Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cudu ciąg dalszy

(24)
Opisywana szeroko przez tabloidy przemiana hostii w ludzkie serce stała się sprawą urzędową. Zajmie się nią Watykan oraz prokuratura.
  • 2009-10-16 12:47 | ~Janusz

Re: Gietki ciąg dalszy

Nie kupię e-wydania Polityki, aby przeczytać reportaż Edyty Gietki. Już raz czytałem jej produkcję w Polityce, w której wywodziła Matkę Boską Niepokalanego Poczęcia - od kału.
  • 2009-10-16 15:22 | pawile

Najprawdopodobniej niedługo aspekt racjonalny, czyli podejrzenia przestępstwa, zagrożenie epidemiologiczne itp. zostaną wyciszone i wmiecione pod dywan. Wieści o "cudzie" już się rozniosły, pątnicy przybywają, ponoć są uzdrowienia i inne nadprzyrodzone zjawiska. W ubogiej Sokółce każdy grosz się przyda, a wraz z pielgrzymkami napłynie kasa. Więc komu zależy na prawdzie ?
  • 2009-10-16 16:47 | Monteskiusz

Re: Cudu ciąg dalszy

Jeśli wiara w cuda ma być religią chrześcijańską, to gdzie się podziały myśli starożytnych Greków i filozofów chrześcijańskich, co to wszystko ma wspólnego Bogiem? To mogą być wierzenia prymitywnych plemion, ale nie chrześcijan, zwłaszcza w XXI wieku, w środku Europy, w państwie szczycącym się 1000 lat chrześcijaństwa. To wszystko obraża nie tylko racjonalny rozum, ale także, a może zwłaszcza człowieka wierzącego w Boga. Po zachowaniu katolickiego kleru odnoszę wrażenie, że zamiast bibli czytają kabałę i zamiast być kapłanami stają się szamanami. Szkoda gadać. Pozdrawiam podobnie myślących.
  • 2009-10-16 19:31 | kociewiak

Bog czyni Cuda to prawda.Cuda uzdrowienia w naszym Zborze to czeste zjawisko,modlimy sie i efektem naszych prozb sa Blogoslawienstwa uzdrowienia,pozbycia sie nalogow,wskazania drogi zycia.Bog czyni cuda
    Opisany z oplatkiem jest b.dziwny bo Bog dziala pomagajac czlowiekowi,wskazuje nam jak nalezy postepowac z jego wola itd. nigdy nie czyni ukrywajac swoj cud.Pytam po co mial w oplatku ukrywac jakis kawalek ciala ,co niby to mialo znaczyc???
  • 2009-10-16 20:00 | Bobola

Zamiana weglowodanow w bialko jest niewatpliwym cudem o ile nie jest to swiadoma profanacja dokonana przez jakiegos zyda czy ateiste. Tak czy inaczej warto sprawdzic ponownie wyniki badan patologow z bialostockiej AM gdyz jest to albo wyrazny dowod na prawdziwosc podstawowych zasad Naszej Swietej Wiary Katolickiej albo tez widomy dowod dzialnosci szatanskiej ze strony licznych w Naszej Umeczonej Ojczyznie pogan.
  • 2009-10-16 22:37 | karul

To juz jest taki

polski smutek baru mlecznego.

Gdy w 21 wieku w centrum kontynentu ludzi fascynuja takie idiotyzmy, a liche i slabiutkie panstwo im przytakuje, to po prostu dlatego, ze zyjecie na umyslowych peryferiach a nie w Europie skad inad Srodkowej..

