Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PREZYDENT POLAKÓW CZY POLSKI ?

(2)
2009-10-12 19:29 | azet
PREZYDENT POLAKÓW CZY POLSKI ?
W chwili, kiedy to piszę do końca kadencji prezydenckiej Lecha Aleksandra Kaczyńskiego pozostało 439 dni, 12 godzin, 7 minut i 20 sekund. I myślę, że za ten „zegar” prezydent L.A. Kaczyński nie może być obrażony na mnie i na innych Polaków.
25 października 2005 roku na Prezydenta Polski wybrało go 8 257 468 głosujących. Nazajutrz On i partia PiS ogłosiły Go Prezydentem WSZYSTKICH Polaków… Wszystkich? Tak się zwyczajowo o tym mówi, ale musimy pamiętać wszystkie dane. A tak to wyglądało:
 Liczba mieszkańców Polski – 38 028 391
 Uprawnieni do głosowania – 30 279 209
 Oddano głosów – 15 435 020
 Na L.A. Kaczyńskiego głosowało 8 257 468
 Na L.A. Kaczyńskiego NIE zagłosowało 22 021 741 Polaków
Przeczytałem to i owo w Konstytucji i nie dopatrzyłem się jednoznacznego paragrafu, że muszę traktować Go jako swojego prezydenta, oddawać Mu pokłony i wyrażać uszanowanie. Takie wyraźne „paragrafy” są np. w 10 przykazaniach Bożych: „nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”. I jako katolik szanuję i przestrzegam ten dekalog. Natomiast Prezydent L.A. Kaczyński jest dla mnie tylko Prezydentem Polski i jak widać nie musi to być jednoznaczne z określeniem – Prezydent Polaków…
To wszystko nie dotyczy wyłącznie obecnego Prezydenta. Kolejni też powinni o tym myśleć z pokorą i w czasie trwania swej prezydentury przekonać NAS WSZYSTKICH do siebie, przekonać o swojej bezpartyjności, swoim rozsądku, rzetelności, szacunku dla wszystkich Polaków.
Szkoda, że Prezydent L.A. Kaczyński tego nie dopełnił. A dzisiaj na to jest już za późno.
  • 2009-10-12 23:42 | jurek z pogodna

Re: PREZYDENT POLAKÓW CZY POLSKI ?

Czy jeżeli ja i szwagier pójdziemy na jakieś tam wybory , posła , senatora , wójta , sołtysa , prezydenta i.t.p. władzuchne ,oraz oprócz nas przyjdzie jeszcze Ździchu z baru .
    To te wybory będą ważne ?
    Jak nie , jak tak!
    Czyli jak ja ze szwagroskim wybierzem jakiegoś tam kolesia na coś tam to on będzie kimś?
    No bo Ździchu to ma innego swojaka ,ale on jest w mniejszości , co nie ?
    Wygląda na to że my są procentowo (?) górą?
    No tak lepsza nasza.
    A co by było gdyby ten „nasz” nas z nerw by wyprowadził?
    Można paskuda wypierpapier?
    Pewnikim można .
    Tyle że do wypierpaier musiało by się wybrać więcej jak , ja , szwagroski i Ździniu.
    Musieli by wybrać się nawet ci co im wiszą te wszystkie wybory !
    I co w tedy ?
    Wtedy zderzamy się z „demokracją”.
    A „demokracja” to taki dynks co olewa wyborczą frekwencje ale nie olewa wnerwienia „narodu”.
    I tak czy owak łapki w nocniku lądują.