Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto tu oblał bank gnojówką?

(24)
Ta dziennikarka jest niezatapialna. Jak cumy trzyma się emocji widzów.
  • 2009-10-23 00:39 | Joe

Kto tu próbuje oblać oblać p. Jaworowicz gnojówką?

Widać Autorce trudno znieść cudzy sukces, z treści artykuły wynika, że to musi być bardzo bolesne doświadczenie, tym bardziej, że p. red. Jaworowicz udowodniła w praktyce, prowadząc swój program przez ponad 20 lat, że dziennikarz wcale nie musi być sługusem, wazeliniarzem, czy zwykłą świnią, ja to się dziś przyjęło – a ma wybór, równie dobrze może być porządnym, rzetelnym człowiekiem.

Osobiście uważam cały TVN, a TVN24 szczególnie za telwizję tabloidową, która zawdzięcza swój sukces nie tyle tępocie większości swych widzów, co partii PiS – gdyby nie spsiła TVP bolszewickim przejęciem mediów publicznych w Polsce, to TVN po dziś dzień nadawałby godzinami obrazy „bez komentarza”, pies z kulawą nogą by tam nie zawitał. A to, że p. Szymborska łaskawie "docenia" p. Jaworowicz ani mnie ziębi, ani parzy, nawet nie wiem kim jest p. Szymborska - Wiesława to tak, ale Monika? Pierwsze słyszę.

Odnośnie prywatyzacji lat 90., to to istotnie było podłe oszustwo - banda głownie zagranicznych złodziei, przy poparciu lokalnych ciemniaków i naiwniaków, w najlepszym razie mniemających, iż działają na rzecz demokracji, bezczelnie rozkradła co wartościowszy majątek kraju – i jeśli taki był odbiór społeczny, to p. Jaworowicz musiała być jedną z najrzetelniejszych dziennikarek i dziennikarzy także i w tamtym czasie.
  • 2009-10-23 08:10 | joanna kopytowska

Re: Kto tu oblał bank gnojówką?

Ja nie oglądam sprawy dla reportera ale pamiętam niezwykle przenikliwy program Elżbiety Jaworowicz o Chinach i oglądając go pomyślałam z podziwem o Jej dziennikarstwie , a swoją drogą jednak to przykre jeżeli środowisko twórców i dziennikarzy za największy sukces kolegi po fachu uważa zdolność do przetrwania w telewizyjnej dżungli , to zakłada dużą skłonność do kompromisu i dziwnie nie pasuje do potocznego obrazu dziennkarza i twórcy kultury, to nie tyle żle świadczy o Pani Elżbiecie co o telewizji
  • 2009-10-23 09:57 | WAr$

czemu ma sluzyc ten artykul?
    W BBC niektorzy dziennikarze prowadza swoj program od lat i nikomu to nie przeszkadza. Czyzby znowu polska zazdrosc dala o sobie znac?
    Pozdo z kraju gdzie takie artykuly pojawiaja sie w brukowcach.(szkoda Polityko!)
  • 2009-10-23 14:13 | acent

Liczyłem na coś bardziej ciekawszego. Artykuł chaotyczny, w zasadzie o niczym i nic nie wnosi. Jest tylko zwykła wierszówką dla uzasadnienia otrzymania wynagrodzenia. Faktycznie dziennikarstwo "schodzi na psy".
  • 2009-10-23 14:28 | niederschlesier

Dobrze opisano ten prymitywny jak wiejski sklep program. Dziennikarstwo "Sprawy dla reportera" jest znacznie poniżej poziomu gazety "Fakt". Ale jest jeszcze jedna rzecz o poziomie niższym niż reportaże ze "Sprawy". To dyskusje w studio - polegające na tym ,że pani Jaworowicz objawia swój słowotok , a reszta milczy - lub próbuje dorwać się bezskutecznie do słowa. Od dłuższego czasu nie oglądam PISTV - nie mniej w bardzo koszmarnych spraw widzę siebie w studiu pani Jaworowicz , próbującego przerwać jej chorobliwy słowotok - a ponieważ wiem że mam rację w omawianej sprawie - autorka nie daje mi dojść do słowa. Zresztą racja czy nie - program polega na tym że ma być słychać autorkę.
    I szybko dodam , że tę samą szkołę dziennikarstwa prezentuje pan Rymanowski - podkreślam to dla ewentualnych adwersarzy , którzy zaraz zwrócą mi uwagę , że pewnie jestem widzem TVN. Jestem - jak widać - podobnie krytycznym.
  • 2009-10-23 15:27 | jurek z pogodna

