawać sie do dymisji i to już, może zostanie troche honoru na tym splamionym haftem waszym łachu bo mundurowymi nie można was nazwać a obdartuchami. Kiedy to się skończy. Jestem pewien, że Piłsudski z grobu próbuje sie wydostać jak na to patrzy, a wtedy . . . u w a ż a j c i e! a jak zobaczycie błysk szabli w oddali to spiepszać dziady za Bug, a lepiej jeszcze dalej, bo może gonić aż do Mosqwy.
  • 2009-09-05 08:55 | Rysio

Szanowna Redakcjo !
    To do czego posunęli się redaktorzy / znani i szanowani jako fachowcy / świadczy , że w ich działaniu nie ma nawet krzty dziennikarskiej rzetelności . Oskarżenie Pana Hana Baohua o podejrzane interesy jest niczym innym jak zniesławieniem i to publicznym. Z tego co wiem redaktorzy a może i wydawca gazety zapłaci za te słowa gdyż już są przygotowane pozwy sądowe. Ja mam pewność bo trochę znam tego Pana , że jest to prawy i uczciwy człowiek , który tylko dzięki ciężkiej pracy osiągnął sukces. Nie wiem czy Panowie redaktorzy Pytlakowski i Latkowski są rasistami gdyż takie wypowiadanie się o drugim człowieku / skośnooki pan itp. / jest żenujące. Ja jestem pewien , że dojdzie do procesu i skazania dziennikarzy za skrają nierzetelność i wykorzystanie osoby Hana Baohua do skompromitowania określonych osób w kierownictwie polskiej Policji. Zapytajmy dlaczego redaktorzy nie pokazali żadnego zdjęcia na którym Pan Han wita się lub rozmawia z kierownictwem polskiej Policji czy Panem Rapackim- bo takiej sytuacji nie było. Pan Han był na pikniku jako osoba prywatna i proszę mi wierzyć nie przyszedł tam załatwiać żadnych interesów , bo nie musi nic takiego robić . Jego firma odprowadza ogromne podatki do skarbu Państwa i jest bardzo rzetelnym przedsiębiorstwem.
    Panowie dziennikarze apeluję do Was piszcie prawdę i nie dawajcie się wykorzystywać do uzyskania określonego celu politycznego lub innego. Jeżeli macie dowody , że Pan Han prowadzi podejrzane interesy to opublikujcie to ,a ja pierwszy będę uważał was za naprawdę fachowców , a myślę że i organa ścigania szybko zajmą się sprawą i jeżeli dowody będą solidne to na pewno ten Pan zostanie osądzony i skazany , ale obecnie czytając ten stek insynuacji bez żadnych konkretów myślę , że zeszliście do poziomu lokalnych dziennikarzy brukowych.
    Pozdrawiam wszystkich czytelników i apeluję do Redakcji o rzetelność dziennikarską !!!
  • 2009-09-05 09:47 | wiehu

Dla mnie to sprawa jest jasna jak słonce ,
    CBA na nich , podsłuchy , infiltracja , sprawdzić bilingi ,niech wydadzą trochę kasy to całą szajkę złapią tak jak w PZPN..
    Nie ma co się tłumaczyć ze jest kryzys , ze nie stać teraz naszego państwa na taką wielką akcje
    ,w końcu to Policjanci jeszcze związkowcy to nie jest takie proste jak się wydaje by dobrać się do nich ..
    Tylko naprawdę silne Państwo potrafi coś takiego zorganizować .
    Nie wiem czy my należymy do tej grupy :-(
    -----------------------------
    Albo pójdzie w swiat informacja że jesteśmy silni nie dosc ze gospodarczo to jeszcze poprawiamy swoje struktury wewnętrzne ..
    Albo że jesteśmy silni gospodarczo , ale sramy ze strachu ze to się skończy i pozwalamy żeby każdy wałek u nas przeszedł .

opija 1 - Przyciągamy do Polski wiarygodnych i uczciwych partnerów którzy szanują prawo i porządek , albo...

opcja 2 -Przyciągamy do Polski element patologiczny , smierdzoncych milionerów , którzy za nic mają szacunek do drugiego człowieka i jakiekolwiek zasad .

