Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Następna koalicja?

(6)
Zamieszanie wokół ustawy hazardowej ożywia spekulacje wokół nowych sojuszy politycznych? Czy stabilny dotychczas układ polityczny ruszył z miejsca? Koalicja medialna PiS z SLD ożywiła spekulacje, czy to zalążek nowego sojuszu, a może wręcz nowego rządu z udziałem PSL.
  • 2009-10-06 09:25 | malgo

Re: Następna koalicja?

chyba pania fantazja poniosla, to wlasnie wyborcy SLD sa najwiekszymi wrogami blizniakow!
    a wiec, jesli by doszlo do oficialnej koalcji PiS -SLD, wowczas SLD znika ...
  • 2009-10-06 10:24 | Kozub

"najwiekszymi wrogami blizniakow!"?

Od kiedy największymi? Media religijne już od dłuższego czasu formułują jasny przekaz - Największym wrogiem polskości są postawy liberalne.

Kaczyńscy mogą szumnie odcinać się od SLD ale w głosowaniach (emerytury, media, socjal...) jednoczą się w podnoszeniu rąk.

Poza tym po zniszczeniu dotychczasowych koalicjantów nie pozstaje im nikt bliższy, kto pomógł by im w końcu usunąc Donalda
  • 2009-10-06 10:30 | Donald Tusk

A wiec dzis wrzucamy cala opozycje do jednego worka i implikujemy, ze za naszymi plecami spiskuja razem?

Hmm, mozna by znalezc na ich tajny sojusz jakas nazwe. Na przykład "wielki front niecheci zmianom na lepsze", tylko ze, Jarosław Kaczyński mógłby się obrazić bo to on wcześniej nazywał tak powstały w ramach jego własnej paranoi układ. Jest możliwość, że będzie Pani redaktor musiała wymyśleć własną catchphrase, przykro mi. Myślę, że po tylu kieliszkach wina ile musiała Pani wypić, żeby napisać powyższy artykuł, tak drobna próba twórczości literackiej nie będzie dla Pani problemem. Proszę uważać, żeby nie uderzyć czołem w klawiaturę.

Tak czy inaczej, gratuluję obiektywizmu i rzetelności dziennikarskiej. Minister Grad własnym tyłeczkiem ogrzewa przygotowane przez nas stołki dla Pani redaktor wnusiów.

~ Buziaczki
  • 2009-10-06 11:16 | wikonwi

Parodiując pewnego celebry tę można powiedzieć że pani Janina jest jasnowidzem czy coś. Spekulacyjne układanki jakoś w przyszłości się sprawdzają.
    Do momentu sprowokowanej afery hazardowej(nie mającej na celu posadzenie kogoś za kratki tylko obrzucenie przeciwnika k a ł e m ) można było sądzić że po wygraniu wyborów parlamentarnych (Tusk na pewno nie zostaje prezydentem) przez PO nastąpi diametralne przyśpieszenie w reformowaniu kraju bez zgniłych kompromisów (targowanie się z koalicjantem i opozycją), jednak tak się nie stanie.
    Układanka pani Janiny jest możliwa ale powstaje pytanie czy najlepsza z możliwych dla kraju.
    Powtórne budowanie czwartej RP zepchnie nas na margines Europy i cały trud Rotfelda i Bartoszewskiego diabli wezmą.
    Należy postawić pytanie czy SLD opłaca się topić PO dla wzrostu paru procent w wyborach chyba nie .Marginalny wynik w granicach do 15% poparcia da efekt kwiatka do Pisowskiego kożuszka. Jedno jest pewne ze narazi tą partię na zjedzenie na podwieczorek i zejście z sceny politycznej co wcale mnie by nie zmartwiło.
    W takiej układance nie widzę perspektywy rozwoju kraju nad Wisłą , a jedynie (Seks misja ) ciemność, ciemność widzę.Pozdrawiam zdroworozsądkowych optymistów.
  • 2009-10-06 11:22 | r

Pani Redaktor już popisała się POPISEM, Kwaśniewską w roli prezydenta. No cóż, typowa futurolog. Jej przepowiednie mają to do siebie, że się nie sprawdzają. Tym razem jednak mamy do czynienia z czymś innym. Błąd polega na złej analizie zjawiska pt. PiS, a precyzyjniej, PiS J. Kaczyńskiego. Jacy tam zawzięci przeciwnicy?! Po prostu: są za blisko siebie, żeby się nie gryźć i tyle. Przecież PiS to czysta gomułkowszczyzna. Będzie raczej alians Gomułki z Gierkiem i Jaruzelskim. A jeśli tak, to dołączyć można z powodzeniem Samoobronę (oczyszczoną, bez Leppera) i mamy PL II jak się patrzy. Piękna to będzie koalicja, ale krótkotrwała, bo znowu się pogryzą, a poza tym wasz elektorat już patrzy na księżą oborę (nie, żebym się cieszył). Przykre tylko, że koszta społeczne będą duże. Jestem jednak optymistą. Władzy nie dostaną.
  • 2009-10-07 21:41 | Kama

Oj Pani Redaktor, poniosło Panią a mnie ogarnia przerażenie. Koalicja SLD z PIS to koniec SLD i Napieralskiego, chociaż on robi wrażenie (mam nadzieję, że tylko wrażenie) że tego nie widzi. W każdym razie u mnie już głos stracił. Z drugiej strony, mimo znakomitych wystąpień Tuska - czym się różni PO od PIS? Poglądy te same, brak skuteczności, Kamiński ogrywa Premiera, IPN dalej straszy, Kościół dalej terroryzuje, TVP przejmuje ta dziwna koalicja (może to i dobrze), króluje niekompetencja i tp.
    Nie mam na kogo głosować. Oddam głos nieważny.
    Oby Pani była złym prorokiem. Pozdrawiam.