Gdy rozmawiam z mieszkancami tych peryferii najbardziej zastanawia, ze wiekszosc nie widzi w tych zabobonach nic dziwnego, nie maja poczucia smiesznosci. Ake coz mozna sie spodziewac po wiekach indoktrynacji przez wiadomy a straszny kult?
  • 2009-10-16 23:35 | ANDRZEJ P. LIPIEC

MONTESKIUSZ!
    BRACIE POLAKU.
    Cud w moim Kościele Katolickim odbywa sie codziennie...powtarzam codziennie. Ten cud to Święta Hostia...prawdziwe Ciało i Krew Pana Jezusa Chrystusa. Żadnego innego, większego nie będzie. To cud niewidzaialny, ale ja wiem jak działa Ciało Pana Jezusa w duszy. Bracie! Nic nie badaj. Szkoda czasu. Jedyny i prawdziwy Koscioł to Kościół Katolicki. Zostaw kapłanów (rozpoznam przebranego lub tego, który nie wypowie formul konsekracji). Pijany, dzieciaty i żonaty po wypowiedzeniu formuł konsekracji podaje mi Cialo Pana Jezusa. On mnie nic nie obchodzi, ale przez niego działa Pan Jezus...tak jak teraz przeze mnie. Naprawdę nic nie badaj, bo szkoda twego cennego czasu. Dawin zmarnował na to 20 lat i wyszło mu, że ja nie mam duszy! Też sprawę badałem i wyszło, że Ty masz duszę i jesteśmy tuż po smierci.
    Zapraszam na www.wola-boga-ojca.pl Jak odczytać Wole Boga Ojca? Dziennik duchowy. "Polityka" nie puści tych słów, ponieważ polecają książkę "Bóg urojony", gdzie niebywałe kołtuństwo darwinowskie.APEL
  • 2009-10-16 23:43 | grzechu

Pawile pisze:
    "W ubogiej Sokółce każdy grosz się przyda, a wraz z pielgrzymkami napłynie kasa."
    I w ten sposób potwierdzi się prawdziwość cudu (ekonomicznego) w Sokółce.
  • 2009-10-17 10:10 | Caramba

Nie wiem czy J.Chrystus prosił o jedzenie jego ciała i picia jego krwi. Jeżeli tak, to wtedy gdy upewnił się, że większość raczej zeżre Go i wypije Jego krew, niż potrudzi się, żeby zrozumieć.
    Zamiana "doliniarska" nie cudowna.
  • 2009-10-17 10:57 | anro

Tak zwani poganie, mieli bardziej racjonalne wierzenia niż współczesna religia. Czcili wodę , słońce, ogień itp., czyli żywiły decydujące o życiu i śmierci na naszej planecie, a nie urojonego, wszechmocnego, miłosiernego, a jednocześnie mściwego i żądnego krwi Boga. Wydarzenia w Sokółce, to żerowanie na ludzkiej ciemnocie rodem z wieków średnich. Ale interes się kręci i czasami nabiera rozpędu, mimo iż mamy 21wiek. A co do "profanacji dokonanej przez Żyda"( piszemy dużą literą), to radzę pamiętać że, " naszą świętą katolicką wiarę" wymyślili właśnie Żydzi. Pogan w naszej Ojczyżnie możesz szukać ze świeczką , a szkoda.
  • 2009-10-17 11:06 | franek

a jedak puscili:)
  • 2009-10-17 12:30 | leo

A ja w takie cuda niekoniecznie wierzę, ale jeśli byłby to kolejny po Kanie Galilejskiej cud ekonomiczny i w dodatku w mojej kochanej Sokółce - jestem ZA! Byleby mi tylko miasta nie zadeptali... pielgrzymi jedni...
  • 2009-10-17 16:51 | Monteskiusz