Prosty strategiczny wybór

Albo , Albo
  • 2009-09-05 10:08 | jasio

Kafka przez f dobre; a może kaf ior - yes przestań pisać te głópoty, wstyd czytać te bzdóry a co dopiero z tobo obcować mały ćłowiecku. Dał ci chlopciyku stolek kolega z pacanowa i za to miłójesz jego. Pewnie z zwajemnoscio. Mają podpisane umowy, to co jusz z załatfiania faktór zrezygnowali?
    Ludzie którzy zarabiają na rękę 7 tysiecy złotych miesięcznie albo więcej czują się niedowartościowani - dobre - to czego oni jeszcze oczekują. Pewnie chcą zarabiać jeszcze więcej, mieć inne korzyści i dlatego potrzebne są im kontakty z biznesmanami nawet tymi z pogranicza - tak wygląda rzeczywistość Polskiej Policji. To skandal. Teraz po tym wszystkim niestety nie ma miejsca w Policji dla żadnego z pełniących funkcje którzy na tej imprezie byli albo organizowali podobne usiebie . Wszyscy okryli Polskę hańbą.
  • 2009-09-05 11:44 | honorowy

[cytat]
    Jestem spoza KSP, ale faktycznie jako funkcjusz KGP dużo słyszałem o koneksjach Pana Owsika i o tym, że
    wszystko może w KSP.
    [/cytat]

Pan O czy inny Pan X. Bardziej czy mniej wpływowy. Działający świadomie czy z głupoty. W policji lub każdej instytucji. Jeżeli ktoś wbije na pal swoich szefów, sam powinien ponieść konsekwencje. Tak nakazuje honor oficera. Nie zawsze jednak tego honoru wystarcza...
  • 2009-09-05 13:15 | asp. kuciak na otlo

Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki, ty też. I zawijasz w sreberko. Nawet nie przeanalizujesz Rysiek co piszesz. Jeżeli jest prawy i fporzo to co z tego ze nie ma zdjęć jak z panem hau hau rozmawiają nasze pany. co by to zmieniło. Jakby na zdjęciach się macali jak breżniew to już byłby dowód? czego? Z tego co wiesz, że redakcja zapłaci odszkodowanie za artykulik to chyba jesteś blisko koryta. pewnie też przy nim stałeś a tłuszcz spływał po odwłoku od smakołyków.
    Teraz jest pewne, że tacy jak ty spowodują pozakładnie podsłuchów, będziecie ustalać z czyich komputerów były wysyłane posty, uruchomicie technikę operacyjną do zniszczenia oponentów. Tak już nasza władza policyjna nieraz postępowała. A podsłuchy bsw na liniach służbowych to legal? Może powiesz że ich nie ma, a odbywją się zgodnie z przepisami. A te operacyjne bez zgody?
    Jeżeli mówi się o człowieku czarnoskóry, czerwonoskóry to też rasistowskie, Rysiek? W Azji wschodniej na europejczyków mówią długonosi (od nosów) - pozwę ich do sądu!!!!
    Niedawno jeden z przestępców powiedział mi, że należy mu się szacunek bo odprowadzał miesięcznie 30 tysiecy zł podatków. Z tym że jego firma okradała inne poprzez wyłudzenia towarów za które nie płacił oczywiście. a działalność była przykrywką. Oczywiście nie porównuję tego do pana z wólki z kosowa i nie mówię że jest przestępcą. A wogóle ktoś powiedział?.
    Pozwy niech składają, przynajmniej sąd przed wydaniem wyroku będzie musiał ustalić wszystkie wątki impry pt. "Na krzywy RYJ".
    Panowie i Panie jeżeli takie występują w tragifarsie zapraszam na urlop - do czasu wyjaśnienia całej sprawy. jak macie czelność odwagę i gdzie wasz HONOR dalej dowodzić 100.000-ną uzbrojoną armią, która z zakresu obowiązków powinna walczyć z takimi patologiami.
    Wogóle zszedłeś Rychu nie na te tory. parzecież tu chodzi nie o pana Hau a naszych panów, którzy jedzą strawę z rąk biznesmenów. Kto zabezpieczał prywatną imprezę, Ty Rysiu? Tobie roweru nie dałbym do pilnowania, a nie 300 ludzi z górnej półki KSP KGP i biznesu. Przedstaw się i nie strasz dziennikarzy, przynajmniej tych, którzy są autorytetami śledztwa dziennikarskiego. Jakbym nazwał ciebie robaczywym frendzlem to bym ciebie obraził czy nie? przecież obrażam frendzla, a ty nim nie jesteś - pewnie tak uważasz. A wogóle piszę to o ryśku a nie o tobie. Widzisz jakie to trudne? dla ciebie ryśku na pewno. wstyd mi że pracujemy w tej samej ksp.
    Jeszcze raz rychu - to nie o pana na otlo chodzi, a o naszych panów. Wracaj na tory - tramwajowe i tam zostań. kiedyś na pl. Bankowym siedział taki pan w budzie i tory przestawiał. I nie wiem czy to nie byłaby zbyt odpowiedzialna praca dla Ryśka?
    Kiedy ostatnio zatrzymałeś przestępcę? sorki, złe pytanie, czy kidykolwiek zatrzymałeś zbuja? Chyba tylko takiego co buja jaja bykom w pg-erze i oskarżyłeś o molestowanie.
  • 2009-09-05 13:36 | obiektywny

