Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ofiary szeryfów

(12)
Mnożą się przypadki, gdy policjanci biją, twierdząc, że to środek przymusu bezpośredniego. A potem są bezkarni.
  • 2009-09-28 16:37 | mw

Re: Ofiary szeryfów

Nie słyszałem, żeby w tych i podobnych sprawach zgłosił interpelację żaden z posłów na Sejm. Arogancja i obojętność (a może sprzyjanie nieprzestrzeganiu prawa) polityków to woda na młyn takich zachowań policji jak opisane. Brutalność policji jest funkcją brutalności społeczeństwa. Przypuszczam, że większość ludzi nie widzi niczego złego w postępowaniu, jakie jest im samym właściwe (vide choćby ostatnie głosy potępiające próby cywilizowanego wyegzekwowania obowiązującego prawa przez USA). Dominuje pochwała uznaniowego stosowania "prawa", czyli tego, co właśnie mamy: np. "lekcje" demokracji, udzielane w piwnicy komisariatu obywatelowi, jak parę dni temu informowała krakowska GW). Cóż, zmiany społeczne następuja powoli...
  • 2009-09-28 17:47 | Bejotka

Wszystko to jest skutkiem przyjęcia założenia, że policjant ma zawsze rację. (Jeżeli nie ma - patrz punkt pierwszy.) Być może sytuację poprawiłoby obligatoryjne prowadzenie spraw przeciw policjantom przez służbę od Policji niezależną - CBA. Nareszcie "chłopcy od Kamińskiego" mogliby się czymś pozytywnym wykazać.
  • 2009-09-28 18:49 | Mieeeeteeek

Trudno o bardziej dobitne dowody systemowej korupcji tzw.: "wymiaru sprawiedliwości". Aż się prosi aby obywatele mieli nieograniczone prawo, do posiadania broni palnej. Niestety, jak się wydaje, sytuacja totalnej kontroli stada przez korporację "właścicieli prawa" zaszła już zbyt daleko, aby ktokolwiek przejmował się prawami baranów. Mogą sobie trochę pobeeeeczeć! Takie "prawo" demokracji.
  • 2009-09-28 22:56 | akj

Tendencyjny artykuł i ani słowa o dużo większej skali przypadków fałszywego pomawiania policjantów! I to nazywa się podobno obiektywność i uczciwość dziennikarska... Oczywiście, że są wśród policjantów czarne owce i tacy policjanci powinni ponosić odpowiedzialność za swoje bezprawne czyny i pożegnać się z mundurem. Ale jest tez druga strona medalu - w wyniku wielu fałszywych pomówień inni policjanci - uczciwi, praworządni i walczący z przestępcami, mają być karani tylko dlatego, że jakiś "pokrzywdzony" przez Policję bandyta chce się w ten sposób zemścić? Trochę obiektywzimu panowie pismaki i zdrowego rozsądku, a przede wszystkim uczciwości. Takimi artykułami wasze zachowanie nie różni się niczym innym od postępowania przestępców od fałszywych pomówień policjantów, których niejednokrotnie nawet nie znają, a pomawiają tylko dlatego bo ktoś im tak powiedział albo chcą osiągnąć korzyści dla siebie. Niestety, wy pisząc takie wypociny postępujecie tak samo i niczym się nie różnicie od nich. Przykre ale prawdziwe.
  • 2009-09-29 02:24 | dr_pitcher

Przedtem Pyjas, Przemyk teraz Lukasz T.
    czy cos sie w Polsce zmienilo?
  • 2009-09-29 08:57 | Saddam Kokitek

CO TO JEST? SOMALIA?