Bracie Andrzeju P., tam gdzie zaczyna się wiara, tam kończy się myślenie i nie jest to bynajmnej kpina z mojej strony, a podglą znanego filozofa głęboko wierzącego w boga. Osobiście nie ma nic do ludzi głębokiej wiary, ale dręczy mnie myśl, dlaczego w czasach przedchrześcijańskich nie było wojen religijnych, a bogów było niezliczone ilości. Co takiego jest w tych wszystkich wielkich religiach monoteistycznch, że ludzie są skłonni mordować bliźnich w imię swojej wiary i to z powodów najbardziej błahych, jakie tylko można sobie wyobrazić, że przytoczę tylko przykład dość świeży, a dotyczący publikacji rysunków satyrycznch boga muzułmanów. Nsuwa się w związku z tym niepokojem pytanie, co jest ważniejsze: etyka czy wiara? Czy wiara w boga "zwiesza" to co etyczne i wszystko wolno? Jeśli tak, to czuję się lepiej jako niewierzący, ale muszę się mieć na baczności, bo im wszystko wolno, a jak poczują się urażeni, to znajdę się w sytuacji Józefa K.
  • 2009-10-17 17:10 | Monteskiusz

Brawo, brawo Bobola: albo, albo. Albo winny szatan, albo poganie, a może dołożymy do tego jeszcze kogoś, choć Żyd już padł w pierwszym zdaniu, no i ateista. A może by tak zapłacić za te wszystkiego badania i cuda (religia w szkole, kapelani w każdej instytucji publicznej i urzędzie,odzyskiwanie" swoich" nigdy nie utraconych dóbr, prowadzenie biznesów na zasadach innych niż powszechnie obowiązujące itd.) ze swojej kabzy, tak jak to jest przyjęte w świeckich państwach, to i Nasza Ojczyzna by była mniej umęczona.
  • 2009-10-17 19:26 | J.G.

Bracie Andrzeju P.
    Nie ma czegos takiego co ludzie nazywaja Bog! W niebie sa gwiazdy jak mowia Ci co tam byli i wrocili. Nikt nie widzial tam brodatego starca na tronie ani ludzi ze skrzydlami. Nie ma boga tak ja nie ma smokow. Wstydz sie, ze dales sie tak nabrac. Pozdrawiam Cie.
  • 2009-10-17 19:38 | komandi

Ty natomiast żyłeś w czasach kultu jednostki i indoktrynacji komunistycznej. Stalinowskiego bełkotu się nie wyzbyłeś...ot taka zwykła komsomolska nienawiść do "wrogów ludu", tudzież "reakcjonistów w sutannach"...Sercem i duchem jesteś aparatczykiem rewizjonistą, czy też z dziada pradziada?Ten twój obłąkańczy bełkot to zwykła mowa Szatana! Smród piekieł gęstnieje jak smog na łamach postkomunistycznej prasy, przygarniającej politruków tudzież sieroty popeerelowskie....
  • 2009-10-17 20:49 | karul

Czy trzeba lepszego dowodu na ponury stan umyslow polskich niz powyzsze? Na peryferiach to nie dziwi.
  • 2009-10-17 23:03 | anro

Darwin nie zajmował się badaniem dusz, a pochodzeniem gatunków. Poświęcił tym badaniom całe życie, a nie 20lat. Jego badania stanowią podstawę współczesnej genetyki. Natomiast kołtuństwo, to ciemnota, wiara w zabobony, cuda i etc. Warto znać znaczenie słowa, które się używa. Nieznajomość podsawowych pojęć, to także kołtuństwo.
  • 2009-10-18 08:04 | jaromaz

Tak na maginesie, podazajac twoim tokiem myslenia jakby ten "cud " zdazyl sie nie na peryferiach tylko np. w centrum tzn. w Warszawie lub w Krakowie albo jeszcze w jakims innym miescie zaliczanym do "miast metropolii" to ludzie mieszkajacy tam czyli cala smietanka intelektualna, bo tylko taka przeciez wg. Ciebie mieszka tamze, wcale by sie tym nie zainteresowali i nikt by nie uwierzyl w to, nie zwiekszyla by sie liczba ludzi odwiedzajacych to miejsce. Mysle, ze byloby tak samo byliby przeciwnicy i zwolennicy tego "cudu" tylko byloby to na jeszce wieksza skale, bardziej rozdmuchane przez media i nie mialoby na to wplywu miejsce w ktorym objawil sie ten "cud". Ludzi po prostu intryguja takie rzeczy i juz...
  • 2009-10-18 10:40 | anro