Albo masz dobre informacje, albo poprostu wiesz gdzie pracują ci policjanci.
    potwierdza to mały fakt. Moi wszyscy podwładni na pradze pd. mają nowe mundury. W związku z tym, mogą to być z ksp z komórek, które nie są patrolowo-interewncyjne i dzielnicowi lub mogą to być ponadnormatywy z innych koórek niż w/w z KRP W-wa IV. No chyba komendant ksp lub woli rozpozna swoich i zapłaci im ze swoich, bo jeżeli ponadnormayw to kasa idzie z Miasta. a może miasto pozwoliło na takie wydawanie pieniędzy z podatków mieszkańców stolicy?
  • 2009-09-05 16:26 | obserwator11

Jeżeli to prawda i Pan O albo inny Pan X z własnej głupoty skompromitował szefów to chyba powinien zrezygnować z pracy (o ile nikt go jeszcze nie wyrzucił) Tym bardziej, że jak wynika z tekstu sam był kiedyś komendantem. Nie starcza odwagi i honoru? To bolączka wszystkich służb. A może ktoś z autorów artykułu przeprowadzi z nim wywiad? Panowie Redaktorzy!!! Zacznijcie od podstaw. Zbadajcie obie strony sprawy
  • 2009-09-05 17:18 | Banialuka

Zaraz, zaraz. W tekstach na temat "igraszek panów policjantów" Panowie Pytlakowski i Latkowski słowem nie zająknęli się o uczciwości/nieuczciwości chińskiego przedsiębiorcy. Rozumiem, że najlepszą obroną jest atak. Ale to nie w tej sprawie.
  • 2009-09-05 17:37 | apostołów było 12-tu, chyba, że 11-tu + ksp

obserwatorze czego? kogo reprezentujesz? chcesz owsika polozyc na szafot ratujac tych co sa naprade winni. owsik jest bylym milicjantem, obecnie cywilem, referentem, a rozdaje karty. co za idjoci go słuchali do tej pory . wsadził stołecznego nie na konia a na świnię. kto go podlozyl mulazowi. tadek? filoc?kendzior? ilu ich jeszcze bedezie. czego ty farfoclu jestes obserwatorem, jeszcze kilkanascie dni temu byleś ich błaznem i do dzis sie nie zmieniło. Jak się nazywasz jaki masz stopiń oficyjerze? jestes 11-ty ale chyba od końa ze od poczatku do wy - fruniecia. doradco ca 30 srebrnikow. dalej was zadaniuja aby bylo choc w kilku % pozytywne pablik? jerstes pusty jak benben oriestry. a moze ty jestes terrorysta pod pseudonimem sptember elewen? jedenasty sprawiedliwy?
  • 2009-09-05 20:19 | wiehu

Uważam ze ze wszystkich instytucji państwowych to Policja najszybciej się oczyszcza z takich sytuacji i to chcąc nie chcą.
    To w Policji największa jest średnia uczciwych ,to w policji najwięcej jest tych którzy mają honor i na prawdę szanują prawo .
    Co by się nie działo , jakich układów by nie miał i jak by nie czuł sie pewnie Pan X to i tak Policjanci na niego doniosą :-) bo tam jest najwięcej uczciwych z pośród wszystkich zawodów.
    -------------------------------------
    Największym błędem przy wprowadzani kapitalizmu przez Balcerowicza było własnie -Nie dofinasowanie policji w tamtym czasie ,bo gdyby to zrobił rząd by trwał w tedy 2 kadencje i była by teraz stabilna scena polityczna i uczciwi politycy , a tak ludzie odwrucili sie od polityków bo za uwarzyli ze oni o nich nie dbają tylko wspierają i tolerują cwaniaków którzy rozkradali wtedy nasze Państwo .
    Nie dziwne wiec ze tak szybko upadł rząd Mazowieckiego i inne , w kacu Polacy wszystko wiedza i nic
    sie przed nimi nie ukryje
    Wiecie , wódeczka , ogóreczek i gadka :-)

A wszystkie szwindle wzięły sie z tat ze osłabili w tedy Policje ( nie dofinansowali) , tak jak to czynią teraz.
  • 2009-09-06 11:05 | obserwator11

Przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałam i zwróć uwagę na 3 wyrazy JEŻELI TO PRAWDA. I niczyjej glowy nie kladę na szafot - drażnią mnie po prostu wszystko mogący związkowcy. Ciekawe czy ty położyłbyś głowę za swojego bossa. Czyja głowa powinna spaść; X-a, mularza, matejuka, rapackiego, schetyny, A może premiera. A może wszystkich po kolei. brak nadzoru - znasz to? I każdy może być winien - zależnie od potrzeby.
    I jeszcze jedno panie X - najpierw sam się przedstaw, później uprzejmie proś o przedstawienie się innej osoby. Obrażać potrafisz, to widać. Oceniać też umiesz - po swojemu i tak jak ci wygodniej. A tobie starczyło by honoru???
  • 2009-09-06 13:03 | 13-ty apostoł z nszz ksp