Wielce Szanowna Pani Redaktor Krystyno Lubelska.
    Krystyna , o co kaman w tym artykule ?
    Czy to coś złego że fajna laska ma się dobrze wizualnie po iluś tam latach życia na tym ziemskim padole? Tak Ela Jaworowicz ma bardzo ładne nogi . Fakt , dla znacznej części płci pięknej jest nie do strawienia . Ale być może te o mniej urodziwych nogach mają inne zalety?
    U facetów jest podobnie są wysocy bruneci i laski kwiczą na ich widok ale to tylko etykieta bo kobiety wybierają tych co są normalnymi w życiu codziennym i alkowie .
    Pani Krystyno lepiej zająć się tematami które są bliższe waszemu środowisku .
    Chodzi o rzetelność i wiarygodność w oczach czytelników ,słuchaczy czy telewidzów.
    A z tym to stan dziennikarski ma coraz więcej problemów .
    Prasa się nie za bardzo sprzedaje , radia czy telewizja to raczej dla staroportfelowców „dociera” !
    A jeżeli już temat damskich nóg jest tak ważny to polecam kończyny dolne pani redaktor Jolanty Pieńkowskiej albo wyjątkowo sztuczne uśmieszki innych telewizyjnych „gwiazdeczek” !
  • 2009-10-23 17:09 | jerry11

Tu nie chodzi o to, ze - jak napisal jeden z dyskutantow na tym forum - "W BBC niektorzy dziennikarze prowadza swoj program od lat i nikomu to nie przeszkadza". Przeszkadza i razi plytkosc programu, nierzetelnosc, zbyt "grube" uproszczenia i nieukrywany populizm!
  • 2009-10-23 17:13 | Blueberry

"Odnośnie prywatyzacji lat 90., to to istotnie było podłe oszustwo - banda głownie zagranicznych złodziei,
    przy poparciu lokalnych ciemniaków i naiwniaków, w najlepszym razie mniemających, iż działają na rzecz
    demokracji, bezczelnie rozkradła co wartościowszy majątek kraju..."

Coz, widac, ze "Joe" to (bardzo typowy) zwolennik teorii spiskowych i pewnie stad plynie jego uwielbienie dla pani Jaworowicz, dziennikarki swego czasu bardzo aktywnie propagujacej tego typu historyjki!!!
  • 2009-10-23 17:36 | egon

Nie wiem, czy rzeczywiście jest tak wysoka oglądalność, wsród moich znajomych nie ma fanów Jaworowicz, nikt już jej nie ogląda.
  • 2009-10-23 18:09 | broda1

polecam programy pani Jaworowicz z panem Olszańskim z lat 70-ych. Tam dopiero było zaangażowanie. Nie lubię tej pani, ale doceniam umiejętności autokreacji.
  • 2009-10-23 18:37 | Ekran z Bratkiem

A pamiętacie jak zaczynała? Jak to było... Telewizja Młodych....??? No, bo chyba nie Ekran z Bratkiem... hehe. Stąd to jękliwo-chamskie pseudo dziennikarstwo lat 70tych... Ona to chyba jeszcze pracowała pod egidą tow. Kraśki, nieprawdaż?
  • 2009-10-23 18:40 | war$

Ale co to za artykul! w obronie czystosci telewizji? Sprawa dla reporterow populistyczny? a co z tancem z gwiazdami idolem, Xfactor i reszta zenady?Dlaczego akurat teraz sprawa pani redaktor komus przeszkadza ? powtarzam, taki artykulik to zenada dla polityki , szkoda.
  • 2009-10-23 19:58 | Joe

Cóż widać, że Blueberry nadużywał(a) jagodzianki na kościach, skutkiem czego stracił(a) wzrok, co uniemożliwia mu (jej) obecnie percepcję rzeczywistości.
  • 2009-10-24 01:08 | Wojciech

Re: Czy Krystyna oblała "gnojówką" Elżbietę ?

