strona polityka.pl

(11)
2009-11-02 16:47 | kika
Strona wygląda na mocno niedopracowaną: nierówne teksty, niewyraźne czcionki, dziwny dobór kolorów. Interesujących tekstów w "Polityce" nie brak, ale są one słabo zajawiane i niezorientowany czytelnik może do nich nie doklikać. Czy to jest 1szy etap jakiejś ZMIANY, czy po prostu brak pomysłu?
  • 2009-11-03 11:06 | Baron

Re: strona polityka.pl

Co do czcionki to dla tekstów preferowałbym jakiegoś "szeryfa" -- łatwiej by się czytało. Dobór kolorów - OK!

Brakuje mi linku bezpośrednio do komentarzy z poziomu artykułu. "Dyskutuj" przenosi na stronę główną forum, a nie do dedykowanego wątku.

Anyway, two thumbs up :)
  • 2009-11-03 17:36 | Art

Mnie strona się generalnie podoba, bo wygląda znacznie nowocześniej niż poprzednia... Na pewno można by nieco w niej jeszcze dopracować (choćby kolory - wydaje się nieco chaotyczna pod względem kolorystycznym; ale pewnie tego i tak nie da się już zmienić), ale zmiany trzeba zaliczyć na plus.

Osoba odpowiedzialna za layout wykonała dobrą robotę - szczególnie, że Polityka.pl to nie portal newsowy i trzeba czymś "zapchać" powierzchnię. Sam projektowałem (i prowadzę - bo webdesignerem byłem w tym przypadku z przymusu) portal - nomen omen ;) - PolitykaGlobalna.pl (www.politykaglobalna.pl), w którym teksty nie pojawiają się codziennie i wiem, przed jakimi dylematami stoi osoba odpowiedzialna za stronę... Ale tutaj Polityka.pl ma się chyba zmienić - wygląda na to, że pojawi się więcej tekstów niż w samym tygodniku. Nie ma więc co narzekać - jest nieźle, choć na pewno może być jeszcze lepiej.

Z dyletanckich uwag odnośnie strony (a nuż ktoś wysłucha):
    1. Na stronie głównej brak linków w sekcjach "Warto przeczytać" i "Opinie" przenoszących do tych działów. (Wygląda na jakiś błąd - obrazek z napisem się "podświetla", ale nie można w niego kliknąć).
    2. Brakuje odnośników do serwisów społecznościowych. Jest tylko wykop - moim zdaniem trochę to za mało.
    3. Forum jest zintegrowane graficznie ze starą wersją strony.

Ale jeszcze raz podkreślę - jest to duży krok na przód :)
  • 2009-11-04 19:53 | andy

Wygląd strony do przyjęcia - zresztą dla mnie i tak najważniejszy jest tekst. Za to nawigacja po stronie to po prostu jakiś koszmar. No i zasoby też jakoś dziwnie zgromadzone - np. tylko jeden tekst Grońskiego. Nic z tego nie rozumiem. No i forum też mało czytelne - zwykłe phpBB byłoby dużo lepsze i bardziej przejrzyste.
  • 2009-11-05 00:03 | blueberry

"Brakuje mi linku bezpośrednio do komentarzy z poziomu artykułu. "Dyskutuj" przenosi na stronę główną forum,
    a nie do dedykowanego wątku."

Zgadza sie, brak bezposredniego linku do odpowiedniego forum (dyskusyjnego) to spore niedopatrzenie!

P.S. A poza tym, na stronie glownej pozostaje sporo czystego, pustego miejsca...
  • 2009-11-03 17:10 | konfrater

"Lepsze" jest wrogiem dobrego. Nie było tutaj, na polotyka.pl wyjątku od tej reguły. Jeśli idzie o przejrzystość obecnego układu strony dla komentujących - to już prawdziwa pełnia porażki.
  • 2009-11-04 16:58 | jerry11

Niestety, obecna strona jest zaprojektowana gorzej niz poprzednia i mniej "czytelna"... Do tego dochodzi kiepska praca grafika (graphic design)!!!

P.S. A do tego rysunek Mleczki jest teraz dostepny w okienku na tyle mizernych rozmiarow, ze nie jestem w stanie przeczytac tekstu zalaczonego do rysunku!
  • 2009-11-04 20:32 | wiehu

Kolory są zimne ,po dłuższym oglądaniu zamulają bo nie ma na czym oka zawiesić ,
    dla odprężenia po tak głębokiej treści :-)
    Za to projekt graficzny może być , po za opiniami czytelników .
    To największa wada , zupełnie nie interaktywnie .
    Za dużo klikania , na dalszym planie ,
    az sie nie chce niczego komentować.

p.s
    Juz sie zastanawiałem zeby sobie poszukać innej strony z opinaniami :-)

Pozdrawiam
  • 2009-11-05 10:16 | Redakcja

Witamy,
    Dziękujemy za Państwa opinie dotyczące nowej wersji strony www.polityka.pl. Czytamy je z uwagą.
    Pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie forum dyskusyjne zyska nową szatę graficzną i przywrócona zostanie (wstrzymana tymczasowo) funkcjonalność komentarzy do artykułów.
    Pozdrawiamy
    Zespół polityka.pl
  • 2009-11-05 19:48 | dawid

a gdzie jest ikona historii? szukam i szukam.........
  • 2009-11-05 15:22 | wladimirz

Brak jest bezpośredniego wejścia (ikony) do Forum - trezba wchodzić poprzez teksty:-(