Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kura poszła na rosół

(9)
2009-10-28 16:03 | Polityka.pl
  • 2009-10-28 16:03 | Maria

Re: hazard , prostytucja i legalne narkotyki , to "podstawy" demokracji

Tak to się dziwnie składa, że raczkujące w demokracji kraje, najpierw wpadają w chorobę pseudo-wolności i z tej choroby długo nie wychodzą . Felietonista jednej z gazet emigracyjnych nazwał to "trójnogiem" demokracji w Polsce. Prostytucja, hazard i próba legalizacji narkotyków jest stałym tematem rozważań w polskich mediach. Walka z tymi chorobami wymaga motywacji, a może być nim tylko miłość do kraju w którym się żyje. Takiej to troski o kraj w którym żyją polscy politycy zupełnie nie widać. Polscy politycy działają według zasady , "po mnie choćby potop".
  • 2009-10-28 19:12 | RB

Witam,
    Byłem w Łodzi, czekałem na pociąg. Odwiedziłem z nudów bar z automatami. Tam obsługująca automaty Pani powiedziała mi żaląc się, ze ostatnio obroty spadły, gdyż kilku taksówkarzy powiesiło się, gdyż się zadłużyli przez grę.
    Powiesili się!!!!
    Pozdrawiam
    RB
  • 2009-10-28 19:18 | Advocatus Diaboli

Re: Kura poszła na rosół

Dlaczego kura poszla na rosol? Przyczyna jest bardzo prosta - dochody z opodatkowania hazardu nie maja znaczenia, zwiekszajacy sie wskutek tego deficyt budzetowy nie ma znaczenia. Wazna jest tylko ochrona zalosnej dupiny Premiera.

P.S. A mozna miec ciastko i jednoczesnie jesc ciastko - exemplum: Nevada, USA. Kontrola wieku graczy przez personel kasyn i innych biznesow posiadajacych automaty do gier (bary, stacje benzynowe, calodobowe sklepy - t.zw. convenience stores) jest bardzo efektywna i pomaga trzymac nieletnich, ponizej 21, z daleka od jednorekich bandytow. Podatki placone przez kasyna i te biznesy, poza fundowaniem funkcjonowania stanu (Nevada nie naklada stanowego podatku dochodowego na osoby fizyczne), zapewniaja fundusze na pomoc psycholgiczna i medyczna dla ludzi uzaleznionych od hazardu. Ale takie rozwiazanie nie jest mozliwe w Polsce, poniewaz nie przynosi zyskow "krewnym i znajomym kroliczka".
  • 2009-10-28 20:36 | wiehu

Looto starczy :-)

A jeśli Hazard ma zejść do podziemia myślę że można temu przeciwdziałać niewidzialną ranką rynku .

Wydaje mi się że dobrym jest pomysł 1 cosyno ( jakieś lepsze )czy coś na 10000 mieszkańców .
    Pułświadek będzie się spotykał w jednym miejscu i łatwiej ich będzie policji inwigilować a i swoją kase wydadzą w opodatkowany sposób .

Zeby ten pomysł był konkurencyjny dla jakiś melin , podatek nie powinien być wysoki bo wygrane będą niskie i nikt tam nie pędzie przychodził.
  • 2009-10-28 23:54 | malgo

no wlasnie w krajach starej Europy takich problemow nie ma... a sa krajami demokratycznymi, ale tez hazardu " na ulicy " nie ma. Zawsze bedzie podziemie, ale to jest maly procent spoleczenstwa, po drugie w pL prawo swoje a jego egzekucja ma swoje prawa
    a co do Internetu, panie redaktorze prosze sie nie martwic , Bruksela juz nad tym pracuje..
  • 2009-10-29 12:52 | bocian

Jeśli ta tytułowa kura, oprócz jajek, produkuje g... w całym gospodarstwie (uzależnionych od hazardu) to rozwiązanie jes dobre -zamknąć w kurniku bo czasem można się na g..... pośliznąć
    co jużniektóży zaliczyli ....:-))
  • 2009-10-29 13:30 | trin77

coz, nadal jest mnostwo osob uzaleznionych od alkoholu, a ponadto od telewizji, zakupow, internetu..moze daloby sie do razu zakazac rowniez tych rzeczy, w trosce o uzaleznionych oczywiscie.. nie ma to jak PORZADNY ZAKAZ, mmm...
  • 2009-10-29 13:55 | Monteskiusz

Ja to nie zazdroszczę panu Sobiesiakowi. Widzę długi rząd uzbrojonych petentów, chcących mu podziękować za fajne załatwienie sprawy ze Zbyszkiem.