Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rosomak padł

(7)
To ponura zapowiedź tego, co czeka naszych żołnierzy.
  • 2009-09-05 20:28 | Bobola

Re: Rosomak padł

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Nikt naszym zolnierzom nie kazal jechac do Afganistanu i nie oni jedni tam gina. Cena zycia afganskich partyzantow nie jest rozna od ceny zycia polskich interwentow. Pozwolmy afganczykom rozwiazywac swoje polityczne animozje bez zewnetrznej pomocy.
  • 2009-09-06 01:05 | Arianna

Re: Etos padł, wstyd padł - Rosomak jedzie dalej...

"Za naszą i waszą wolność" - ale w Polsce rządzi obcy kapitał , więc wstydu nie ma.
    Niech się wstydzą ci, co wykupili polskie banki ?
    Tak wyglądają polskie paradoksy w czasach demokracji ?
  • 2009-09-06 01:42 | xo

Spójrzmy prawdzie w oczy .....

Smutna prawda jest taka, że o ile wyjazdy do Afganistanu lub Iraku (za wyjątkiem GROMu i Formozy) są, powiedzmy, "ochotnicze" - to liczą się przede wszystkim diety za słuzbę za granicą, w warunkach trudnych. Całe nasze społeczeństwo jest (nikt z rządzących tego nigdy nie powiedział bo i po co drażnić lud wychowywany na patosie) po prostu mega biedne. Żołnierze to tacy sami ludzie jak wszyscy i chcieliby rodzinom zapewnić jak najlepszy byt. Każdy jedzie z nadzieją, że jego kule ominą.... Proszę mi pokazać chociaź JEDNEGO żołnierza obojetnie jakiej rangi, który byłby przekonany o słuszności sprawy, o którą walczy. Dość demagogii.
    Wbrew jednak odwiecznym, pięknym laurkom nadawanym wojsku polskiemu jako temu, które tylko się broni i nigdy agresorem nie jest - tym razem , a i sam prezydent Kaczyński przyznał, że tak było tez i w przeszłości, to my okupujemy czyjś kraj i zabijamy ludzi, którzy nic nam nie zrobili. Oprócz sławnej, super-tajnej, acz wykrytej przez czujnych Polaków,operacji powietrzno-desantowej w Klewkach, Talibowie są dla nas tak samo dalecy jak mnisi z klasztoru Shao-lin. Jeżeli Pańswo możecie, to polecam artykuły w prasie zachodniej i to od prawa do lewa. W prasie polskiej takich informacji o prawdzie wojny w Afganistanie i Iraku nie uświadczysz ! Niech polscy ojcowie, mężowie, chłopacy wracają do swoich bliskich. NIE ZMIENIAJCIE ŚWIATA TAM - ZMIEŃCIE POLITYKÓW TU !
  • 2009-09-08 22:19 | jerry11

W Afganistanie nie wygrali Anglicy, nie wygrali Rosjanie, pewnie nie wygraja tez i Amerykanie oraz popierany przez nich rezim (ostatnie wybory w Afganistanie byly tak "uczciwe" i "demokratyczne" jak, powiedzmy, pierwsze wybory w Polsce po II wojnie swiatowej - wskazuje na to spora ilosc zachodnich zrodel)... A Polacy pojechali tam tylko i wylacznie by pokazac jak mocno wspieraja Amerykanow! A ci i tak traktuja Polske jak trzeciorzednego sojusznika ale nigdy nie jako politycznego partnera...
  • 2009-09-08 22:20 | KT

Przeczytałem felieton i jestem bardzo niemile porażony indolencją( a może czymś jeszcze gorszym) autora .Mam nadzieje , ze nasi wojskowi tak nie myslą . Uwazałem do tej pory że ponizsze stwierdzenia ,że każdy elew wiedzieć powinien!?
    1. Nigdy nie było i nie bedzie idealnego pojazdu bojowego którego nie mozna wyeliminować - Stanisław Lem "Niezwyciężony"
    2.Linia Maginota uchodziła za nie zdobyta i co się stało?
    A przede wszystkim najlepszą obroną jest atak.
    Oprócz zabawy w wojsko 30 lat temu na studiach nie zetknałem sie juz póżniej z polską armią i jakąkolwiek taktyką wojskową. Miałem dobre zdanie o niemałej części moich wykładowców, a może "to " co teraz chodzi w mundurach to chłopcy z piaskownicy a do MON-nu to trafili sami życiowi nieudacznicy? CZY TO PRAWDA?
  • 2009-09-09 05:19 | george. melbourne

Pojechal najemnik szukac guza za pieniadze. I znalazl.
    I nad czym sie tutaj tak rozczulac?
  • 2009-09-10 02:08 | obywatel

WYCOFAĆ POLSKIE WOJSKA Z AFGANISTANU !!!