Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wanda chce Niemca

(4)
Sto tysięcy polsko-niemieckich par świadczy dziś o tym, że młodsze pokolenia nie zwracają uwagi na resentymenty. Liczy się miłość, czasem pragmatyzm, ale nie historia.
  • 2009-09-16 16:41 | Kat

Re: Wanda chce Niemca

Mam wrażenie, że do artykułu zostały wybrane tylko te wypowiedzi respondentek, które potwierdzają stereotypy Polaków na temat Niemców i ich stosunku do Polaków. Bardzo chciałabym przeczytać całą pracę Emilii Jaroszewskiej, bo to, czego można się dowiedzieć z ww tekstu nie opisuje w żadnym stopniu dużo bardziej skomplikowanego charakteru opisywanego fenomenu.Szkoda
  • 2009-09-16 21:54 | Tomecki

Mieszkam w USA, mimo niemieckich korzenie mojej rodziny nigdy nie zdecydowalem sie zeby zamieszkac w Niemczech. Wychowalem sie na Gorny Slasku gdzie mentalnosc ludzka zawisla gdzies miedzy Polska a Niemcami i jest mi zawsze latwiej zrozumiec mentalnosc Niemca niz mieszkancowi np. Bialegostoku, mimo to jednak chlodny niemiecki sposob bycia bywa bariera. I co ciekawsze mojej amerykanska zone wywodzacej sie z korzeni irlandzkich blizej do Polki niz do Niemki. To moje odczucia urodzonego 1965. Ale pol roku temu wrocilem z Bawari, ze slubu mojej bratanicy urodzonej 1982 w Polsce i mieszkajacej w Niemczech od 5 roku zycia. Jej norenberski wybranek peln ciepla i milosciw w skorzanych lederhosen sprawia wrazenie innego niemca niz ci ktorzy pozostali w mojej pamieci z lat 80 i 90. Mowic 100 tys malzenstw jaki okres bierzemy pod uwage. Mam wrazenie, ze historia uczy i ze Niemcy po zjednoczeniu to juz nie ci sami Niemcy a i Polacay sie zmienili. Jesli ten artykul jest podsumowniem ostatnich 10 lat to chetnie przecztalbym co kieruje takimi malzenstwami teraz za 10 lat.
  • 2009-09-22 19:38 | gadawa

Ja tez mam takie wrazenie ze wzbrano sterotypowe wypowiedzi, bo para parze nie rowna, tak jak ludzie sa rozni...
    Moj maz Niemiec rozmawia po polsku, czyta ksiazki o historii Polski, interesuje sie juz od dawna moim jkraje, jest spontaniczny i nie przepada za regulami...
    Niemcy sa bardziej otwarci i wyrozumiali niz Panowie Polacy, dziela sie obowizakami i sa rzadko typami macho...
    no tak z wlasnych doswiadczen ale nie uogolnialabym bym tego do ogolnonarodowych cech...[cytat]
    Mam wrażenie, że do artykułu zostały wybrane tylko te wypowiedzi respondentek, które potwierdzają
    stereotypy Polaków na temat Niemców i ich stosunku do Polaków. Bardzo chciałabym przeczytać całą pracę
    Emilii Jaroszewskiej, bo to, czego można się dowiedzieć z ww tekstu nie opisuje w żadnym stopniu dużo
    bardziej skomplikowanego charakteru opisywanego fenomenu.Szkoda
    [/cytat]
  • 2009-09-24 17:50 | wikonwi

Poważny temat ale sobie poważnie zażartuje Co by powiedział kawaler Jarek po przeczytaniu tego artykułu Razem z naszym dziennikiem i radiostacją z Torunia. Krzyknęli by -- zdrada Niemcy prowadzą planowa politykę wynarodowienia Polski
    Wszystkim narodowo mieszanym parą życzę wszystkiego dobrego . Jedynie proszę wszystkie Polki uważajcie na panów muzułmanów (nic do nich mniemam) wiele było dramatów z dziećmi.