Dobre pytanie. Jak bezpodstawnie odwołano mojego bezpośredniego przełożonego ... - tak właśnie zrobiłem. Następnie bezpośredni przełożony w obecności tego co Go odwołał prosił mnie żebym tego nie robił.
    Więc ci, co podkładają świnie nawet nieumślnie powinni mieć odwagę, ale sami od koryta nie oderwą się - to się właśnie nazywa brak honoru. A ci najwyżsi komu wysyłali zaproszenia? W ksp nie widziałem zaproszenia dla policjantów, tylko klepsydry wieszają.
    Związkowcy ksp to inny temat. Zrobili wiele dobrego i złego, ale nie czytałem nigdzie aby się przyznali do organizowania balu więc należałoby ich zapytać, niech się określą a nie zastanawiąją co im będzie wygodniejsze.
  • 2009-09-06 16:10 | wiehu

Czy ten cały PIAR którym kieruje się teraz Platforma ,uwzględnia wogule to że ponad 50% Polaków podejmuje decyzje polityczne pod wpływem alkoholu !
    W emocjach !

Może pijanego też potrafią urobić ??
    Cudotwórcy ;-)
  • 2009-09-07 20:11 | Bejotka

Sądząc po ortografii, niektóre komentarze też są pisane po pijanemu...
  • 2009-09-07 21:35 | wiehu

Dysleksje mam nie wykrytą ;-)

p.s
    Tez mi się nie podoba ta wypowiedz ,głownie pod względem gramatycznym .
    Wybacz ale byłem w tedy zmęczony .
  • 2009-09-07 22:35 | Nieas

W artykule dziennikarzy nie ma słowa na temat przestępczej działalności pana Hana Baohua, a nawet najmniejszej tego typu sugestii. Dziwi mnie tylko w tym całym artykule informacja jakoby wspomniany przedsiębiorca, (to że jest Chińczykiem nie ma tu znaczenia)jest członkiem związku zawodowego policjantów(?) A to, że był na takim czy innym pikniku jakiś przedsiębiorca mnie akurtat nie dziwi, bo widziałem już takie sytuacje, gdzie ktoś spoza środowiska organizującego takie imprezy jest dopraszany i to wcale nie po to ażeby się zabawił, ale załatwił coś dla siebie. I tak też było jak opisali to dziennikarze i kropka. A tak na marginesie wszyscy najsłynniejsi przestępcy gospodarczy i nie tylko byli uczciwymi obywatelami, tylko do momentu przedstawienia im zarzutów przez prokuratora.
  • 2009-09-08 17:14 | jerry11

Hej "Rysiu"! Czy moze jestes prawnikiem wynajetym przez pana Baohua Han (jak znam Mandarin to "Baohua' to imie, zas "Han" to nazwisko)?
  • 2009-09-12 18:08 | kawior

jasio czemu mnie w to wciągasz , ja naprawdę z tą imprezą nie miałem nic wspólnego,
  • 2009-10-27 09:22 | Ari

Panowie redaktorzy Polityki nie wiedzą o czym piszą. Poza tym ujawnianie osób prywatnych ich wizerunku wbrew ich woli i danych o nich jest przestępstwem.
    Kiedyś pisał ten kto potrafił i znał temat, teraz pisze każdy którego wypuścili z czworaków a linia autobusowa dowiozła do Warszawy.
    Przy świętej zasadzie domniemania niewinności, każdy ,,szargany ,,przez was powinien wytoczyć wam proces.
    Cała akcja jest nic nie warta, tryb zaproszeń ,,z osoba towarzyszącą,, udział trzech stron w realizacji imprezy nie wykluczał realizowania celów każdego z podmiotów, a środki durnie wpłynęły legalnie i legalnie były wydatkowane.
    Od tej chwili proponuje śledzić z kim umawiają się samorządowcy, politycy, posłowie i senatorowie a będzie dobry temat do pisania.
    Są kwestie kontrolne które tez przekroczono. Kierowanie pytań przez podmioty nieuprawnione jest przekroczeniem uprawnień a to jest ścigane prawem. Poza tym był jeden czy dwa systemy które z donosu uczyniły walor społeczny, teraz to wraca.
    Na koniec, w Policji istnieją bydlaki którzy sami donoszą na własne środowisko, na szczęście już nie są anonimowi !!!!!!
    Życzę Panom redaktorom wielu tematów,