Nie wiadomo o co chodzi ? Program "sprawa dla reportera" jest i był potrzebny. Zawsze trzeba stawać po stronie pokrzywdzonych . Ten co prywatyzuje nie jest pokrzywdzony nigdy, ponieważ nikt nie namawia go do prywartyzowania innych , którzy nie proszą się o prywatyzację. To ci których się prywatyzuje i wyrzuca na bruk , to ci są godni obrony. Niby to logiczne , a jednak za trudne dla pani Krystyny ?
  • 2009-10-24 01:10 | Echidna

Ekran z Bratkiem -
    to byla Redakcja Mlodziezowa, program "7". Wielu dziennikarzy przechodzilo tam lekcje dziennikarstwa telewizyjnego.
    A pod egida w tamtych czasach pracowali wszyscy. Nie tylko w telewizji.

Echidna
  • 2009-10-24 12:19 | Bobas

Wyrazy współczucia dla męża bohaterki publikacji. Z pewnością tkwi w dylemacie, jak to zrobić, żeby jej odciąć głowę i żeby to chodziło i żyło.

Swoją drogą, byłoby to dla mnie interesujące, gdyby autorka publikacji pofatygowała się o ustalenie rzeczywistej skuteczności interwencji podejmowanych przez carycę-bis Polskiej Telewizji. Dla mnie postać Jaworowicz w telewizji stanowi argument na rzecz przeciwników uiszczania abonamentu radiowo-telewizyjnego.
  • 2009-10-24 15:22 | jurek z pogodna

Szanowni Państwo wydobywanie programów z lat dawnej telewizji –była w tamtych czasach tylko jedna – to zahacza o demagogie .
    Teleranki , Piątki z Pankracym , Balbinki , Teatry sensacji Kobra i wiele innych bardziej lub mniej ciekawych programów tego typu ,było jest i będzie we wszystkich telewizjach .
    A czy pamięć Was zawodzi skąd przybyli właściciele i w znacznej części pracownicy obecnej TVN?
    Tak , w znacznej części zdobywali „szlify” telewizyjne u tow. M. Szczepańskiego ba a nawet tow.Sokorskiego .
    Całe szczęście że dla znacznej części naszego społeczeństw to prehistoria .
    Ale widać są tacy którzy uwielbiają szukać "kwitów" wszelakich!
    Gogola -Rewizory , Procesy -Kafki nic nie tracą na wartościach.
  • 2009-10-24 18:42 | ollo

A niby "Uwaga", której producentka jest Szymborska-Wójcik, to niby jaki poziom reprezentuje? Nie tabloidu, ale opiniotwórczego programu? hehehhehe
  • 2009-10-24 20:12 | dree

Jak się tapla w błocie Polkiej rzeczywistości to trudno UPRAWIAC DZIENNIKARSTWO GURNOLOTNE.Media (radio i TV )mają to do siebie, że ktoś musi prowadzić, moderować dyskusję bo inaczej były tylko ul .W życiu codziennym zwykłego zjadacza chleba przeważa proza życia ( konflikty sąsieckie, lokalne układzki lansujące interesy swoich kolesi kosztem zajdaczy chleba itd i itp. Swoją droga Jaworowicz załuguje na szacune przez tyle lat utrzymuje ogładalność na wysokim poziomie co może kolic w oczy autorów projektów, których widzowie nie zakceptowali. Złośliwość pod adresem pszaśnej rzeczywistość, która się stara przedstawiac Jaworowicz swiadcza o nie zrozumieniu wspólczesnych mediów , które maja tez taka pospolitą twarz .
  • 2009-10-24 20:20 | Ventosa

Życzę takiego poziomu dzienikarstwa adeptom tego zawodu aby widzowie chcieli ich niskolotne dziennikarstwo ogładac przez 20 lat.
  • 2009-10-25 13:37 | Sara

Ale nogi pani Ela naprawdę ustawia niesamowicie
  • 2009-10-25 17:12 | niederschlesier

@ventosa - pomyłka , tego programu nikt nie chce oglądać, ten program CHCĄ nadawać.
  • 2009-10-26 00:57 | kamu

"O co kaman"..:) Swietnie, dowcipnie, lekko i sensownie.
    Nie mam wprawdzie nog jak p.Elzbieta, ale tymi innymi zaletami nadrabiam...skutecznie..;)

Pani Jaworowicz naleza sie brawa za wieloletnia pasje w obronie pokrzywdzonych! Rzeklam:)
  • 2009-10-26 21:25 | ps

Sprzedaje tani populizm dla gawiedzi. W rzeczywistości kreuje swoją osobę, aby uzyskać kontrakt gwiazdorski.