Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Absolwenci! Studenci! Ranking najbardziej niepotrzebnych spacjalności

(2)
2009-10-22 22:54 | IZ
Zapraszam wszytskich studentów i absolwentów do wyrażenia opinii, jaka specjalnośc na rynku pracy jest niepotrzebna - po której nie można dostać pracy.
Z moich badań wynika obecnie, że niepotrzebną specjalnością/ kierunkiem jest m.in. administracja, nauka o rodzinie, ekonomia, socjologia i psychologia zachowań ludzkich, europeistyka, wychowanie fizyczne, chemia kosmetyczna, pedagogika wczesnoszkolna, stosunki międzynarodowe, zasoby ludzkie, technologia ochrony środowiska, nawigacja, logistyka, informatyka, ekonometria i inne.
Poniżej link do ankiety:
http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/7424/
  • 2009-10-23 13:53 | sebek

Re: Absolwenci! Studenci! Ranking najbardziej niepotrzebnych spacjalności

Ciekawe wyniki aczkolwiek niektóre kierunki mogą dziwić. Informatyka naprawdę jest niepotrzebna na rynku? Mam kilku znajomych po informatyce, którzy całkiem nieźle sobie żyją. Czytając różne artykuły na temat tzw. kierunków przyszłościowych, informatyka zawsze jest tam wymieniana. Przetrząsnąłem różne portale emigranckie w takich krajach jak Niemcy, Kanada czy Australia i tam też, w zasadzie jak nie jest się informatykiem to nie ma po co wyjeżdżać. No, chyba że jest się lekarzem.
    Nie piszę tego aby się sprzeczać ale z różnych źródeł mam nieco inne informacje.
    Co do inych kierunków, nie wiem jak jest. Pewnie, jeśli chodzi o Polski rynek pracy, wiele zawodów jest niepotrzebnych z uwagi na słaby poziom rozwoju i brak poważnych pracodawców specjalizujących się w technologiach innowacyjnych, takich jak np. firmy biotechnologiczne czy kosmetyczne. Ale to tylko moje przypuszczenia.