Szkoda, że Bóg czyniąc takie absurdalne cuda, nie nakarmi umierających masowo dzieci afrykańskich ( w tym katolików w Darfurze), nie skoryguje okropnych wad genetycznych u rodzących się dzieci, nie uzdrowi nieuleczalnie chorych i inwalidów, nie uchroni swoich własnych pielgrzymów przed strasznymi katastrofami, a nawet swoich własnych świątyń przed kataklizmami, pożarami, trzęsieniami ziemi, itp. itd. Zamoczyć opłatek w czyjejś krwi lub rzucić na podłogę kawałek mięsa, to nie sztuka. Coś z tym Bogie jest nie tak.
  • 2009-10-18 19:28 | babcia

A to juz jest sprawa Pana Boga, odpowiadajac na twoje pytanie-po, co? I tak tego nigdy nie pojmiesz. I znasz chyba powiedzenie; po, co to sie nogi nocą.
  • 2009-10-19 02:15 | inkwizytorstarszy

[cytat]
    Zamiana weglowodanow w bialko jest niewatpliwym cudem o ile nie jest to swiadoma profanacja dokonana przez
    jakiegos zyda czy ateiste. Tak czy inaczej warto sprawdzic ponownie wyniki badan patologow z bialostockiej
    AM gdyz jest to albo wyrazny dowod na prawdziwosc podstawowych zasad Naszej Swietej Wiary Katolickiej albo
    tez widomy dowod dzialnosci szatanskiej ze strony licznych w Naszej Umeczonej Ojczyznie pogan.
    [/cytat]!!!Kochana "Bobolo"-Cudem jest fakt,że potrafisz pisać ,bo myśleć to niestety nie..Wyrazy współczucia...
  • 2009-10-19 10:42 | kociewiak

To co wyczynia kosciol katolicki to sa smiechy z wiary chrzescijanskiej,to szukanie poklasku
    dla kosciola uwiarygodnienie istnienia Boga,a to Bogu sie nie podoba.
    Bog istnieje i juz kto wierzy to chwala mu kto nie to jego sprawa,slyszal o Jezusie i Bibli i to jest najwzaniejsze,ziarno zostalo zasiane reszta to czekanie na wzrost.
    Bog czyni Cuda kazdego dnia,powiedziane jest ,,proscie a bedzie wam dane,,
    Bog nie czyni znakow dla samych znakow,wiara jest bez dawania znakow ,Bog jest niewidzialny.a jak czyni Cuda to dla dobra czlowieka,okazuje nam swa milosc i laske
    Alelluja.
  • 2009-10-19 19:05 | KatarzynaTS

Droga/ Drogi Anro. Wiara pogańska nie była tak racjonalna jak ci się wydaje. Wręcz przeciwnie, większość zabobonów, którym nadal hołduje ludzkość, katolicka i niekatolicka, to ich pozostałość. Poganie byli równie mocno skrępowani przepisami religijnymi, jak są dziś nimi skrępowani katolicy, muzułmanie i Żydzi. Ciemnota wieków średnich na ziemiach polskich była cywilizacyjnym światłem w porównaniu do czasów pogańskich. Nie próbuję tu bronić Kościoła jako instytucji, ani wiary katolickiej, bo chociaż w pewnym momencie dziejowym odegrała pozytywną rolę cywilizacyjną, to obecnie stała się hamulcem jej rozwoju. Żal z powodu braku pogan w naszym kraju to nie najlepszy pomysł. Ale fakt, że ateista, który się "przyzna" do swojej niewiary w istnienie jakiejkolwiek istoty boskiej, jest traktowany jak wariat, w najlepszym razie nieszkodliwy, nie wróży naszemu państwu świetlanej przyszłości.