Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Praca domowa

(5)
2009-11-07 13:20 | Redakcja
Czy kobiecie powinno się płacić za pracę w domu? Zapraszamy do dyskusji!
  • 2009-11-08 18:13 | ewlina

Re: Praca domowa

Ludzie, przecież nikt nikogo nie zmusza do siedzenia w domu i zajmowania się rodziną, to wybór kobiet, które wolą nie pracować zawodowo. Dlaczego niby całe społeczeństwo ma ponosić koszty takiego wyboru? Nie słyszałam, żeby w jakimkolwiek kraju - poza urlopami wychowawczymi - zajmowano się jakąś formą zadośćuczynienia za siedzenie w domu. Wszak kobieta, która pracuje zawodowo wszystkie domowe czynności taż wykonuje, czy to oznacza, że ma też dostawać wynagrodzenie za gotowanie, sprzątanie i inne prace domowe? A co z kobietami, które siedzą w domu dla przyjemności a prace domowe wykonuje za nie gosposia lub mąż? Jak to sprawdzić, zmierzyć, wynagrodzić(?) Szok. A może za sprzątanie starszym dzieciom tez płacić? Pomysł co najmniej kuriozalny!!
  • 2009-11-08 19:36 | Ana

Pania Eweline informuje,ze sa kraje w ktorych kobiety tzw."niepracujace" dostaja wynagrodzenie!!Takim krajem jest chociazby Holandia,w ktorej juz w latach 50-tych wprowadzono AOW,czyli emeryture dla wszystkich bez wyjatku,w tym dla kobiet pracujacych w domu.Kobiety te dostaja automatycznie AOW od 65 roku zycia.Ci,ktorzy pracowali maja oczywiescie jeszcze dodatkowo swoje emerytury.Tym oto sposobem,chociaz w czesci wynagradza sie trud pracujacych pan w domu.A skad na to pienadze-to prosta sprawa,zeby Pani mogla pracowac,czesc "musi" byc bez pracy,bo cudow nie ma i bezrobocie jest wszedzie.Nadto dzieci "niepracujacych" nie korzystaja z doplat do przedszkoli,opieki swietlicowej,doplat do wyzywienia itp itd.Wiecej, kobiety te nie maja zaplaty za urlopy macierzynskie,platnych urlopow itp.I fakt,ze same wychowuja dzieci,nie jest bez znaczenia dla kondycji naszego spoleczenstwa!
    Pozdrawiam.
  • 2009-11-11 09:23 | AS

Sadze, ze obowiazki rodzicielstwa, jako czesc prac domowych, to nie tylko sprawa kobiet, ale przysparzanie dobra spolecznego. Rownie dobrze praca poitykow, czy nauczycieli nie jest pracą, nie wytwarzaja oni fizycznie konkretnych dobr, ale sa opłacani z naszych podatkow. jest to przeciez kwestia ich wyboru, wiec nie trzeba tego gratyfikowac.
    Mam dwoje dzieci i ciesze sie, ze je mam, ale czasy urlopu wychowawczego wspominam zle. Byla to ciezka bezpłatna praca,
    Jej skutkiem ubocznym jest fakt, ze nie moge teraz pojsc na wczesniejsza emeryture, bo nie mam tzw lat skladkowych. Zdaje sobie sprawe, ze temat emerytur dla nauczycieli jest kontrowersyjny. Tez sadze, ze mielismy duze przywileje. Sprawiedliwa byla ich likwidacja. Tylko dlaczego moi rowiesnicy plci meskiej moga jeszcze skorzystac z tego przywileju, a ja nie, tylko dlatego ze wychowywalam moje dzieci na urlopie wychowawczym?
    Teraz musze isc na rente z powodu choroby zawodowej (300zl miesiecznie), a koledzy moga pojsc na korzystnie naliczona emeryture.
  • 2010-02-09 12:58 | ziutka12

Re:Praca domowa

no tak, ale często takie prace domowe są jeszcze bardziej męczące niż np [url=http://www.profesjo.pl/]usuwanie graffiti łódź[/url] i co wtedy