Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Manewry jesienne

(8)
2009-09-10 05:40 | Polityka.pl
  • 2009-09-10 05:40 | Albert

Re: to pojedynek Kaczora Donalda z Kaczora Matrixem ?

Na samą myśl skóra cierpnie. Kombatanci przyszywani do Solidarności będą toczyć salonowe boje nad pozbawioną suwerenności Rzeczpospolitą ?
    Jeden z nich wygra i zostanie królem Ubu na kolejną kadencję poprzedzająca całkowitą kolonizację Polski w ramach europejskiej wieży Babel zwanej UE. Polska z operetkową armią do wynajęcia , pozbawiona kluczowych dziedzin przemysłu, pozbawiona możliwości decydowania o własnym losie, zostanie folwarkiem do wynajęcia przez europejskich spekulantów. To pokolenie pimpów, sterowane przez komercyjne media przygląda się powolnemu rozbiorowi własnej ojczyzny ? Czy to są wnuki pokolenia Kolumbów ?
  • 2009-09-10 10:42 | trebor

Jest tak jak pisze Albert. Nam pozostała rola niechętnego widza pętającego się przy stoliku na którym karty rozdają inni.
  • 2009-09-10 11:04 | wikonwi

Re: Manewry jesienne

Szanowna Pani Janino .Jest pani jedyną polityczną komentatorką w kraju nie zdradzającą sympatii politycznej i tabloidalnych sformułowań krótko mówiąc obiektywna Za to pani bardzo dziękują wszyscy ci którzy czytają Politykę dla Pani, Ostrowskiego, Szoskiewicza, Żakowski ciągły doradca narzekacz.
    Podoba mi się parlament Londyński w którym biuro legalistyczne pisze ustawy pod założenia rządu i brak jest opozycyjnego prezydenta (który może wetować ustawy tylko i wyłącznie dlatego że ma inne przekonania).
    Ostatnio każda rządząca partia posiada zdziczałą opozycję której przyświecają partykularne interesy niekoniecznie dobre dla kraju.Jeszcze w historii tego dwudziestolecia nie było sytuacji w której nie trzeba by tworzyć sojuszy, tworzyć zgniłe kompromisy i dlatego mamy takie zgniłe państwo. Zawsze przy komentowaniu staram się postawić pytanie a co ja będąc na tym miejscu bym zrobił mając w tyle głowy wyborców i w zanadrzu następne wybory Podejrzewam że odpowiedzi nie byłyby takie proste. Pozdrawiam.
    PS. Albert Nasz Dziennik wystaje Ci z butów razem z sło......
  • 2009-09-10 14:40 | Zdzislaw

Panowie Albert i Trebor widzą wszędzie polakożerców i polskich nieudaczników.
    Już słuszałem historie jak to cały przemysł jest przejmowany przez Niemców, Żydów i Rosjan (ciekawe kiedy dodamy kogoś nowego do tej grupy narodów-straszaków) a teraz jest problem, bo nikt rozsądny nie chce kupić stoczni, nawet jednej. I to oni stali na czele tych wszystkich zakładów co zbankrutowały przez 20 ostatnich lat!?. To właśnie byli nieudacznicy ale z nadania Partii, ja ich nie wybierałem. I jakoś nie zauważyłem innych praw obowiązujących w Polsce i np. w Irlandii - to gdzie ta "podległość" Polski i do kogo? Czechów, Słowaków czy Rumunów, a może do Niemiec lub Rosji? Ta ostatnia nie należy do UE tylko my, i to również my decydujemy o losie całej Unii. A kto wybiera do sejmu i senatu nieudaczników? Wyborcy - więc mieliśmy i mamy co chcieliśmy. Ja zawsze głosowałem na ludzi, którzy myślą co mówią i potem realizują realne obietnice. Nie na takich co obrzucają innych mięsem, mają problemy z prawem i obiecują gruszki na wierżbie. Chociaż w ostatnich wyborach nie miałem zbyt dużego wyboru bo mieszkam za granicą. Oczywiście można nie iść na wybory ale to tchórzostwo nie brać żadnej odpowiedzialności za Polskę.
    Pozdrawiam Panią Redaktor a Panom życzę więcej pogody ducha
  • 2009-09-10 18:45 | anro

Zamiast wypisywać bzdety wytworzone przez zaściankową wyobrażnię, radzę pojeżdzić po świecie ( tym zachodnim i tym wschodnim - który zazdrości nam " całkowitej kolonizacji"). A "spekulantów" znajdziesz także w swojej parafii i część z nich nie słyszała nawet o UE robiąc kanty po polsku.
  • 2009-09-10 21:10 | Filipson

Droga Pani Redaktor!
    Pieknie to pani ujela.
    Pani oceny dokladnie
    Nawet pani nie wie jak wielkim dramatem stalo sie ze z mojej platformy zniknal kanal Superstacja a co istotniejsze pani program Puszka Paradowskiej.
    To dla mnie i mojej rodziny jest uczta intelektualna. w dzisiejszej bzduro-gonczej polityce wielu stacji. Pani wywiady sa doskonale, gdyz potrafi pani zachecic rozmowce do mowienia.
    Powiedzmy, inni interviewers produkuja sie raczej podbudowujac wlasne ego.
    Pani , pan Passent i doslownie kilka innych osob jestescie po prostu arystokracja rozumu w naszych sredniointelektualnych mediach.
    Pani ujecie tragedii polskiej lewicy jest doskonale. Nic dodac nic ujac.
    "Zreszta swiat schodzi na psy " - w cenie jest ciagle tandeta co najlepiej widac po wloszech.
    Gordon Brown tego premiera to mi zal ;). ... bo Napieralskiego jakos nie .
    W Polsce lewica umarla smiercia naturalna, bo po sojuszu Sojuszu z PISem to nic dobrego nie wyniknie.
    Czy oni tego nie widza ? Przeciez to zwykla korupcja . Na razie polityczna....
    A przeciez ludzie w polsce sa bardziej lewicowi niz mysla zwiazkowcy chca panstwej opieki, ludzi panstwowej sluzby zdrowia, gornicy zeby nie prywatyzowac itd,itp.
    Tkwimy w PRL z glowa.
    Pozdrawiam serdecznie
  • 2009-09-11 00:29 | Albert

@anro
    Toż to ja z tego szerokiego świata piszę, który przejechałem wzdłuż i wszerz. W XXI wieku nie potrzeba konkwistadorów , ale wasalnych pośredników, aby skolonizować dowolny kraj , którego obywatele z umysłowego lenistwa wpatrują się w telewizyjne show.
    Polska nie jest już suwerenna w klasycznym rozumieniu "suwerenności". Dalszy postęp w wyprzedaży resztówek, doprowadzi do takiej sytuacji jak w znanej nam telewizji komercyjnej, której właściciel nie mówi po polsku. Czym tacy właściciele się będą kierować w swoich kolejnych decyzjach.
    Miłością do Polski i Polaków , czy zyskiem ?
    Jak im się znudzi to przeniosą ten biznes do Azji , a miejscowych fellachów zatrudnią na plantacjach po byłych PGR-ach. Czy tak miała wyglądać Polska w marzeniach tych stoczniowców z roku 1980 ? Jeżeli tak , to trzeba to tak przedstawiać w mediach , a nie bredzić o "patriotyzmie" na użytek kampanii wyborczej.