Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fenomen: Cimoszewicz

(18)
Im go mniej, tym więcej - tak można powiedzieć patrząc na wyniki kolejnych prezydenckich rankingów.
  • 2009-10-09 14:33 | anatol

Re: Fenomen: Cimoszewicz

Problem z Cimoszewiczem jest taki , ze ciagna sie za nim niewyjasnione sprawy majatku, zakupu akcji itd. Kidy stanie do walki bedzie musial wyjasnic te rzeczy.
  • 2009-10-09 16:27 | Valsary

>kto podkłada nogę temu rządowi szkodzi krajowi

Janina Paradowska ™

>W wysokiej pozycji Cimoszewicza jest zapewne też świadomość krzywdy, jaką mu wyrządzono brutalnie eliminując z poprzednich wyborów.

Przez pułkownika Miodowicza, z platformy obywatelskiej.

Kobieto, zrób jakiś research zanim napiszesz, kompromitujesz sie jako publicysta.
  • 2009-10-09 18:22 | PIRS

Skoro na stanowisku szefa CBA nie może być Macierewicz (hej, byłoby wesoło!), to może Cimoszewicz? Nie byłby zależny od rządu i nie dybałby na Kwaśniewską.
  • 2009-10-09 19:40 | anna12

Oczywiscie,ze ten czlowiek ma klase.Takiego prezydenta,majac do wyboru Kaczynskiego,teflonowego Tuska-napewno wielu rodakow chcialoby miec.Oprocz tego co zostalo napisane dodam,ze fenomenem Cimoszewicza jest on sam.On sam wybaczyl Tuskowi niebywaly atak na siebie przez Tuskowego zolnierza Miodowicza.Tak to komentuje,bo to wynika z poznieszych zdarzen.Nigdy Miodowicz nie poniosl,zadnej kary,wrecz przeciwnie funkcjonuje calkiem dobrze.Ot Tuskowe standarty.Trzeba byc wielkim,aby takie swinstwo wybaczyc.Ponad to jego przygotowanie naukowe,obycie miedzynarodowe wskazuje na jego wyzszosc nad ewentualnymi rywalami.Tusk,ani Kaczynski w niczym mu nie dorownuja.Polsce po tej juz 4-letniej wojnie,wyniszczajacej wszystko i wszystkich dookola,nalezy sie choc dobry Prezydent.Buldogi niech sie pozagryzaja.
  • 2009-10-09 21:51 | jerzy.n19

Kobieto, to się zwracaj do swojej pomocy domowej, jeśli taką posiadasz.
    Doskonale rozumiem, że ludzie większego formatu takich, jak ty irytują.
    Dopóki byłem bardzo młody, też to miałem.
  • 2009-10-09 22:16 | wikonwi

Szanowny anatal powtarzasz jakieś duperele które dawno sądownie są wyjaśnione.Za oszkalowanie córki Cimoszewicza jedna z gazet zapłaci gigantyczne odszkodowanie. Tak orzekł amerykański sad .
    A ten a tamten to i owo a chodzicie do kościoła i wyrażacie żal i pokutę za grzechy całego świata kajacie się a poza murami kościoła tacy jesteście waleczni pamiętliwi ot taka podwójna moralność za która trzeba znowu się spowiadać pokutować a w domku siadamy przy tym Chińskim komputerku i znowu grzeszymy głupotą zapiekłością a wo gule to mamwas dość na forach
  • 2009-10-09 22:43 | wikonwi

Poddaję się intuicji pani redaktor. Fenomen Cimoszewicza zawiera się bowiem także w tym, że jest politykiem wiarygodnym. tak kiedy jest w lesie albo gdy ma odnieść się do spraw jego bezpośrednio nie dotyczącej . Jego wypowiedzi są wyważone i pozbawione zadęcia politycznego bo gra tylko na swój własny wizerunek .Tacy są wszyscy emeryci polityczni. Dopiero gdy stają się ludźmi funkcjonującymi politycznie zaczynają głupieć bo myszą być jacyś (prawicowi ,lewicowi liberalni , konserwatywni i. t.d.)
    Tragedią współczesnych czasów jest brak mężów stanu np. De gog nie tylko w Polsce ale i na świecie Tegoroczna pokojowa nagroda Nobla promuje człowieka za dobre chęci w naprawie świata a w Polsce za dobre chęci idzie się do piekła Polskiego piekła. pomimo krytyki polityków Panu Cimoszewiczowi dobrze życzę alę glosować będę na Tuska chodź wiem że prezydentem nie zostanie co na pani i innych forach tłumaczyłem
  • 2009-10-10 04:57 | bloger

Casus "Cimoszewicz" nasuwa na myśl starą jak świat zasadę: gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Jeśli nawet podlaski żubr w wyborach prezydenckich nie wystartuje, to w myśl tej zasady rysuje się szansa, ze wygra w nich "ten trzeci". Oby tak się stało, choć po cichu życzę sobie i Polsce, żeby wygrała "ta trzecia"...
  • 2009-10-10 08:12 | teżtomam

Nie podniecaj sie wikonwi,bo nie ma czym,serducho ci siądzie
  • 2009-10-10 21:27 | Artur