Zadanie dla CBA-PUSZKOWAC PROKURATOROW KTORZY UMARZAJA TAKIE SPRAWY.
  • 2009-09-29 10:34 | gl

jeśli MY nie będziemy się szanować, to nikt nie będzie tego robił.
  • 2009-09-29 12:21 | LKS

bestie w mundurach! są gorszymi przestępcami niż niektórzy skazani tylko mają na to przyzwolenie. Ostatnio w Poznaniu zgarnęli po jakiejś bójce paru chłopaków. Jednego skopali na ulicy, potem musieli go odwieźć do szpitala bo stracił przytomność a gdy ją odzyskał, zabrali go na komisariat i tam dopiero się z nim rozprawili. Bil go i kopali po głowie oraz dusili tak długo aż przyznał się do pobicia i kradzieży choć tego nie zrobił. 5 razy tracił przytomność, i to jego okradli -ci właśnie policjanci. Ukradli mu drogi zegarek.Potem zaprowadzili go do kolegów których złapali razem z nim i kazali im powiedzieć co mu się stało. Odpowiedział że się przewrócił.!! Na posiedzeni usądu (24H) też powiedział że się przewrócił. bał się że jak powie prawdę to go zabiją w powrotnej drodze. Dostał sankcje i siedzi w areszcie, bo człowiek z którym wdali się w bójkę oakazł sie policjantem ( po cywilnemu oczywiście).Chłopak nigdy nie był karany, jest dobrym, mądrym człowiekiem a skatowali go jak największego zbrodniarza. I pytam się ?? czy to są stróże prawa?!! oni są gorsi od gestapo! A nasz kochany sprawiedliwy sąd?? taki mądry, wykształcony, inteligentny!! - nawet nie potrafi odróżnić brutalnego pobicia od przewrócenia się. posadzili go bo bali się reakcji rodziny na jego wygląd i stan zdrowia. Ten chłopak powinien być w szpitalu a nie w areszcie, ale co ich to obchodzi! Bożę dlaczego ziemia nosi takie bestie!
  • 2009-09-29 16:25 | dzudo

Koleś co to napisał w drodze do redakcji dostał 500 mandatu..
  • 2009-09-30 01:30 | Ireneusz Kucab

Nalepiej by było jak dawniej na Dzikim Zachodzie, to by nie którym Polakom się podobało. Te komentarze to klimat dawnej I RP, zobaczmy jak działa Policja w krajach tak zwanej dojżałej demokracji, mam na myśli np: Francja, Włochy, Niemcy. W Polsce nie ma kultury poszanowania dla prawa, bo jak mnie coś nie dotyczy to fajnie, lecz jeżeli już tak, to jestem pokrzywdzony, pobity, zniważony, a najlepiej przez aparat przymusu ( Policja). Ciekaw jestem co by było gdyby na jedeń dzień zamknięto wszystkie jednostki Policji, jestem przekonany że było by nie wesoło. W Polsce, to może wynika z lat przeszłych, Policja to coś złego, zwłaszacza jak to dotyczy jego samego, dlatego uwżam bądźmy rozważnini i nie robmy jak kryminaliści, którzy w ramach swojej obrony oskarżają tych co ich ścigają. Porządnemu Obywatelowi nic się nie stanie, to nie PRL, nie wykluczam czarnych OWIEC.
  • 2009-10-02 22:13 | jesionek

"Zastraszanie przypadkowych ofiar to właściwie standard w postępowaniu policji." I dalej cytat. Miałem "Politykę" za poważne czasopismo. I zmieniłem zdanie po tym artykule. U mnie w jednostce to nie "jest standard", tylko skrajna głupota i debilizm. Pomijam już kwestię podstawowych zasad etycznych czy logiki. Co mi przyjdzie z bicia jakiegoś bezbronnego nura? NIC. Po co, na co? Dowartościować się? Może jakiś zakompleksiony pajac, który dzięki plecom się dostał w to środowisko robi taką reklamę, ale na pewno nie jest to standard. Ludzie, żyjemy w XXI wieku!
  • 2015-04-26 16:06 | incomplete_idi

Re:Ofiary szeryfów

Policja łamie prawo i uchyla się od odpowiedzialności. - Smutna rzeczywistość.