Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

9

(2)
Stworki walczą, koniec świata!
  • 2009-09-28 10:32 | Robert Grzesik

Re: 9

Filmu jeszcze nie widziałem, ale zamierzam obejrzeć mimo zasadniczo negatywnej w moim odczuciu przedstawionej recenzji. Pociesza mnie fakt ze reżyser ten był odpowiedzialny za animacje w 3 części "Władcy Pierścieni" a jego "The Hangnail" jest ciekawy, choć może być postrzegany jako niesmaczny. Wybór Tima Burtona mam tez nadzieje nie był przypadkowy i wie z kim podejmować współprace . Kolejnym pocieszającym faktem jest ten ze osoba pisząca ten tekst nie dopatrzyła się w tym filmie logiki zawsze mogę ostatecznie potraktować to jako wyzwanie. Proponując reżyserowi prasowanie mózgu jako kuracje jak sadze podwyższenia jego zdolności myślowych autor tekstu daje wyraz podstawowej ignorancji w kwestii działania tego organu. Ilość szarych komórek a za czym idzie pofałdowanie kory mózgowej czyni ten organ bardziej wydajnym... no i myślenie to tez rozwija mozg. Do pomyślenia i do lektury art. Ch@mowo zachęcam pana Wróblewskiego szczegolnie przed napisaniem kolejnego tekstu.autora tekstu.
  • 2009-10-19 00:04 | Grzybek

Niestety - święta prawda. W filmie jest wszystko, co uwielbiam: mroczny klimat, groteskowe postaci, pomysły jak z morfinowego snu... i co z tego, skoro oglądać się zwyczajnie nie da? Dialogi leżą, dramaturgia w atrofii. Kukiełki okazują się wprost mordercze, przez 80% filmu biegają po okolicy z coraz bardziej wymyślną bronią i kroją na kawałki biedne maszynki (pod koniec wyposażają się w działo! No proooszę was...). Fabuła nawet nie jest zła - jej po prostu nie ma. Szkoda, wielka szkoda. Zazwyczaj nie rozpaczam po zobaczeniu złego filmu - tym razem rozpaczam, bo "9" to mój lider w rankingu straconych szans.