Coc mi sie wydaje, ze ostatnie spotkanie Tuska i Cimoszewicza dotyczylo czegos wazniejszego niz objecia stanowiska Ministra Sprawiedliwosci. Moze zaproponowanie Cimoszewiczowi funkcji premiera pomogloby Tuskowi zostac prezydentem?
  • 2009-10-11 12:51 | kociewiak

dobra reklama daje dobre wyniki sprzedazy-na takiej podstawie to pani GOZDZIKOWA
    powinna zostac dobrym kandydatem na prezydenta.
    Cimoszewicz ok.moze byc ale jak zaczniemy grzebac to dowiemy sie ze to starej daty
    komunista,nieudacznik,karierowicz ,ktory ciagle obraza sie na wszystkich itd.
    Kaczynski tez ok.moze byc..ale poznal sie jako pyskacz ktory dzieli ludzi itd
  • 2009-10-11 15:48 | Wiesław

Cimoszewicz to jedna z eseldowskich wydmuszek typu " mąż stanu", "siła spokoju", "merytoryczność". W rzeczywistości to facet, który potrafi się uśmiechać do kamer tylko wtedy, gdy nikt z nim w najmniejszym stopniu nie polemizuje, osoba w rzeczywistości nerwowa, apodyktyczna, obrażająca się na cały świat, gdy coś nie idzie po jej myśli. O pezetpeerowskiej, koniunkturalnej przeszłości nie wspomnę. Nie dam się na niego nabrać i mam nadzieję, że większość wyborców też nie.
  • 2009-10-12 08:48 | krissss/kissss

Nigdy nie myslałem, a mam prawie 50-tkę,ze kiedyś zagłosuje na kogoś, kto był związany z PZPR/SLD, a tak się dzieje....patrząc, analizując obecną scenę polityczną, a zwłaszcza zbliżając e sie wybory prezydenckie, aż chce się krzyknąć, panie Cimoszewicz, ratuj!?
  • 2009-10-12 11:46 | Monteskiusz

Fenomen pana Cimoszewicza polega na tym, że wydaje się być jednym z nas, nie stworzył go jakiś aparat partyjny, a do swojej pozycji doszedł mozolną pracą, choć po drodze potykał się czasami o swój racjonalizm. Jednak proszę państwa, nie miejmy złudzeń, w pojedynkę w polityce nic się nie zdziała, trzeba mieć za sobą silną i zasobną organizację partyjną, która w przybliżeniu chociaż podzielałaby poglądy i cele lidera. Szkoda oczywiście marnować takie osobowości jak pan Cimoszewicz i jemu podobni, bo każda partia, która potrafiłaby ich wykorzystać powiększyłaby grono swoich zwolenników. Szkoda, że takich ludzi nie zaprasza się do ciekawych audycji publicystyki politycznej, chętnie usłyszałbym co mają do powiedzenia, a tak jestem skazany na te same gadające (ciągle to samo) głowy.
  • 2009-10-12 15:18 | Z.

Zwolennicy kandydatury WC sądzą, że będzie on drugim Kwaśniewskim: raczej bezkonfliktowym, zjednującym sobie ludzi, ponadpartyjnym szefem państwa. To pobożne życzenia.
    Kompetencje i aparycja to nie wszystko. WC to polityk apodyktyczny, zarozumiały, przekonany do słuszności swoich racji. Źle znosi sprzeciwy, a co gorsza ma problemy osobowościowe ze zjednywaniem sobie wątpiących. Nie potrafi być, nie tylko dyplomatycznie, ale zwyczajnie po ludzku, sympatyczny i ujmujący. Potrafi to np. Jerzy Buzek i zyskał sobie popularność i autorytet niezbędne do wyboru na zajmowane obecnie stanowisko. Cimoszewicz tego nie umie i sądzę, że to był istotny powód jego klęski w Radzie Europy.
  • 2009-10-12 19:46 | Ana

Jestem osobą dwudziestoparoletnią, chciałam głosować na Cimoszewicza w poprzednich wyborach ale może kiedyś stanie się to realnie w naszym kraju. Zgadzam się z autorką tekstu, że wyrządzono Cimoszewiczowi krzywdę, czasami chore wymysły chorych ludzi mogą zrujnować komuś życie. Nie interesuje mnie, że kiedyś był związany z SLD dla mnie było mineło ale większość osób w pewnym wieku :) wraca do tego co było i "wyciąga trupa z szafy". Nie intersuje mnie co było 20,30 lat temu. Ja i moi znajomi żyjemy tym co teraz, co będzie a nie przeszłoszością jak co poniektórzy trzeba było robić "czystkę" już 20 lat temu a nie teraz wytykać komuś przeszłość każdy ma prawo do błedów. I dam każdemu radę niech każdy patrzy na siebię a później na innych tylko, że do pewnych osób o niskim IQ to nie dotrze.
  • 2009-10-16 23:11 | nerpa

Obserwuję Pana Cimoszewicza od wielu już lat. Teraz uważam, że jest on jednym z niewielu mądrych polityków w naszym kraju(niestety). Istniejąca "malizna" usiłuje wciągnąć Go w swoje drobne machlojki. Szkoda, że całe to "towarzystwo ludzi honoru" czyt. ełlyty w swoim zacietrzewieniu ciągle usiłuje się pozbyć jednego z najbardziej inteligentnych i mądrych ludzi naszych czasów. Nie jestem pewien czy jest to specyfika naszego kraju tylko, czy podobnie dzieje się we wszystkich demokracjach. Uważam, że byłoby naprawdę z pożytkiem dla społeczeństwa gdyby był przez cały czas obecny w krajowej polityce.
  • 2009-10-16 23:17 | nerpa

No nie bardzo, właśnie niedawno wyczytałem, że amerykański sąd zasądził na rzecz córki Pana Cimoszewicza 5mln USD od "niezależnego" i "obiektywnego" tygodnika WPROST za pomówienie w tej sprawie a zatem sprawa jakby wyjaśniona.